Põder 2010

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Põder 2010

Postitus Postitas kaliiber »

Nonii, põdrajahini veel nats aega, aga mina sain täna igaljuhul päris kobeda emotsiooni kätte...

Algul silmanurgast vaatsin et karjamaalt lehmad tahavad mulle teepeale ette joosta miskipärast, läks veel hetk kui taipasin, et koduloomad need siiski pole.
Kui auto seisma ja kaamera kätte sain, siis olid nad juba üle tee saanud - http://www.youtube.com/watch?v=CYVz0tPgpeA
Viimati muutis kaliiber, E Juun 07, 2010 2:58 pm, muudetud 3 korda kokku.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Põder 2110

Postitus Postitas rajaleidja »

Mees, kes nägi tulevikku :lol: 2110 aasta põdrajahini napid 100 aastat ainult :)
Igatahes päris head kaadrid. Ise pole veel see kevad/suvi vasikat kohanud, soolakul siiski jälgi kohtab.
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Põder 2110

Postitus Postitas jahipuss »

Ajas parasjagu ette rÄnnanud ,aga video on vÄgev !
mõtle mitu korda sihi üks kord
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Põder 2010

Postitus Postitas kaliiber »

Ehh jah, ma seda teemat kirjutades veel juhtunu tõttu päris adekvaatne polnud, nüüdseks viga parandatud :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Põder 2010

Postitus Postitas sooviku »

Tundub,et põtru tuleb juurde sel aastal paarikaupa :D .Mina nägin lehma selleaastaste vasikatega 30.mail.Eelmine aasta oli see kuupäev 15.mai.
Naine võib olla,koer peab olema!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Põder 2010

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Üks klõps telefoniga täna õhtul. Oli teine veel pisike, sihuke mullika moodi :)
Pilt0143.jpg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põder 2010

Postitus Postitas kakuke »

Üllar Tamm kirjutas:Üks klõps telefoniga täna õhtul. Oli teine veel pisike, sihuke mullika moodi :)
Pilt0143.jpg

Soome?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Põder 2010

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Jep, ikka Põtrademaal see põdrake ringi kepsutab :)
uluk
Postitusi: 56
Liitunud: K Sept 28, 2005 5:38 pm

Re: Põder 2010

Postitus Postitas uluk »

Sai eile ka kuulda põdra hääld. Jooksu aeg hakkab juba pihta.
Hoia vintraud puhas, siis pole probleemi nähä!!!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Põder 2010

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Täna õhtul käis terve põdrapere minu toimetamist uudistamas: issi, emme ja kaks mudilast ka :D Tegi sellisel tormisel ja vihmasel päeval kohe tuju paremaks (y) Kahjuks olin masinaga langi teises ääres, ei saanud neile lähemale sõita. Üritasin vaikselt lähemale jalutada, aga papa vaatas mind väga kahtlustavalt ja kamandas pere noorendikku peitu :? Üks udune klõps ka:
Pilt0146.jpg


Ehk keegi oskab seda pilti pisut paremaks töödelda?
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Põder 2010

Postitus Postitas Olgerd »

Täna hommikul ei tulnud küll sellist ilma, mis lubas, aga sellegipoolest põder mõne koha peal tegi häält.
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Põder 2010

Postitus Postitas hagijas »

Kuidas põtradel jooksuaeg kulgeb? on käind keegi metsas ja kuulnud juba mõnda isendit? Ise olen kahjuks välisriigis ning seega jääb ilmselt selle aasta peibutusjaht ära. kuigi võib olla ehk veel kuu lõpus õnnestub. seega, on keegi käind, ehk annab pisikese ülevaate, kus maal pulm on?
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Põder 2010

Postitus Postitas Olgerd »

Ilmad hetkel tuksis nii, et vaikus ilmselt. Vaadates ilma kuuprognoosi, siis jääb kuu kolmandasse dekaadi ja lõppu see põhitrall.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Põder 2010

Postitus Postitas alokauber »

Põdrad möllavad niiet vähe pole. vaata et rohkem kui hirvedki. juba varakult hakkavad luksuma. Neli viis päeva tagasi käisime kuulamas. juba valges ragistasid soo ääres. hämara piiril tuli soo peale, lehmakari kaasas. Terve mets ragises. Vana hakkas juba kenasti lähemale tulema. tahtsin pilti teha, kuid nii vaikne oli ja tuul keerutas, sai enne lõhna kätte. binokliga nägin ära mis mõõtu pulli on tegemist. Jõhkard, labidad olid ikka meeletud peas. ise olen seni näinud ainult 8 harulist, kui see oli ikka klass omaette. Kas suurtel pullidel loti suurus kah midagi n'itab, sest sellel rippus see ikka eriti uhkelt. harusi pole jõudnud täpselt lugeda kuid medaliväärse pulliga oli raudselt tegemist. Pull jooksis igatahes natuke maad metsa ja luksus koos kahe rivaaliga rahumeeli edasi. Paar päeva tagasi oli vanaisa maja juurs akna pealt kah ilusti kuulda kuidas häälitsesid.
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Põder 2010

Postitus Postitas sooviku »

Põdra pulm käib täie hooga.Laupää hommikul ronisin kella viie aeg pukka siga passima ja enne tegin korraks häält ka.Vastus tuli kuskilt 1,5-2 kvartali kauguselt.Jäin siis puu otsa istuma.Korraks võtsid südame rütmist välja kaks oravat :) .Tulid teised mööda metsa sellise raginaga nagu sead.Ja siis hakkas umbes kella kuue ajal põdra mulksumine järjest lähemale tulema ja tuli ikka päris jooksuga.Mõtlesin,et tuleb ilusasti sihi peale välja,saan tast päris lähedalt pilti teha aga nii kui fotoka koti krõpsu lahti rebisin jäi laul vait(pagana hea kuulmisega loom ikka).Seekord jäigi see elukas nägemata,kuigi ta oli minust kuskil 40 meetri kaugusel.Pulmaliste hääli kostus ümber ringi.Oli nii luksumist-mulksumist,kui lehma ininat ja sarveklõbinat.Hiljem,pool kaheksa,tulid sead ka söödale.Ei suutnud otsustada,keda lasta ja läksid needki puutumatult minema.Ega mul kahju pole,tore hommik oli (y) .
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta