Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas Välek »

Ei suuda kõiki teemasid foorumis läbi lapata, ja seega ei tea, kas ja kus on kuldi nülgimisest juttu olnud. Kuna teema igati popp, ja loterii hõnguline, siis vastukaaluks sobiksid ühe mehe sõnad oma jahikaaslastele, kui kult on tabatud- ............. Ei, ma ei ütle hetkel, mida ta teeb või ütleb. Küll aga veidi hiljem. Enne palun kellelgi kirjeldada (soovitavalt, kel kuldid alati haisevad), kuidas võtad nahka tiirasel kuldil :wink: Paar lauset ja valmis. Ühesõnaga huvitab alates sellest hetkest, kui loom ripub ja NAHKA hakkad eest lahti lõikama.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas Pauli »

Minu arvates on julgelt 60% sellest kuldihaisust jahimehe peas. Mul seltskonnas kaks sihukest meest, kes tunnevad poeviineri küljes kah kuldihaisu, kui neile eelnevalt valetada, et "näh, meki metsseavorsti".
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas Välek »

Ja teised pool on teadmatus, mida ja kuidas kuldil eemaldada. See, et minu küsimusele ei oska või ei taha keegi vastata, haiseb kuldi järele. Võimalus on muidugi ka see, et kõvemad skungitapjad, ei trehva rohkem siia teemasse.
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas skog »

Välek kirjutas:Ei suuda kõiki teemasid foorumis läbi lapata, ja seega ei tea, kas ja kus on kuldi nülgimisest juttu olnud. Kuna teema igati popp, ja loterii hõnguline, siis vastukaaluks sobiksid ühe mehe sõnad oma jahikaaslastele, kui kult on tabatud- ............. Ei, ma ei ütle hetkel, mida ta teeb või ütleb. Küll aga veidi hiljem. Enne palun kellelgi kirjeldada (soovitavalt, kel kuldid alati haisevad), kuidas võtad nahka tiirasel kuldil :wink: Paar lauset ja valmis. Ühesõnaga huvitab alates sellest hetkest, kui loom ripub ja NAHKA hakkad eest lahti lõikama.

Siis võtad kanistri bensiini ja tikud ...
Mu meelest on asi ikka nii, et kas haiseb või ei(üldiselt haiseb).
Loomulikult kui kuse ja muu sisu valla lõikad, nii, et jookseb lihale ja mujale, on asi hullem. Kõigealt siis tilu lahti kuni kottideni, näpp *****, noaga ümber päraku lahti, kummiga pärak kinni, kõhuõõn lahti, pärak läbi vaagna kõhuõõnde(vahepeal pead kottidest ja tilust lahti saama) ja sealt edasi kuni alla välja.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Asi on iseenesest lihtne. Peale igat operatsiooni (naha võtmisel ka vahepeal) vahetad kummikindaid. Esmalt riistad maha, kummikinnaste vahetus. Ise lasen sisu metsas välja, jälle kummikinnaste vahetus. Kuldil vaatad, et need näärmes või juhad või mis iganes seal taga on, et need välja saaks tõmmatud. Kui nahka võtad, vaatad, et ei käperda selle käega liha, millega nahka puutusid. Kui seda vaja teha, koheselt enne seda kummikinnaste vahetus jne. Nii see käib. Nahk maas, jälle kummikinnaste vahetus enne rümba jupitamist. Noa olen siis ka vahepeal ära pesnud igaks juhuks. Miskit keerulist tegelikult pole, puhtust tuleb vaid hoolega jälrgida, et miskit väljast poolt sisse poole mitte mingil juhul ei satuks. Nii on tehtud kulti, kes ikka vängelt haisenud ja ei saanud lihast hiljem miskit aru va ribid (aga seal oli ka variant, et miskit võis ikkagi tuksi minna hügeeni järgimise juures). Ma olen ka näinud mehi, kes emispõrsa söömise juures tunnevad kuldi maitset. :D
Ps. Ma paneks kopra ka tegelikult siia alla, keda tuleks sama moodi teha.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas Ain Aavik »

viewtopic.php?f=11&t=1685&hilit=Kuldi+l%C3%B5hn

Selles teemas on asjast juttu ja oli ka ajakirjas kunagi.
Siin foorumis oli üleval üks video venemaal toimunud kuldi nahastamise õpetusega, kuid ei õnnestunud tuvastada.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

kakuke kirjutas: Ma olen ka näinud mehi, kes emispõrsa söömise juures tunnevad kuldi maitset. :D



Ei tia mis nägu nad siis munade peale teeksid ???? :lol: :lol: :lol:
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Lühidalt öeldes alustaks ise sellest, et tuleks osta esmalt pakk ühekordseid kummikindaid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas jahe »

Välek kirjutas:Ja teised pool on teadmatus, mida ja kuidas kuldil eemaldada. See, et minu küsimusele ei oska või ei taha keegi vastata, haiseb kuldi järele. Võimalus on muidugi ka see, et kõvemad skungitapjad, ei trehva rohkem siia teemasse.

Kõigepealt lased kuldi maha,seejärel tõmbad kuldi rippu,siis võtad vasaku käega (kuhu on eelnevalt kummikinnas tõmmatud)kuldi kara ,tõmbad kergelt pingesse ja noaga kara ümbert aidates liigud järjest üles poole,munad lõikad karaga koos,ettevaatust m......ni soone või mis iganes nime see kannab läbi lõikamisel,ise tõmban sellele nööriga sõlme peale,siis ei tule selle sealt igasugu jama välja,kui jutt väga segane ei saanud,siis umbes nii see käib.
243win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise olen tavaliselt saega vaagnaluu lahti lõiganud ettevaatlikult, siis pole pidanud miskit läbi lõikama, aga nagu ikka, teid on mitmeid mida mööda minna ja igaüks valib endale sobivaima. Ma ise ei riputa ka siga (pole sellist harjumust).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas skog »

O.T.Maitse ja lõhna koostöö poole pealt tuli meelde kui kunagi tehti degusteerimise õpet.
Kästi nina kinni pigistada. Pidi siis kinnise ninaga ära arvama, millega tegu ja selle üles kirjutama.
Maitse oli lihtsalt kergelt magus.
Siis kästi nina lahti lasta ja maailma avardus ja seda lausa ehmatavalt.
Tegemist oli siis vanillisuhkruga, mida kinnise ninaga oli võimatu tuvastada.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas Beretta »

Kui loom ripub ja hakkad nahka eest lahti lõikama.... on lootusetult hilja, julgen väita.
Moodsal ajal öeldakse -teadmise väärtuse määrab praktika.
Mõned talved tagasi olime seajahil. Kütiliini kaugemas otsas- pärapõrgus- lasti kult.
Et olin juhataja rollis, siis palusin laskjat- ole hea ja võta munad kohe maha. Jaa- jaa- võtame, võtame
Kui kult lõpuks pakiauto kongis jahimajja jõudis, till ja munad kenasti oma kohal keha küljes, oli hais kujutlematu. Isegi meie kõige kõvem mees, kes saab hakkama ükskõik millega ja ei pirtsuta millegi peale,teatas, et see loom küll süüa ei kõlba.
Kunagi ammu Mirabilia sarjas ilmunud soome põdrajahist rääkinud raamat kirjeldas küti tegevust lastud pulli juures: munad maha, siis alles tuli ülesse ja kahvipannu tulele.
Grumpy old man
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Metsas sisu lastes on veel nii tehtud, et kui juhtumisi kummikindaid kaasas pole olnud (enamasti ikka mõni paar taskus olnud), olen ise näiteks riistad maha võtnud ja edasi enam ei tee muud, kui hoidnud jalga, järgmine mees laseb maha mao, sest kui enda kätega (millega riistad eemaldatud) sisikonna kallale edasi läheks, oleks ka juba jama majas. Endale näiteks ei meeldi lasta välja hiljem magu, mis iga hetk ähvardab purtsu ära panna. Asi on maitses. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Egas soo vesi ja muda kõhu õõnes paremad ole? Pigem tuleks lähtuda ikka olukorrast mao laskmisel.
jahismurf
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas Välek »

Nii. Nüüd küssa. Kui palju liha läheb Teil kuldi nahastamisel või lihakehast mitteolulise eemaldamisel rohkem kaduma võrreldes emisega? Sinna arvestusse ei lähe kara ja kellad. Jutt siis lihakehast. Ahjaa... ja üks küsimus veel. Kui Te teate, et lastud looma nahale otstarvet ei leia ja soovite ta nö utiliseerida, kas siis naha võtmisel teete kuldi puhul muutusi võrreldes traditsioonilise näiteks seina, põranda vm nahaks troffeelooma (kuldi) nülgimisega võrreldes?
Vasta