Ilves

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

soobel kirjutas:Kuhu jääb jahimeeste maine?

Oi teid maine tarku küll, kõigest väike nali ja juba pirtsutavad.
Igavat elu elate mehed.
Kas tuleb jaht???
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Minu tarkus rohkem raamatutest pärit, aga eks kõvemad ilvesekütid paranda kui ma puusse panen. Vahet teha peaks saama kahe asja järgi: 1) isased on enamasti vähe suuremad kui emased, seega suured üksiku looma jäljed on tõenäoliselt isase omad, 2) emased vist territooriumi ei märgista, seega ajades ilvese jälgi kilomeetrikese ja leides täislastud puu (põõsa, kivi jms) on ilmselt tegu isaloomaga.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

ilves

Postitus Postitas jorr »

Jälje suurus nati kahtlane lugu kui pole neid jälgi pidevalt näinud aga see isasloomale omane märgistamine võib selgust küll tuua.Aint kui ema kutsikaga ja ema ei tohi lasta ja kutsikas peaaegu täiskasvanu suuruses,siis vist jääb küll pauk tegemata.Muidugi kui mõlemad nähtaval ja saad suurust võrrelda.Tavaliselt liigub ema ka ikka ees aga see pole reegel.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Ilvese jälje suuruse põhjal tema sugu määrata on juba hirumantia kõrgeim klass - ka väga kogenud küttidel ei õnnestu jälje suuruse põhjal looma soo märamine. Tihti on raske isegi seda otsustada, kas tegemist kutsikaohtu või vana isendiga.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

mosse kirjutas: emased vist territooriumi ei märgista, seega ajades ilvese jälgi kilomeetrikese ja leides täislastud puu (põõsa, kivi jms) on ilmselt tegu isaloomaga.
Kas emased ei kusegi?
metsas käi tasa tasa.....
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

ilves

Postitus Postitas jorr »

Missa,missa, emailves nagu kana, aint paksu teeb. :D
noorus on ilus aeg
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Eks ta vast kuseb ikka (kus ta pääseb), aga ma rääkisin territooriumi märgistamisest (äkki teeb toda ka, mine hullu tea).
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

mosse kirjutas:Eks ta vast kuseb ikka (kus ta pääseb), aga ma rääkisin territooriumi märgistamisest (äkki teeb toda ka, mine hullu tea).


Oo! Ja kuidas veel, kui seda pritsivat märgistamist mõnel kiimas isendil innaajal märgistamiseks saab lugeda.
Muuseas teeb teriitooriumi märgistamist intensiivselt ilvese suguleane steriliseeritud kodukass :!: Ei jää isasest sugugi alla.
Ilmselt individuaalne värk, kui loodus kutsub!
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Postitus Postitas soobel »

Arvan,et jälje suuruse põhjal on soo eristamine võimatu.Kusemise juures pole ma mingit vahet tähele pannud,pole ka sellise pilguga vaadanud.Ainus,mille põhjal natukenegi saab vahet teha,on liikumise marsuut.Isasloom teeb suuremad ringid,emasloom tegutseb üldjuhul natuke väiksemal territooriumil ja kasutab ka vähe teistsuguseid radu.
Muidugi ei ole see mingi kindel eristamise viis.Rohkem nagu aimatav,ja "silma järgi".
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

soobel kirjutas:Arvan,et jälje suuruse põhjal on soo eristamine võimatu.Kusemise juures pole ma mingit vahet tähele pannud,pole ka sellise pilguga vaadanud.Ainus,mille põhjal natukenegi saab vahet teha,on liikumise marsuut.Isasloom teeb suuremad ringid,emasloom tegutseb üldjuhul natuke väiksemal territooriumil ja kasutab ka vähe teistsuguseid radu.
Muidugi ei ole see mingi kindel eristamise viis.Rohkem nagu aimatav,ja "silma järgi".


No kes see viitsib tal taga kõndida, et ringi suuruse järgi sugu määrata! :D
Silma järgi ikka kõige kindlam, vaatad kohe, kas munadega või ilma, ei ole mõtet enam järel kõndida :lol: !
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

ilves

Postitus Postitas bighornet »

Selle Põdrala valla loo kohta võiks ehk keegi Valga meestest kommentaari jagada: lk 4 on see ilveselaskmise lugu...

http://www.linnaleht.ee/frontpage/tln_e ... 2-02-b.pdf

Kas laskjaks oli üks või mitu meest?
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Postitus Postitas kalamees :) »

julged teha, julge ka vastutada...
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas metsas »

Eile õhtul pukist siga passides tuli hoopis kolm kitse viljaga maiustama, ilus teisi vaadata nii lähedalt ca 15m kui äkki sööstis põõsast välja ilves nagu keravälk kitsede poole, kuid kitsed panid oma õnneks ja ilvese õnnetuseks kõik eri suunda plagama, võttis siis ilves suuna ühele kitsele oli tal juba peaaegu tegakintsu paitamas kui kiisul äkki võhm otsa sai ja suuna metsa tagasi võttis, see spurt kestis kõige rohkem 100 m.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Viisin täna sigadele sööta juurte ja heitsin pilgu ka laskepukile,et kas midagi võõrst pole(redelipoolne külg lahti kantslil)?Lumega hea vaadata.Ja mis nüüd,mul on külaline käinud pukis,lausa istme peal on olnud?Värsked ilvesejäljed.Tea kas käis katuseall magamas või proovis seal varitseda?Laskeava mul teises küljes ja sealt ta küll poleks läbi mahtunud kui kitse või seapõrsast varitses?Suur loom on olnud.
noorus on ilus aeg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ja ära seegi ilves võeti,tuli veidi värsket lund ja jälg reetis,üks kitsesurm jälle vähem.Ta polnud pukist eriti kaugele läinudki,vast sada meetrit.Küllap oli seal söödakoha juures siis piisavalt kitseliha,et paikseks jääda.
Huvitav ehk see,et sead olid eelmine päev söödal käinud aga nüüd värske lumega olid söödaplatsil vast kümne meetri kauguselt söödast mööda läinud kuid polnud toitu puutunud.Tea,kas kõhud täis või mis?Ja ikka terve kari liikus.
noorus on ilus aeg
Vasta