Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jorr »

Kui nugist seal liigub,siis arvan,et sul ehk kast valesti üles seatud vms.Toimi nii,et pane mingi nugisesööda tükk(parem verine) pika kepi külge ja vea lund mööda enda kõrvalt kuhugi metsa ja jäta sinna,ilma lõksuta muidugi.Kui nugis söömas käinud,siis tead,et asi on lõksus.Käega ära söödatükki eriti puutu.Hiljem võid ju sama söödaga ka lõksu kasutada.Toimivad ka looma soolikad vms. ja pead sööda kuhugi varjule panema,et linnud päeval platsi puhtaks ei teeks.Ehk sul nugiselõks kodus tehtud ja tuulutamata,ega sinna taha loom hästi sisse minnagi.Püügikast vii metsa ja las seisab kohe tükk aega metsas niisama,siis alles pane püügile.Lõksupüük on mõistust vajav tegevus,iga liigutus mõtle enne läbi ja siis saad ka saaki,niisama, hea söödaga sa nugist ei püüa,loom tuleb üle kavaldada.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Üks asi veel.Kui sa lõksu käid kontrollimas nii,et juurde ei lähe,võib juhtuda,et hiired panevad sööda nahka.Selleks sai vanasti lõksudesse hiiremürki panna.Sedasi tuli surnud hiirte näol ka nugisele peibutussööta juurde.Hiired rikuvad ka kauemaks lõksu jäänud nugise naha ära.Praegu on ikka kõige tähtsam,et oleks peibutus,mis ka külmaga haiseb.Loomulikult peab kast õige koha peal olema.Mul on vist isegi lõkse,mis oma kümme aastat ühe koha peal olnud,Ja toovad nahku ka.
Muideks,mulle tundub,et see nugiseteema on siin kuskil juba olnud.Aga,noh,vana juttu värskelt rääkida võib ikka :) .
Naine võib olla,koer peab olema!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jorr »

Hiired jah,kuigi nugis peab ka hiirelihast lugu aga pahandust tükivad tegema küll.Vanasti, kui taldrikraud veel au sees oli,tegime nii,et rauad panime puu otsa jämedale oksale ja kui loom vahele läks siis ajas raua oksalt maha ja jäi rippu.Siis hiired ligi ei saanud kuid vaatamas pidid ikka käima,sest ka tihane tegi vahel pahandust.Kasti tihane muidugi ei pääse.
noorus on ilus aeg
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Teras »

Tänaseks lõksud mingi nädal üleval olnud ja ei midagi siiani, söödaks siis meekärg. Ma siin mõtlesin, et kuskilt head söödakraami pole võtta, ma mõtlen kähriku liha, tuvi jne. Aga kas tasub ka proovida näiteks kana kontidega?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Ikka tasub,kõigega tasub proovida :) .Nädal ei ole mingi näitaja.Teinekord võib ka kuu minna enne,kui saaki saab.
Naine võib olla,koer peab olema!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jorr »

Kui ise maal elad ja kana tapad,siis kanapead või ka kana sisemus,isegi konn kõlbab talvel.Muidugi tead,kust talvel konna kätte saad?Näiteks tuhkrule on konn täitsa asjalik sööt.
noorus on ilus aeg
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas baddmann »

jorr kirjutas:Kui ise maal elad ja kana tapad,siis kanapead või ka kana sisemus,isegi konn kõlbab talvel.Muidugi tead,kust talvel konna kätte saad?Näiteks tuhkrule on konn täitsa asjalik sööt.


Kasutada tuleks siiski juba varasemalt surnud konnasid, kuna meil teadupoolest on kõik konnad looduskaitse all. Ka kalandusfoorumites selle unnasöödastamise vahendi kasutamise koha pealt tihtilugu eksitakse selliste soovitustega.

BM
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Teras »

Käisin täna kontrollimas aga ei midagi veel, söödaks nüüd kits, selle verised tükid. Oli paar päeva tagasi alla jäänud ja koristasin ära. Kastid on metsas olnud juba pikka aega ja nii öelda koduseid lõhnu ei tohiks kastil juba ammu olla, aga eks tuleb kannatlik olla. Kastidest eemale lagedale platsile viskasin kitse teised jäänused ja seal on küll kõva mürgel käinud, enamasti rongad ja ka 1 kotkas lendas minema kui täna vaatamas käisin.
Aga sööda ümber ja kaugemal ringi vaadates ei täheldanud ma üldse nugise või mõne teise eluka jälgi, kuigi siis kui kastid panin oli seal jälgi lausa murdu. Kuidas teistel on, on keegi metsas viimasel ajal nugise jälgi näinud? Võttis suur külm neil ka pisut kõhedaks ja ei viitsi ringi käia?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jorr »

Midagi veel,kuskilt lugesin,et väikekiskjad pole eriti head lõhnatundjad,vaid toituvad rohkem mälu järgi.Arvan,et seepärast peab nende liikumisteel püük toimuma ja sööt rohkem lõhna eritama,veritsema,haisema jne.Siis veel püügikastist,kastilaudu pole vaja siledaks hööveldada ja endal oli kasti söödapoolses otsas aukudega paks plekk.See selleks,et kastist pidi valgus läbi paistma,ehk tuul liikuma.Augud sai vana viili sabaga ja pidid olema löödud väljast poolt sissepoole.
noorus on ilus aeg
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Teras »

Ma käisin eile vaatamas aga ei midagi, leidsin nugise jälgi mingi 200 m eemal raba servas aga vähe liikunud seal viimasel ajal. Samas olid mul toki otsa pandud sööt ära söödud, see pisut kastist eemal lõhna laialisaatmiseks. Minu arust võib püüda ainult veebruari lõpuni ja rohkem ei tohi (vähemalt ametlikult).
Kas saaks keegi les panna ka mõned pildid kastist ja ülespanekust, äkki aitab kaasa mõelda?
Ma tegin ka 2 pilti , proovin need ka üles saada kuidagi.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

Täna kontrollisin paari lõksu ja üllatus üllatus, nugis vahel, kus just eelmine päev olin klambripüssiga kuuseoksad ümber kasti lasnud. Noor emanugis. Söödaks oli meekärjed ja juust. Aga kastidest või pilte teha kyll ja yritada neid ka kusagile ylesse panna.
Trophy Hunter
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jorr »

Ehk midagi veel nugisekütid.No läheb õnneks ja nugine kastis,kuid nugis on ju kastis elus ja mis edasi teed?Ise kandsin alati tühja kartulikotti kaasas.Pistsin kasti otsapidi kotti,kaan lahti ja loom vahel nagu visati kotti.Kuid oli ka kord,et ei tahtnudki kastist lahkuda ja tuli kõvasti vastu kastiotsa koputada,siis alles.Siis kotiga kuhugi kõva vastu ja kõik.Oli kord juhus,et kast kinni(metsas muidugi) ja keegi rabistab sees.Juba kasti tõstes oli selge,et pirakas loom peab olema ja kui kotiga selle mütsu vastu kuusetüve andsin,kõlas kaeblik mäuuu.Igavene suur kodukassivolask silkas minema,kui kotisuu lahti tegin,no kuidas tema paganas kasti tükkis,kuid see mats ei teinud talle vist midagi,minek oli täiega.Nugis aga jääb kohe vaikseks,kui mats käes.
noorus on ilus aeg
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Teras »

Panen siis üles ka oma kastide pildid. Ma panin kõrva taha ka alokauber soovitused lasta kasti külge klambripüssiga kuuseoksad, siis peaks saama kasti ilusti ära katta. Niipalju veel, et kastid on 1-> 10-12 m kuuse all ja 2-> 5-6 m kuuse all. Kasti sees siis söödaks kitseliha.
Rääkige vigadest....?
Manused
Teine kast
Teine kast
Esimene kast
Esimene kast
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kanavaras »

Tere,

astmelauaga kaste tavaliselt viltu ei panda, sööda tirimisega päästetavaid aga küll.
Soovitatakse ava/augu ette ka kuuse oks panna, et linnud sisse ei läheks, nugis lükkab oksa eest. Nugisel peaks olema mugav lõksuni liikuda, ise tavaliselt mahalangenud puule või kahe puu vahele kinnitatud lattidele lõksu sättinud.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Kuna oli teemaks, et kas külmadega nugis kusagile ära kadunud, siis vähemalt meil liigub ta oma lemmikkohtades aktiivselt. Püügi teemal ei oska kaasa rääkida, sellega veel ise ei tegele, aga tulevastel aastatel võtan mõttesse, palju toredam on sööda või luuretiiru teha kui saab kaste ka kontrollida.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta