Ajujaht ja tuule suund

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas frukt »

reeglina vastu tuult küll aga meil nüüd veel 1 uuendus 1-3 meest ajajate taha ja kõige suuremad ja vanemad loomad nii lastud :twisted:
Kasutaja avatar
Lauzy
Postitusi: 72
Liitunud: N Dets 04, 2008 5:58 pm

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas Lauzy »

frukt kirjutas:reeglina vastu tuult küll aga meil nüüd veel 1 uuendus 1-3 meest ajajate taha ja kõige suuremad ja vanemad loomad nii lastud :twisted:


Täitsa õige jutt, meil juba aastaid nii talitatud ning tulevad aju vahelt tagasi ka siis kui meeste vahe kõigest 15-20 m. eriti just suuremad isendid :)
Kuid selle aasta uus trend on see, et lähevad tagasi enamus loomad :? enam ei loe sugu ega suurus :)
Korra tekkis mõte, et paneks aju hoopis küttide poolt minema :wink:
Metsast oled sa võetud ja metsa pead sa saama...
Rafter
Postitusi: 45
Liitunud: L Aug 21, 2010 9:52 pm

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas Rafter »

Loomulikult lähevad tagasi, kui jaht nagu meie jahtkonnas toimub.Kütiliinile minnakse suitsud ees,möla käib ja kui kohale jõutakse hakatakse oksi murdma :evil: .Eriti imelik on asja juures see, et enamuses on just vanad jahimehed kes nii toimetavad.Põder peab ikka laus loll olema ,kui kütiliinile jookseb. :M
jyri

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas jyri »

Rafter kirjutas:Loomulikult lähevad tagasi, kui jaht nagu meie jahtkonnas toimub.Kütiliinile minnakse suitsud ees,möla käib ja kui kohale jõutakse hakatakse oksi murdma :evil: .Eriti imelik on asja juures see, et enamuses on just vanad jahimehed kes nii toimetavad.Põder peab ikka laus loll olema ,kui kütiliinile jookseb. :M

Jätsid veel mainimata põie/soolestiku tühjendamise kütikohal,siis oleks nii mõnegi seltsi,kelle meestega juhuslikult jahitud,kirjeldus täiuslikum :D
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas Olgerd »

Rafter kirjutas:Loomulikult lähevad tagasi, kui jaht nagu meie jahtkonnas toimub.Kütiliinile minnakse suitsud ees,möla käib ja kui kohale jõutakse hakatakse oksi murdma :evil: .Eriti imelik on asja juures see, et enamuses on just vanad jahimehed kes nii toimetavad.Põder peab ikka laus loll olema ,kui kütiliinile jookseb. :M

Enamus loomad on siis päris lollid sinu jutu järgi. :D :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas sooviku »

Kas te pole märganud,et eelpool kirjeldatud mehed lasevad ka päris palju loomi.Ma olen alati arvanud,et ole sa suitsumees või mitte,metsloomal on nii hea haistmine,et inimese lõhna tunneb ta ikka ära.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas kakuke »

Kui loom ikka inimese lõhna kätte saab, ei loe seal enam miski, kas oled või pole suitsetaja või on või pole sul mõnda muud lõhna küljes jne. Vaikne peab küll olema.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas andrus »

Siin kohal väike vahemärkus.Ise suitsetaja ja pukis tossan omajagu.Küll 20 ja 80m peal.Olen teinud isegi siis kui sead peal ja pole sobivat isendit leidnud.Vähe ärevamaks teised muutuvad kui sigareti läidad aga seegi vaid hetkeks.Vana tegijat siga muidugi ei maksa püüdma minna koni hambus.Aga kunagi vist keegi rääkis,et pigem suits isegi varjab inimese lõhna.
Mine sa nüüd võta kinni kus tõde peitub.
jahismurf
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas jahe »

jyri kirjutas:
Rafter kirjutas:Loomulikult lähevad tagasi, kui jaht nagu meie jahtkonnas toimub.Kütiliinile minnakse suitsud ees,möla käib ja kui kohale jõutakse hakatakse oksi murdma :evil: .Eriti imelik on asja juures see, et enamuses on just vanad jahimehed kes nii toimetavad.Põder peab ikka laus loll olema ,kui kütiliinile jookseb. :M

Jätsid veel mainimata põie/soolestiku tühjendamise kütikohal,siis oleks nii mõnegi seltsi,kelle meestega juhuslikult jahitud,kirjeldus täiuslikum :D

Ma olen s......se ajal kaks looma lasknud metssea ja valge-jänese :D
243win
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas baddmann »

jahe kirjutas:...
Ma olen s......se ajal kaks looma lasknud metssea ja valge-jänese :D


Seksimise ajal ? Aiai, sigimisajal ju ei ole ilus loomi küttida :P

BM
karvane
Postitusi: 90
Liitunud: N Juul 28, 2005 2:59 pm

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas karvane »

Saverna kandis keegi kunagi shi...umise pealt ilwese lasknud,olla meest jälginud kui mees päewa kirja pannud.
Jaht on kunst kus padrunitega ei koonerdata ja vange ei võeta.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas Tormis »

see vist oli Nõuni mees, kes nii kassi kopsas
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas valgeronk »

Aastat paarkümmen tagasi oli minul üks anekdootlik juhtum.Sõber oli toonud Venemaalt kaks laikat.Koerad olid saanud pea aastasteks ja läksime seajahti.Valisin laskmiskohaks laia metsatee,kus oli üks sigade kasutusesolev jäljerada.Ootasin oma tunni, ei midagi.Kange kuseäda pole häbeneda midagi.Hakkasin siis hädaga toimetama,kuulen metsast raginat ja kohe nägin ka siga,püss palge,pauk ja siga külili.Ja tegin oma toimingud lõpuni.Pole mu kusehais siga midagi hirmutanud.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas peepk »

Ja mul sihuke juhus, et hiilin ehku peale siga ja tunnen,et nüüd aitab, peab "paeva kirja panema". vindi-rondi panin ilusti EEMALE puu najale ja kui "asi" poole peal, kuulen hirmsat puhumist selja taga. Vaikselt pead pöörates vast 15 meetri peal 2 kesikupunni mu tegevust huviga jälgisid. Ei saa mainimata jätta, et see puhumine oli tuule suunast tingitud, st minu poolt nende poole. :lol: :lol:
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Ajujaht ja tuule suund

Postitus Postitas valgeronk »

Kord oli jahil selline juhus.Ajujahis kütina arvestan alati tuule suunda ja uluki oletatava ülejooksu kohaga.Olen tähele pannud,et uluki viib metsast välja mets.Üle lageda otsib ta ikka lähimat metsa.Ajujaht sai läbi,ühtegi põtra ajust ei väljunud.Üks ajajatest ütles ,et nägi ajus 10x10 sarvedega põdrapulli.Ta oli kisanud ja kätega vehkinud,põder seisis ja loperdas ainult kõrvadega.Arvan, sellepärast ta nii vanaks oligi elanud,et ei pidanud lärmi ja kisa millekski.
Vasta