Kobras 2010

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Joosep Käba »

kitver kirjutas:mis aeg on parem passida kas hommik või õhtu?kas oleks mõtet tamm päev varem ära lõhkuda?mitte täitsa maha aga vett madalamaks.


Õige vastus on algul õhtul ja siis hommikul, või vastupidi. :D
1. Ise olen täheldand, et paljud jahid on hommikul edukamad. Loomad julgemad ja liiguvad rohkem. Hommikul inimesi ei konda veel ringi küla koerad ei lõuga jne. Lisaks jääb edu korral mõnusasti valget aega saagi korralikuks vääristamiseks.
2. Ise olen vaadand, et paljud jahid jälle õhtuti edukamad.

Nii, et pakuks siis õhtul või et hommikul on õige lahendus. :wink:
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mulle meeldib minna vastu õhtut, olla keskööni ning siis hommikuni. Ja niimoodi samas kandis mitu ööd elu jälgides on pilt tegutsejatest suht selge. Ja siis olen läinud "öökullitüüpiinimesena" õhtul passi ning tavaliselt ka looma lasknud. Hommik on jäänud vahest ka äraläinud looma leidmiseks. Sedamoodi on hea soojal ajal loodust kargel moel nautida.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas duv »

Tammi lõhkumine pole mulle küll mingit eelist andnud. Loom tavaliselt ei tule kohe vaatama, eriti valgel ajal ja teinekord ei ehitagi enam sinna tammi, kus see väga ära lõhutud. Kohtades, kus käib aktiivne jaht on vast parem endast loomadele vähem märku anda ja lihtsalt liikumis kohtades vaikselt passida.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas alokauber »

käisime kah jahil eile õhtust kuni täna kella 7-ni hommikul. Tulemuseks siga ja kobras. Kobras oli korralik, kah kuskil 18 kilo kanti. Paugu saime teha hommikul kell 6-st. päris aktiivsed olid veel. Vana tegutses päris madalas vees, kuid peale 300 win. mag.-ni oryksi kuuli selga suutis ikkagi sukelduda ja muda sisse end suruda. veidi oksaga urgitsedes pinnal ta oligi. (y)
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Beretta »

Lämmi õdangu Soitsjärve kraavi manu reedel. Amme mehed andsid külalisjahi loa ja sellega ma siis kobrast passingi. Kell on kohe 9 õhtal. Kae, sealt see loom ujubki, laseb vee-alt kenasti mulle, kohe jõuab tammini ja siis pistab kindlasti nina välja. Püss palges, koer kenasti jala kõrval..... ja sealt see kober pea välja pistab. 5/0 läheb teele, kobras keerutab vees nagu angerjas õnge otsas, koer kah juba vees, teist lasku teha ei saa. Loom läheb peale keerutamist põhja, jätan koha meelde, et minna koprasulase järele... ühtäkki saab lastud loom uue jõu ja paneb mulle lastes vastuvoolu minema ja muidugi urgu. Krt, peab labida järgi minema. Aga tark ei torma- mõne hetke pärast on kuulda solinat ja kobras urust väljas. Hetkel kui loom uuesti pinda tuleb, jõuab temani ka sama kogus tinaaube. Koer jälle vees ja üritab sukeldades kobrast leida. Leian kaldalt kaika ja saan lastud looma natuke põhjast ülesse, nii et saba juba veepeal. Mu tubli spanjel haaraba sabast ja sikutab looma kalda poole. Ei ole just kerge ülessanne väiksele koerale - kobras kaalus 21,7 kilo. Kuigi lastud loom ei ole mu isiklik rekord, korvab selle kuhjaga koera töö ja kopra süsimust nahk.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Feen »

Tegime täna natukene urujahti. Hetkel ei hakka Beretta moodi toredat jahilugu kirjutama. Ainult seda, et ilm soosis, alguses saime tammid maha, siis ootasime vihmasaju ajal autos. Selle ajaga kadus vesi kraavist suuremalt jaolt minema. Kui sadu lakkas siis läksime pesa juurde ning saime 6 kobrast. Tobi on päris pädev juba jahi osas ning augusti vesi sobib talle samuti. Paar kutsikat lähevad homme potti, kui kell nii palju poleks, siis hakkaks kohe küpsetama... oo häppi deis aaar vill begin. Kui veel Jorr mõne jahipildi ka juurde lisaks, oleks abiks :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas raindrenkhan »

Ise olen augustiga 4 kobrast lasknud. Viimane oli kõige suurem. See pildidl ka ja kaalus 22 kg :M
Manused
kobras.jpg
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas jell »

Arvasin, et võiks siia teemasse sobida. Reedel kopratammi lammutades tuli sealt välja I maailmasõja aegne saksa kiiver millel kuuliauk kuklas. Konkreetset tammi on lammutatud aastate jooksul kümneid kordi, viimati minu teada eelmisel sügisel e. vähem kui aasta tagasi. Loodetavasti annavad need elukad kadunukesele rahu ja ei hakka skeletti ehitusmaterjalina kasutama
Manused
Lammasküla 185.jpg
Lammasküla 184.jpg
Lammasküla 183.jpg
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas jagwelt »

Ise olen kopratammi lõhkudes leidnud ühe sõiduauto rehvi ja ühe 3-haruse põdrasarve :lol:
Viimati muutis jagwelt, T Aug 24, 2010 10:28 pm, muudetud 1 kord kokku.
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kakuke »

Sai täna käidud kobraste elu kaemas. Kui 8 läbi õhtul kohale jõudsime, olid poisid juba aktsioonis. Isegi nii väga, et üks mind tähele ei panud ja see talle ka saatuslikuks sai.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas andrus »

Pühapäeval avastasin enda jaoks täiesti uue koha.Poole 7 paiku hakkab sebimine pihta,tänaseks olen sealt 2tk ära koristanud,2 tk ära kaotanud ja 3x mööda sugenud.
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas rajaleidja »

andrus kirjutas:Pühapäeval avastasin enda jaoks täiesti uue koha.Poole 7 paiku hakkab sebimine pihta,tänaseks olen sealt 2tk ära koristanud,2 tk ära kaotanud ja 3x mööda sugenud.

Et siis esimesed kolm korda lasid mööda, teised kaks korda kaotasid ära ja kui järgmine päev läksid, koristasid need kaks veepeale hulpima tulnud kobrast ära :lol:

Passima pole veel jõudnud, aga kraave kaemas olen käinud. Toimetavad usinalt. Jõe ääres toimetasid keset päeva juba väljas.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas andrus »

Ei ole nad siiani pinnale tõusnud kuigi olen iga päev vaatamas käinud. :wink:
Tänasega võib ühe juurde lisada kätte saanutele.
jahismurf
Vasta