küsimus rebaste/jäneste käitumise kohta

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
jjj
Postitusi: 1
Liitunud: E Juul 16, 2012 11:00 am

küsimus rebaste/jäneste käitumise kohta

Postitus Postitas jjj »

Tere!

Ma ei ole jahinaine, aga olen ajanud terve viimase kuu taga oma kadunud kassi. Olen näinud maja lähedal põldudel öösiti taskulambiga kolades kiirgavaid loomasilmi. Minu arvates on see kass (loodan, et minu kass:). Minu hüüdmist kuuldes loom ei põgene, vaid jääb ootama ja laseb mul läheneda, siis liigub veidi eemale, laseb mul jälle läheneda ja lõpuks kaotan ma ta silmist.

Küsimus on selline: kas on tõenäoline, et see kiirgav silmapaar kuulub kassile? Meie küla põldudel on ka tuhkruid, rebaseid, jäneseid... kas nemad käituksid nii (st kuulaksid mu hüüdmist ja laseksid veidi läheneda) või põgeneksid kohe? Tegevus toimub südaöö paiku, seetõttu ma ei näe peale kiirgava silmapaari midagi.

aitäh!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: küsimus rebaste/jäneste käitumise kohta

Postitus Postitas Feen »

Vabalt võib jänes olla. Rebasel on pigem kollakam silmaläige. Eks nö asularebased võivad uiudgi ka suht rahulikult vahtida, eriti kui neile jahti pole peetud. Hetkel kutsikad samuti (ka kährikutel), need võivad samuti mõnda aega uut ja huvitavat jälgida.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: küsimus rebaste/jäneste käitumise kohta

Postitus Postitas Ax1600 »

Jänes- punane läige (mitte eriti tugev) k.a mõned linnuriigi esindajad ja vist isegi siilil on. Rebasel tugev vastuläige pigem sinakas.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: küsimus rebaste/jäneste käitumise kohta

Postitus Postitas Feen »

Hmmm, kas minu silmad erinevad, aga jänes ja kits on mõlemad roheka läikega, rebane kollakas-oranz. 99% juhtudel kui silmi näen ja looma pakun, siis nii see ka on olnud (kui just hanges magavad kitsed jänest ei meenuta). Mingi nurga alt annab rebane siiski ka sinakat läiget. Aga äkki on küsimus valgusallikas ka :), mul omal auto tulede (mis võivad erineda) valgel nähtu põhjal kogemused. Igatahes, kui on rebane, siis see vaatab väga tihti põgenedes tagasi, liikumise tempo on rahulikum (kui on uudishimulik loom, nagu hetkel tundub olevat). Jänes vahib teinekord pikemalt aga kui minema paneb, siis jutiga kaugemale ning mingi hetk oletab, et teda ei nähta ning jääb jälle pikemalt konutama... enamasti kaob siiski joonelt nii kaugele, et lambiga ei tohiks näha olla.

Nii palju kui neid kasse näha on olnud, siis need mõtlevad lihtsalt, et on nähtamatud ning peaks laskma lambiga valgustades juurde (kindel ei ole, aga üldiselt jäävad sinna piirkonda kus nad tuledesse sattusid).

Aga mis puudutab kadunud kassi, siis need tulevad ise koju kui kõht tühi ja tuhin möödas. Või on juba rebase poolt ära söödud. Ostimine vaevalt, et maakohas tulemusi annab.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: küsimus rebaste/jäneste käitumise kohta

Postitus Postitas aadu kadakas »

Ma ei pretendeeri silmade kiirgusspetsialistiks :D . Küll aga võib olla variant, et kass lõpu leidnud. Samas isased kõutsid käivad soojal ajal vahest mitu kuud ära ja kohati elavad looduses. Igatahes on kass kodu-, mitte niivõrd peremehe hoidja. Seega on lootus, et tuleb tagasi, kui hinges on.
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: küsimus rebaste/jäneste käitumise kohta

Postitus Postitas aberukk »

Silma läike kohta ei oska midagi lisada aga kui on isane kass siis tasuks otsida naabrite juurest kellel on emased kiisud.Meilgi oli kass tänavu oma poolteist kuud pulmareisul.Naaber talu peremees toi meile täpselt samavärvi kassipoja aga enda köuts tuli kahjuks magama panna sest oli ilmselgete kärntöve tunnustega.Teiie murele vastaks nönda et ju se töenäoliselt möni metselajas oli sest oma kass oleks ju meelitades ikka ligi tulnud.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: küsimus rebaste/jäneste käitumise kohta

Postitus Postitas puugi »

Kui pulmad läbi tuleb ise tagasi.Ma käisin oma kiisuga 15 aastat tagasi arstitädi juures ja elab siiani.Mõni kass on pulmas olnud isegi 7-kuud jutti,aga kui rivaalid ära ei lõhu roomavad koju tagasi.Kui kusagil süüa antakse ei pruugi kass niipea näole anda.Loodame parimat!
Vasta