Kobras 2010

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Joosep Käba »

kakuke kirjutas:Joosep, ja kus siis pildid on? :)


Ise ei saand üles riputamiseks kvaliteedilt vähekegi sobivat pilti.
Hea "klantspildi" saamiseks ükskõik mis elukast on kordi paar keerulisem leida sobivat momenti kui tulemuslikult püssipäästikule vajutamiseks. Lihtsalt valgust ei ole piisavalt tavaliselt ja elukale pead ka isegi 400 mm fookuse juures olema nii lähedal et püssi optikast ei näeks teravat piltigi enam. :D
Panen siia juurde täna hommikul kell seitse samast kohast proua tehtud pildid. Ilmselt ka samad elukad. Olevat old kaks looma. Ise magasin samal ajal õiglast väljateenitud und olles rahujalal kogu maailmaga. :D
PS. Tiheasustuse juures olevad ulukid on tihtipeale hommikuti julgemad. Autod ei sõida, koerad ei haugu jne.
Manused
Kobras Keilas1.jpg
Kobras Keilas.jpg
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Kristjannn »

Nii õnnestus mulgi see kopraloom tabada.Relvaks siis sile 12cal ja 7mm kartets.Võttis ilusti omaks. (y)
KIGE
Postitusi: 40
Liitunud: L Juul 26, 2008 12:16 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas KIGE »

Tänud kõigile, kes vastasid. Endal siis lugu selline, et kobrast isegi ei näinud, küll aga tundsin lõhna. Meil juba aastaid elab üksik kobras rabakraavis ja kätte ei saa kuidagi :VS . Sellel aastal magasin ka õige aja maha, sai käidud sellel nädalalõpul, nii hommikul kui õhtul ja ei midagi. Sõber lasi naaber maadelt kaks :M . Samas sügisel uuesti ja seda suurem trofee ju on :lol: :lol: !
Kui koer haugub ja püss paugub - siis otsige mind metsast!
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas jahipuss »

Kahtlane et ta ainuke seal kraavis on vast ikka rohkem neid seal >>>>.
mõtle mitu korda sihi üks kord
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Beretta »

Jahipussi jutt jumala õige. Meil ka üsna käidavak kohal suht pisike kraav, kogu aeg oli arvamus , et seal on 1 kobras. Nüüd on sealt 2 ära lastud ja vähemalt 3 looma veel järgi.
Grumpy old man
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas s!!m »

küll aga tundsin lõhna. ??
Olen minagi kobrast passimas käinud ja on olnud paremaid ja halvemaid päevi aga veel pole koju tulnud nii, et tundsin ainult lõhna... Pole nii hea haistmine ilmselt :(
Igatahes!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas andrus »

Isegi mina oma suitsetaja ninaga tunnen kopra lõhna.A see vist ikka rohkem selle nõre lõhn mida ta endast maha jätab.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kakuke »

andrus kirjutas:Isegi mina oma suitsetaja ninaga tunnen kopra lõhna.A see vist ikka rohkem selle nõre lõhn mida ta endast maha jätab.

Just, jätab maha ja millega ka ise koos on. Ise näiteks lisaks koprale tunnen enda seasöödakohas vahest ninaga ära, et kas sead on "kodus".
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas s!!m »

andrus kirjutas:Isegi mina oma suitsetaja ninaga tunnen kopra lõhna.A see vist ikka rohkem selle nõre lõhn mida ta endast maha jätab.


Selles ilmselt siis asi ongi. Pole minul veel õnne olnud kobrast kuival maal näha - ainult vees.
Igatahes!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Feen »

Kui lõhn selgeks saada ja kobras olemas, siis võib teinekord ainult lõhna abil kobrast otsima hakata. Kui ikka lõhna viskab, võib ilmuda nii ujudes või hakata võsas näksima, samas, mõnikord viskab pesast ka lõhna välja. Ja kui inimene juba looma lõhna ära tunneb, siis vastupidise tuule korral pole loomal eriti keeruline jahimees avastada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
olks
Postitusi: 2
Liitunud: T Dets 22, 2009 7:27 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas olks »

Sai ka see nädalavahetus skoor avada, kaks päeva vahtisin tühja ja kolmandal päeval sai väiksel kuivendus kraavil 4-5 m pealt paugu ära lasta. Aga kuna puudus korralik kaal siis kaalu ei oska öelda, oli vaid ninast saba otsani 1,04 m pikk, ja see oli ka minu esimene loom mis sai püssist lastud.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas hundikütt »

Sai siis täna veel selle kevade viimane kobras lastud,natuke alla 20kg.Kuidas selle kevade saak on siis.Mul 7tk,neis 3 nolgid,suurim22kg ,teised kõik 20 ümber.Pole küll midagi hõisata,agaise olen rahul.Liha on külmas ja läheb vorstiks.Ei tea ,kus head vorsti tehakse,siiani olen Viiratsi teenust kasutanud,aga võiks parem olla.
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas SUURKOER »

Ise olen kogu aeg Karulas Viljandi külje all teha lasknud ja jäänud rahule, aga muidu olen saanud ka Suure-Jaani vorsti, ning polnud ka viga see rohkem maitse asi. (y) (b)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Feen »

Võrumaal tehakse ka head vorsti, kakuke ehk aitab kohta meenutada :)

See aasta oli suht rahulik, lastud sai algatuseks 2 tk (st, 4, aga 2 läksid vooluga kaasa), siis sai korra suurema rahvaga kopral käinud, 2 koera abiks ja 7 tk tuli välja. Lisaks käisime Mosse ja Olgerdiga ning saagiks 5 looma, ise lasin 3. Vorstiks vast ei lähe, küll aga suitsutamiseks peaks miskit jaguma ning EJ retseptuuris pole ammu kobrast olnud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kärss »

Sai see aasta lastud 10 tk. 4 neist olid suured , 2 eelmise aasta kutsikad ja ülejäänud sellised keskpärased. Liha läheb kõik vorstiks ja nahad parkimisele. Tea kas see aasta kah nahkade parkimisse viimisel miski tähtaeg nagu eelmisel aastal. Jutt Tartus parkimisest.
metsas on mõnus
Vasta