Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas honkomees »

Andrus, muidugi õnnitlused! Aga ... mida te jooksuajal neid kulte kiusate? Ainult kihva pärast küttida ei näe mõtet kui potti panna ei sünni! Meil on ikka detsember-jaanuar kultidel jahivaba aeg. Ise kah viimasel põdrajahi päeval pikalt vedasin suurt kulti optikas ja jätsin näpu sirgeks, no ei ole mõtet seda haisukotti killida.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas andrus »

Jätan sellele jutule vastamata kuna meie arusaamad asjadest läheksid lahku ja tekitaksid jälle liialt pika arutelu kohta kuhu see ei kuulu.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas kakuke »

andrus kirjutas:Jätan sellele jutule vastamata kuna meie arusaamad asjadest läheksid lahku ja tekitaksid jälle liialt pika arutelu kohta kuhu see ei kuulu.

Väga õige vastus.
Honkomehele, võlusõna on uluki käitluskultuur.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas Välek »

honkomees kirjutas: no ei ole mõtet seda haisukotti killida.

Kui mu2n-i ja munade vahelise näärme puhtalt ja laialt eemaldad, ja terveks jätad, näppudega seda ei katsu ja seejärel liha kallale ei lähe, pole lihal mingit spetsiifilist kõrvalmaitset MINU KOGEMUSTE järgi. Võibolla pole skunke trehvanud. Võibolla pole 5 või mõni peale jooksuajal tabatud kulti piisav kogus, et siin nö "tattninana" sõna võtta. Küll oli üks juhus, kus üks konkreetne tükk praest ajas ühe mehe öökima, kes aitas ka eelnevalt nahka võtta. Tookord algajana, olime selle kõhukoti puru teinud ja magusat nirises rinnakule veidi. Sellest piisas, et rikkuda konkreetne tükk praest, aga mitte kogu ahjupotitäis. Ja eks see nülgimise juures saadud kaifilaks (puhkisime mõlemad korralikult) viirastuski talle, kui praetükiki hambad sisse lõi ja tundis et justkui sööks sedasamust. Ei aidanud ka pesu...
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas jagwelt »

honkomees kirjutas:Andrus, muidugi õnnitlused! Aga ... mida te jooksuajal neid kulte kiusate? Ainult kihva pärast küttida ei näe mõtet kui potti panna ei sünni! Meil on ikka detsember-jaanuar kultidel jahivaba aeg. Ise kah viimasel põdrajahi päeval pikalt vedasin suurt kulti optikas ja jätsin näpu sirgeks, no ei ole mõtet seda haisukotti killida.

Kas te pole siis kuldist vorsti vms proovind teha??? :D
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
UNN
Postitusi: 84
Liitunud: L Apr 15, 2006 5:08 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas UNN »

Talvel lastud kuldi liha spetsiifilise maitse saab kõrvaldada ainult liha vastavas marinaadis hoides mõned päevad.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Kõik hakkab sellest peale, mis saab ulukist siis, kui see maas. Näha jahimehi sellist looma lahendamas kummikunnastes on väga harv nähtus. Neid kulub sellise looma juures omagu. Aga mis tehakse tavaliselt? Kummikinnastest ei tea keegi, käsi, millega katsutakse nahka, ei vaevuta sageli üldse pestagi (minu meelest ka seda vähe). Kult on kuse ja sperma ja krt teab millega veel koos ja kui seda veel laiali ka talle lihale hõõruda, siis ongi asi mokas. Ma olen näinud ise ka pilti, kus rippes kuldi kusepõis rabistamisega lastakse laiali ja siis liha ujub uriinist. Krt sellist asja ei taha mina ka.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Ma olen näinud ise ka pilti, kus rippes kuldi kusepõis rabistamisega lastakse laiali ja siis liha ujub uriinist. Krt sellist asja ei taha mina ka.

Mine tea, mõnele võib ka meeldida. Näiteks vene imetohter Malahhov. Too soovitas inimestel ka enda uriini juua :mrgreen:
Meil üks vana jahimees (83 aastane) sõimab juba selle peale, kui lahkamisel sisikonnast midagi kogemata katki lõikad. Olgu selleks kasvõi pärasool urruaugu juures.
Ise ei ole ka lihtsalt sellel põhjusel, et käidelda keeruline jooksuajal kulti lasknud. Samas kui ikka tõesti " 100 % trofee" kandidaat ees on, siis vast kutsuks koju küll :M
ikka lõbusalt
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas rajaleidja »

Minu arust jooksevad kuldid juba aastaringi. Praegu käivad söödal triibulised põrsad. Tuttav lasi juuli kuus viljapõllust kuldi, kes haises kui tõhk. Ütle siis, millal see õige aeg kuldi laskmiseks on.
Olen kulte lasknud nii oktoobris, novembris, detsembris, jaanuaris kui ka veebruaris. Ei ole mina kohanud kulti, mis poleks süüa kõlvanud. OK, ühe erandiga. Feeni maadel oli kunagi üks kole kollane kult, aga seda tõenäoliselt mitte jooksuka pärast.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas TiitR »

Lõhn lõhnaks ja liha lihaks, mina lugesin siit välja ka teise tahu, mis ilmselt Andrusel lihalõhnast hetkel tähtsamaks osutus:
andrus kirjutas:Kuna kult mind nähes otsustas koheselt rünnata ja see käis tal ülimalt kiiresti ei jõudnud ma püssigi tõsta ning lask toimus praktiliselt puusalt
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

No see ei olnud siiski ju põhjuseks.See oli juba pigem tagajärg.Ise me ju provotseerisime.Meil oli võimalus koera mitu korda rajalt maha võtta.Me aga utsitasime ikka takka.
Nimelt seal piirkonnas kus me teda jahtisime puudub iga sugune lisasöötmine ja söögi pärast käib võitlus elu ja surma peale.Suured traktori mõõdus kuldid jooksuka käigus trambivaid väiksemaid emiseid.Kevadeti murravad lamba tallesid.Tabasime ka ühe põrsa kellel oli kult esijalad puruks peksnud ja ohtralt kihva auke keresse tekitanud.
Aga jooksuka lõhn kui selline puudus tollel kuldil absoluutselt.

Ja minu tabatud loomast pidada olla seal veel suuremaid.
jahismurf
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas sammal.habe »

vastava marinaadi retsepti tohib paluda avalikustada? või antakse seda surivoodil isalt pojale edasi?
UNN kirjutas:Talvel lastud kuldi liha spetsiifilise maitse saab kõrvaldada ainult liha vastavas marinaadis hoides mõned päevad.

Feen oli tolle kuldiga midagi teinud? :roll:
rajaleidja kirjutas:...OK, ühe erandiga. Feeni maadel oli kunagi üks kole kollane kult, aga seda tõenäoliselt mitte jooksuka pärast.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas rajaleidja »

sammal.habe kirjutas:Feen oli tolle kuldiga midagi teinud? :roll:
rajaleidja kirjutas:...OK, ühe erandiga. Feeni maadel oli kunagi üks kole kollane kult, aga seda tõenäoliselt mitte jooksuka pärast.

Kahtlen, et Feen temaga midagi teinud oli. Suht kõhn ta oli ja liha suhteliselt kollane. Võibolla söödab Feen oma sigu ohtra karriga :lol:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:... Aga jooksuka lõhn kui selline puudus tollel kuldil absoluutselt...

ja on tõesti ka nii, et mõnel suurel kuldil pole jooksuaja lõhna, ei tea kas impotent või? Ja samas oleme lasknud ka kultpõrsa, mida juba autosse tõstes hakkas paha. loterii-allegrii ... Tavaliselt on see lõhn tunda juba enne nülgimist ja siis tee mis tahad, see liha ei kõlba. Aga kui maas lamav kult kaugelt ei haise, siis saab korralikult toimetades asja.

Ka meil lasti 11. dets kogemata kultkesik, hoolsalt jälgisime nülgimisel asja ja kuldilõhna oli minimaalselt. Vorstina tundus päris hää.

Aga sihilikult jooksuajal endale seda peavalu kaela ei võta. Meil mõni mees süldikeetmise pajadki minema visanud, pea peale ju ei tohiks kuidagi sattuda neid aromaatseid olluseid.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Jooksuaegne kult (poolitatud teema)

Postitus Postitas Motorist »

Sai kah nats rohkem kui nädal tagasi õhtul tornist hirve passimise ajal üks kuldipoiss lastud. Oli teine esijalast haavata saanud ja vaevu-vaevu lonkas/liipas söödakoha poole. Vaatasin, et pole teine mingi suur "tõuloom", pigem kesik... nii otsustasingi ta looja juurde ära kutsuda. 80m pauk pähe ja "jaht" oligi lõppenud :cry: ...kui tornist alla ronisin ja lambi toel loom kätte leitud, oli krt üllatus suur...sellist ma üksi auto peale ei saa (eks kõik tundub pimedas hall ja väike :lol: )...Lihakeha peale peale sisikonna, naha, pea ja jalaotste eemaldamist kaalus 65kg ja "kihvakesed" 18cm...mis aga oli üllatus...kult ei haisenud rohkem kui tavaline emis...ei tea kas oli mul nohu ja nina kinni :M aga tavapärast kuldilõhna ma kuskilt ei tundnud :lol: . Nii et läks lauale nagu niuhti... :wink:
Tavaliselt ma sigu tornist jahtimas ei käi (kui just nälga majas pole :lol: ), kuna lask söödakohal pole minu jaoks "elamus", pigem "tehtud" ja koju olukord. Aga "maitsed" on erinevad ning mõnes kohas võib see olla ainus tõhus jahivorm sigade populatsiooni kontrolli alla hoida, et põllupidajatega hästi läbi saada :wink:
Mis puutub aga kuldi haisemisse jooksuajal, siis on see nagu loterii, kus üldjuhul on võitjaks Eesti Loto ja harva loto mängja, ehk siis üldjuhul kult haiseb ja mingite "imeliste" asjade kokkusattumisel seda haisu pole :mrgreen:
Vasta