Metssiga + vili + sööt

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas Eohippus »

Ega ma ei öelnudki, et see minule probleemiks on, seda pole seal kuskil vist kirjas. Küsisin lihtsalt, sest meil piirkonnas on sellega mõningatel probleeme. Tahtsin lihtsalt teada, et kuidas teistes piirkondades sellega lood on. Ei midagi isiklikku (b)
Iga lõpp on uue algus...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas honkomees »

Eks see asi pannakse paika kodukorra vms otsusega! Ka meil oli kunagi selline probleem, et "minu sööda pealt sigu ei lasta/ ära ei hirmutata". Pandi siis asi üldkoosolekul paika, et ajujahi korral pole mingeid "oma söötasid" ja MOTT. Teine teema on pukist laskmine, kuna sööt on sektsiooni ostetud ja söötjal töövaev, siis ikka tema käest peab küsima ja enamasti pole keegi ka keelanud oma pukki ronimast ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas Eohippus »

Meil rohkem selline probleem, et enamus mehi on seal 60 ringis ja paljud isegi kõvasti üle. Olen üritanud rääkida MTÜ loomisest, põhikirjast, kodukorrast jne. Kuid öeldakse, et siiamaani oleme hakkama ilma saanud, saama ka edasi. Seadused on ju olemas, et mis põhikirja ja kodukorda meil enam vaja on. Tehakse ainult suusõnalisi kokkuleppeid, mida hiljem keegi enam ei tunnista või ei taha mäletada. Iga jahipäev läheb pool päeva sõnasõja peale. Nagu :VS
Iga lõpp on uue algus...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas honkomees »

Eohippus kirjutas:Meil rohkem selline probleem, et enamus mehi on seal 60 ringis ja paljud isegi kõvasti üle. Olen üritanud rääkida MTÜ loomisest, põhikirjast, kodukorrast jne. ... Tehakse ainult suusõnalisi kokkuleppeid, mida hiljem keegi enam ei tunnista või ei taha mäletada. Iga jahipäev läheb pool päeva sõnasõja peale. Nagu :VS
egas sellised 60+ on ju enamus eesti jahimehi, palju neid alla 50 mehi on? Enamus tegijamaid on ikka kuuekümnendates, ise alles viiekümnene poisike. Ja milleks MTÜ, ka maakondliku seltsi raames sektsioonil elik jahtkonnal on ju aruande-valimis üldkoosolek, kus pannakse paika jahtkonna jaoks olulised küsimused. See ju protokollitakse (viimased kümmekond aastat olen oma jahtkonnas seda tänamatut ametit pidanud) ja saadetakse siis maakondlikule seltsile, mis on juriidiline isik.

P.S. Ja kui mingi vaidlus tekib, siis tavaliselt tuleb ikka mulle kõne, umbes nii et mis sinna protokolli 3 a tagasi selles asjas kirja sai :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas baddmann »

honkomees kirjutas:... egas sellised 60+ on ju enamus eesti jahimehi, palju neid alla 50 mehi on? Enamus tegijamaid on ikka kuuekümnendates, ise alles viiekümnene poisike. Ja milleks MTÜ, ka maakondliku seltsi raames sektsioonil elik jahtkonnal on ju aruande-valimis üldkoosolek, kus pannakse paika jahtkonna jaoks olulised küsimused. See ju protokollitakse (viimased kümmekond aastat olen oma jahtkonnas seda tänamatut ametit pidanud) ja saadetakse siis maakondlikule seltsile, mis on juriidiline isik.

P.S. Ja kui mingi vaidlus tekib, siis tavaliselt tuleb ikka mulle kõne, umbes nii et mis sinna protokolli 3 a tagasi selles asjas kirja sai :lol:


OT:

Mnjaa, Honkomees on seda va Põlva Jahiseltsi usku kohe ausalt vist :) Minu siiras kaastunne ;)

BM
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas Eohippus »

Põlva Jahiselts tahab ikka ise alati seda jämedamat otsa enda käes hoida, et jahtkonnal võimalikult vähe kaasarääkimist oleks :D
Iga lõpp on uue algus...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas honkomees »

baddmann kirjutas:OT:

Mnjaa, Honkomees on seda va Põlva Jahiseltsi usku kohe ausalt vist :) Minu siiras kaastunne ;)

BM

eip, ma rohkem võrokas ...
aga seni kui asi enam-vähem normaalselt funkab pole põhjust ka lammutada või hakata eraldi MTÜ-d tegema. Muidugi saab, aga asjaajamist tuleb juurde ja meie huvi on ikka jahiga tegelda, mitte pabereid määrida.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas vallo »

Natuke OT, aga öelge palun milline juriidiline keha on jahisektsioonil. Ma ei mõtle praegu neid organisatsioone, kes on moodustanud MTÜ. Minu arusaamist on tegu nö`kodu mängimisega` ja sellest lähtuvalt ei saa olla ka kodukorda.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas Feen »

Ja mis vahet seal on kas minnakse mööda jälgi järgi, jäljed viivad söödani igal juhul. Rohkem kulub lihtsalt aega. Kui on seltsis otsustatud, et kui sead on kellegi söödal, siis kuuluvad need sellele mehele, siis vast ei ole hea sinna jahti minna. Kui aga ikka selts värk, siis ei tohiks vahet olla. Ilus oleks muidugi konsulteerida söödakoha hooldajaga (kasvõi helistada) ning kui kusagil mujal sigu, siis nendega tegeleda (kui söödakoha hooldajat kohal pole). Lõpuks on muidu nii, et ühisjahid unustage ära, igal mehel kusagil ju sööt, kui sigu on nagu putru, aga keegi pole nõus oma söödakoha ligidal jahti lubama... lähetegi koju kõik?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas honkomees »

vallo kirjutas:Natuke OT, aga öelge palun milline juriidiline keha on jahisektsioonil. Ma ei mõtle praegu neid organisatsioone, kes on moodustanud MTÜ. Minu arusaamist on tegu nö`kodu mängimisega` ja sellest lähtuvalt ei saa olla ka kodukorda.

OT neh, sektsioon on ühe juriidilise keha osa, ja kui maakondlik seltsi vastav kord ütleb et sektsioonide kodukorrad/üldkoosolekute otsused on liikmetele/jahimeestele kohustuslikud, siis on ju kõik OK!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas Olgerd »

Seoses seasöötadega ka, siis üks naeruväärne lugu. Ütleme, et seltsis on kindel arv ametlike seltsi seasöötasid, kus söödetakse seltsi viljaga, pukijahti seasöötadel ei peeta. Seasöödad on enamasti tekitatud kellegi kohaliku maja taha ja ikkagi tuleb aegajalt hala, et minu sööt ja minu sead ja ärge siin jahti tehke. Ometi ju tegelikult personaalseid seasöötasid pole, kus keegi omakulude eest söödaks või iseseisvalt jahti saaks pidada. Ilmselt kerge kompleks, et kui minu maja taga siis minu omad ja mina vean sinna sööta jne. Kui seasööt kellegi maja taga, siis suht elementaarne, et tema sinna sööta veab, aga see ei anna õigust kiremiseks, et "Ärge siin jahti tehke, ma ei taha, mulle ei meeldi vms.".
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas Eohippus »

Võib-olla mõnele tundusid kummalised minu eelpoolsed sõnavõtud. Aga need olid tingitud sellest, et meil jahipiirkonnas on kõik söödad kindlate meeste omad ja kõik söödavad neid oma rahadega. Sellest tingitud ka need ajujahi probleemid.
Iga lõpp on uue algus...
Raul P
Postitusi: 20
Liitunud: E Jaan 24, 2011 9:59 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas Raul P »

Veidike OT aga kui mul on eramaa ja ma tahan oma maale rajada seasööta, kas mul on see õigus, kuigi ma ei kuulu kohalikku jahiseltsi.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas andrus »

Õigus või mitte aga sa ise tekitad sellega konflikte enda ja kohaliku jahiseltsi vahel.
jahismurf
Raul P
Postitusi: 20
Liitunud: E Jaan 24, 2011 9:59 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas Raul P »

Sessuhtes, et ma tahtsin teada seadusandluse kohapealt, muidugi kui ma seda kavatsen teha, siis kindlasti ma kooskõlastan selle kohaliku jahiseltsiga.
Vasta