Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

ma saatsin täna meili, et kas nad ameerikast neid euroopasse kah saadaks. täna peaks vastuse saama.
Trophy Hunter
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jorr »

Muideks,raualõhna saab kõvasti vähendada nii,et rauad leotatakse okkakeedu vees kohe mitu päeva.Kui püüad kuusikus,siis kuuseokkavesi,kui männikus siis männiokkad,ka toomingas annab vänge lõhna.Algul vesi kuum aga keeta eriti raudu ei soovita,võid vedru pehmeks keeta.Lühiajaliselt ei mõju ka keetmine aga siis jätad rauad likku koos raudu liigutavate kinnastega,kindad muidugi pärast kuivatad.Ja toas ei maksa raudu hoida,ikka mingite okstega kuuris või keldris kotis.
noorus on ilus aeg
eedi
Postitusi: 82
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas eedi »

Kuidas küll on võimalik raudu PEHMEKS keeta? Vesi keeb vist 100 kraadi juures, rõhu all mõni kraad üle saja!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jorr »

Eks tee proovi,siis näed.Mitte raudu ei keeda pehmeks,vaid vedru võib pikema keetmise juures nati pehmeneda ja arvuta siis,et kuidas see võimalik on?
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Ma teadsin ka seni, et terase struktuurimuutusteks ikka tiba rohkemat vaja, kui 100 kraadi. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas aivar00 »

No miskit pole teha, kui on juba uus rauakoostis leiutatud- vees keetes läheb pehmeks :lol: :lol: :lol: Ju ma olen järjekordselt miskit maha maganud :lol: :lol: :lol:
See üle hulga aja hea nali :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et asi pole mitte veetemberatuuris,vaid selles,et kui rauad keema paned ja kaua keedad,siis ei puutu ju raud mitte aint veega kokku vaid asetseb vastu potipõhja mis tulisem kui paljas vesi.Matemaatiliselt pole vist tõesti võimalik rauda pehmeks keeta kuid tehke proovi ja siis rääkige.Fänn mul muidugi see kõige suurem tarkuse allikas ja teab kõike,umbes nagu vene aegne komunist,et mis mina tean on tõsi ja mida ei tea(aru ei saa),seda pole ka olemas.Olen ise kunagi keetes ka rauavedru otsa pehmeks lasknud,kuid oli tegemist taldrikuga.Muide,ega see pikalt keetmine ka raudade lõhnale eriti midagi ei anna,parem leota kauem.
noorus on ilus aeg
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas gunnar »

jorr kirjutas:Fänn mul muidugi see kõige suurem tarkuse allikas ja teab kõike,umbes nagu vene aegne komunist,et mis mina tean on tõsi ja mida ei tea(aru ei saa),seda pole ka olemas.Olen ise kunagi keetes ka rauavedru otsa pehmeks lasknud,kuid oli tegemist taldrikuga.Muide,ega see pikalt keetmine ka raudade lõhnale eriti midagi ei anna,parem leota kauem.


Ei puutu küll teemasse aga see Jorri ja Aivar00 vaheline viisakuste vahetamine hakkab küll pisut juba tobedaks minema. Kui teil on mingi omavaheline asi ajada siis on selleks PS või siis kummituba olemas.
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Teras »

Sai täna asja üle vaadatud metsas ja tulemus 0, aga see-eest oli üle 3 nädala taas näha palju nugise jälgi, ja isegi rebase jälgi. Mul oli ka seal üks kitsekorjus, millest järgi ainult paar karvututsu ja täna viisin sinna ühe veisepea.
Kõikide lõksude juures on nugis käinud aga ühegile pole sisse läinud, milles asi? Kas lõhnad, arvan, et lõksud on juba piisavalt metsas olnud. Värskendasin sööta (kitseliha muidu).
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kanavaras »

Mis ajast Sul lõksud muidu metsas on?
Olen vahel teinud ka nii, et kui olen nugise kätte saanud (kas siis koera või lõksuga) olen selle lihtsalt lõhnastamise mõttes ka teistest lõksudest läbi pistnud, lõkse hõõrunund.
Tasub ka proovida nugis nö hasarti ajad, loopides lõksu ümbrus väiksemaid liha, kopsu vms tükikesi täis, tundub, et nugis satub neid minema tassides hoogu ja satub ka kergemini lõksu.
Osadele nugistele mõjub ka kui lõksu liiga tihti (1-2 p tagant) lähedalt vaatamas käia, eks inimese lõhn peletab.
sellest haigusest lahti ei saa
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Teras »

Lõksud on metsas olnud ligemale 1,5 kuud ma arvan. 1 lõks umbes nädala jagu (eluspüügi kastlõks). Ma ei ütleks ka nüüd, et ma väga tihedalt vaatamas käin, eelmine kord oli 6 päeva tagasi. Muidugi see hõõrumine on hea tähelepanek.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

mina enne peibutus llõhnade saamist erti ei loodagi enam...nugis lihtsalt ei tunne lõhna kastist...täna käis kymne meetri pealt läbi ilma igasuguse kõhkluseta, sirge rajaga, kuigi mul meest nõretavad meekärjed linnuliha ja sealiha puuris. järgmiseks hooajaks ostan mitmedkymned rauad ja suvel panen kastid ylesse juba söödaga ss vahetevahel käid sööta juurde viskamas kui aega on ja ss sygisel paned rauad pääle ja peibutuslõhn kasti juurde...muide kas keegi on proovinud nugisele värskeid jälgi pidi järgi minna....olen lugenud et käid järgi ja kui on puuotsa läinud ning lähiymbruskonnas mingi õõnes puu või orava pesa ss nugis kindlalt sees...rääkige kogemustest!
Trophy Hunter
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Kaarel »

Mööda jälgi järgi minna ilma koerata suht kahtlane ettevõtmine. Kuid hea koeraga lausa lust.
Tark ei torma!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas unt »

alokauber kirjutas:muide kas keegi on proovinud nugisele värskeid jälgi pidi järgi minna....olen lugenud et käid järgi ja kui on puuotsa läinud ning lähiymbruskonnas mingi õõnes puu või orava pesa ss nugis kindlalt sees...rääkige kogemustest!


On ikka! tegelikult on selline jaht üks huvitavamaid ja põnevamaid ja paneb küti ikka oma teadmisi maksimaalselt ära kasutama.
Kõigepealt seda, et Sa pead metsa ikka väga hästi tundma. Minul muutus selline nugisejaht rentaabliks alles siis, kui ma teadsin "omas" metsas kõiki nugisepuid. Noh, kas nüüd just päris kõiki, aga ma teadsin piirkondi, kus neid rohkem esines. Tegemist oli põhiliselt haabade ja tammedega. Mõned mustad lepad ka.
Jahile tasus minna vaid neil hommikuil kui öösel oli sadanud värsket lund. Siis ärkasid öö jooksul korduvalt ülesse, vaatasid õue ja tegid lume sisse jalajälje. Seda oli tarvis selleks, et hommikul jahile minnes leida just see kõige värskem jälg. Kui nüüd juba metsa jõudes leidsid nugise jälje, siis püüdsid seda maksimaalselt harutada ja kui see jälg siis lõpuks puu otsa suundus, siis püüdsid ära mõistatada, missugusesse metsaossa (kus esines kõige sagedamini neid seest õõnsaid puid) see loom tõenäoliselt suundus. Siis jätsid selle jälje sinnapaika ja suundusidki nugise tõenäolisse magamispiirkonda. Et tark (vanem) loom ei suundunud kunagi oma päevasesse peidupaika mööda maad, vaid tõusis võimalikult varakult puude võradesse, siis tasus jälge otsida mingi puudegrupi (õõnsad vanad haavad, tammed jne) natuke kaugemast ümbrusest. Kui nüüd uuesti jälge nägid, siis võisid olla kohe päris kindel, et kusagil siin see loomake nüüd ka magab. Edasi hakkasid läbi kammima nugisepuude vahetut ümbrust - vaatasid hoolega, kas mõne puutüve ümber on maas koore või sambla tükikesi. Need ikka nugise küüniste alt värskele lumele veidikenegi pudenevad. Kui nüüd leidsid sellise puu, kus all oli värskelt pudenenud prahti ja kusagil oli ka mingi avaus, siis võis üsna kindel olla, et loom on just seal. Selleks panid kõrva vastu puutüve ja koputasid millegagi vastu puud. Tavaliselt nugis, oli ta siis vana ja tark loom või noor ja lollike, ikka reageeris ja seda oli üsna hästi kõrvaga kuulda. Pean küll ütlema, et vana nugis naljalt õõnsast puust välja ei tormanud. Küll tegid seda aga noored ja kogenematud isendid. Kui ta siis välja tuli ja puu võrasse ronis, siis polnud teda sealt alla saada enam keeruline. Kui tegemist oli aga vana "kalaga", siis ajas teda puu õõnsuset välja vaid mingi põlev või suitsev värk - näiteks tossasv vatitükk või põlev ajalehetuust. Samas ei tahtnud ju karusnahka ka rikkuda - põlev ajaleht igal juhul kõrvets looma seljas oleval ilusal karusnahal suuremal või vähemal määral ära "okka", sest enamasti oli nugis ikka puutüves olevast sissepääsust allpool ja pika orgiga sinna susatud põlev paber sattus tema kohale nii, et loom pidi põgenemiseks sellest mööda saama.
Ühesõnaga - saab küll sedasi jahti pidada ja see on huvitav ja annab õnnestumise korral kütile ikka täieliku "positiivse elamuse", sest vaeva on nähtud täiega. Aga . . . mina jätsin oma nugisejahid katki pärast seda kui olin ühe vana targa isendiga hulk aega tule puusse toppimisega vaeva näinud ja see loom võitles avause vahel vapralt nö "elava" tulega ja ei tulnudki puust välja. Siis ma lihtsalt leidsin, et ma teen midagi väga valet ja ei ole ma enam oma elus nugist jälitanud. Ma teeksin seda võibolla edaspidi siis kui sellest tegevusest sõltuks minu või minu pere ellujäämine, aga kindlasti mitte enam lõbu pärast.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Ühelt väikekiskjate koolituspäevast on meelde jäänud õpetus, kuidas saab nugise puuõõnsusest või siis näiteks oksvaalust väga kergelt välja. Võtad mootorsae ja sellega ei sae puud mitte maha, vaid paned seatalla vastu puud või oksavaalu ja hakkad gaasitama. Mitte ükski neist ei kannatavat seda välja ja tormavat suht kiirelt välja pesast selle peale. Ju see sae vibratsioon hakkab ikka nii palju närvidele käima.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta