rebasejaht

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

rebasejaht

Postitus Postitas harrastaja »

aidake palun, meie kandis palju rebaseid aga ei tea millal jahti minna, kas hommikul, päeval või õhtul? Või ongi see rebasejaht nii, et mine millal tahad, et kindlat liikumisaega neil pole, nagu on sigadel, et tavaliselt tulevad õhtu hämaras õue mängima.
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

rebasejaht

Postitus Postitas vana sokk »

Ise käin hommikul8-9 ajal,oleneb ilmast ja õhtul enne hämaraks minemist nii15.30-17 00.Pead ise jälgima millal liigub rebane,kindlat aega pole kunagi aga pane sööt välja ja on kindel et käib seal söömas.
võimalikult suurem ports
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Jahimeeste anektootide võistlusel peaks sellise looga vähemalt finaali saama.
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

Postitus Postitas harrastaja »

siis põhimõtteliselt ikkagi suht päikesetõusu/loojangu ajal?
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ega vist päris ühest vastust polegi. Vanemad st. kogenumad on mul soovitanud minna vaatama hommikul 8 ajal juba, et siis pidada olema näljasemad ja otsivad süüa. Olen siis ka käinud (ringi sõitnud) ja pole eriti neid näinud (Tartumaal). Käin küllaltki sageli ka Võrumaal ja seal olen tähele pannud, et ilmuvad kuskil 9-10 välja. Need mis nüüd lasknud olen, olen jälle lõuna ajal. Ega muud soovitada ei oskagi kui, et tangi auto ja kui veab ilmaga siis hakka hommiku vara ringi tiirutama. Küll siis vaikselt ka pilt tekib, et millal liiguvad. Mul on ka kopra sisikond väljas neile (rebase elukoha lähedal), aga seal söömas pole käinud.

Ps. Vari kas Sul ongi eile halb päev olnud või jagad noortele ka oma kogemust? :A
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Kuna praegu jooksuaeg käib siis tuiavad teised jah päev läbi ringi, aga muidu liigub rebane ikka nagu teised loomadki - päikese tõusu ja loojaku aegu. Talvel rohkem valges ja suvel rohkem pimedas.
kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

Olen rebastest oma kandi puhtaks teinud ja võin õelda et iga rebane tuleb välja ise ajal. Ei ole nii et 9-10 või 16-17. Olen piiranud vana isast nädal aega ja iga päev käis väljas 12-13. Ja kadus.Seega tõenäosus rebast lasta on 24h õõpäevas aga varsti on nad nii arad et ei näitagi jooksevad auto hääle peale.
Kõige parem sõõt on kassi liha ei tea miks aga seda tuleb natuke tõõdelda tulega ja ongi nn supersõõt.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Kõige parem sõõt on kassi liha ei tea miks aga seda tuleb natuke tõõdelda tulega ja ongi nn supersõõt.[/quote]


Kas kohalikud mutid su peale vimma ei kanna ,et nende kasse rabastele söödad? :?
kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

Aga nii ta onn olen proovinud sõõta lihast saiani aga kass läheb kõige paremini peale.
Vist mingi konkurentsi värk
kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

Aga ega neid hulkuvaid kasse ei hakka keegi taga ka otsima
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Päev läbi tiirutasin põldude vahel.....
Rebast ei õnnestunud isegi mitte kaugelt näha :cry:
Ja niimoodi juba teine laupäev järjest.Mitte ei mõika.
Küll käin mööda vanu radu aga seis on 0.
Kas tõesti on teisi juba nii väheks jäänud? :?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Eile seajahile minnes, olles ja tulles nägin 4 tk sh 2 käisid nii veerandtunnise vahega teineteise jälgedes - jooksuaeg kestab?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

andrus kirjutas:Päev läbi tiirutasin põldude vahel.....
Rebast ei õnnestunud isegi mitte kaugelt näha :cry:
Ja niimoodi juba teine laupäev järjest.Mitte ei mõika.
Küll käin mööda vanu radu aga seis on 0.
Kas tõesti on teisi juba nii väheks jäänud? :?

Oota päiksepaistelist ilma ,siis on teisi jälle kõik kohad täis .Sobib ka selge kuuvalge öö :D
Kivi kotti!
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Huvitav,et rebane on jälle liikuma hakanud.Vaatamata eilsele nukrale ilmale oli soo peal korraga 4 tk väljas.
Egas elevant pole siga!
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Postitus Postitas Teet »

Kuule jah, nädal tagasi pole õhtu jooksul rebast näinud aga täna olid rebased liikvel ja õnnestus päris kerge vaevaga neid tabada. Ise arvan et parim ilm rebasejahiks on kerge tuisune talveilm. Aga tavaliselt liigub neid iga ilmaga ole ainult õiges kohas ees.
Vasta