rebasejaht

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Nagu öeldakse, et rebasel on praegu juba püksid jalas. Emarebasel siis mõistagi ;)

BM
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Kärnaste rebaste kohta niipalju,et olen ära lasknud 12 rebast kellest ainult üks oli kärnane olnud.Parimal päeval sai kolm rebast lastud,kõik 308-ga.Andke palun teada kuhu kuivatatud nahad oleks võimalik müüa,hettkel on neid 11 aga eks paari päeva tagant tilgub mõni juurde.Kasuka tegemise kohta niipalu,et tegemise omahind tuleb kallim kui poest osta.Kõike head järjest hõrenevate rebaste ridade vahelt:)
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

rebasejaht

Postitus Postitas bighornet »

Uut teemat avamata lisaksin pealkirjale ...JA REBASE JAHT.

Sirvides täna seda artiklit ...
http://www.virumaateataja.ee/290806/esi ... 032772.php
...liikus mõte ikka ja jälle repsi toidukonkurendi - kassi - peale.

Olen aastat 15 jälginud pikaldaselt selle looma toimetamisi ja pole ikka täpselt aru saanud tema suhetest kassiga. Millal ta siiski hambad kassile turja lööb?
Neid tolgendavaid hulkurkasse on olnud aastakümneid. Kõikide külade ja paljude lagunevate taluhoonete ümbruses. Mõni kõuts hulgub aastaid suures ringpiiris ja rebane teda rajalt maha mitte ei võta. Peale heinaniitmist on ta lagedal põllul kükitades ju rebasele suht kerge saak!?
Või läheb tõsisemaks madinaks ainult talvel, suurema nälja sunnil? (olen ainult ühte sellist võitluspaika lumel näinud. Veebruaris).
Üks jahikaaslane ütles, et kass olla rebasele, nagu koer hundilegi, talvise jooksuaja pulmaroaks. Enne õige vinget kiima nagu ei tekkigi!
Tänavu tundub kehv hiireaasta olema. Äkki lähevad kassid paremini peale :wink:
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

Kord nägin, kuidas rebane kassi kinni võttis. Sõitsin veoautoga maanteel ja korraga hüppas vasakult viljapõllult kass teele, tahtis kohe üle panna, aga siis kohkus veoautot nähes tagasi. Ja samal hetkel hüppas rebane vilja seest talle kukile. Läks püherdamiseks, aga edasist ei näinud, kuna tegevuspaik jäi seljataha ja kinni ei hakanud pidama.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Täna hommikul nägin et rebane oli Luunja sillal alla aetud, ju tahtis minna teistele jahimaadele aga ujuda ei soovinud ( kes ütles et loom loll on), nüüd saigi parematele jahimaadele.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Gustaf
Postitusi: 52
Liitunud: K Veebr 22, 2006 8:06 pm

Postitus Postitas Gustaf »

Siinkandis mängivad rebasekutsikad kassidega
Kasutaja avatar
dragen
Postitusi: 6
Liitunud: E Nov 27, 2006 10:09 pm

Postitus Postitas dragen »

Mina külle ei ole kuulnud ega näinud et rebane kassiga mängiks.
Repse liigub minumeelest ka vähem ringi kui tavaliselt olen käinud nii hommikul kui õhtul ja söödale ilmuvad ka vaid kährikud. Varem oli
neid ikka rohkem. :?
Kasutaja avatar
J.Lagle^
Postitusi: 31
Liitunud: P Sept 18, 2005 5:53 pm

Postitus Postitas J.Lagle^ »

mul käis küll üks repsi poju aia taga vana kõutsa kutsumas, et see mängima läheks. Ja kass läkski ja igal hommikul oli kass kodus tagasi :D
nüüd pole muidugi enam kassi ega ka rebast. :wink:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

rebasejaht

Postitus Postitas jorr »

Mõni sõna jahist ka.Mul tunne,et rebasejaht muutub veidi.Varem toimus see koera ja siledaga aga nüüd juba nagu rohkem vindi lugu.Lumine jahiaeg jääb järjest lühemaks ja pea igal mehel vint või isegi mõnel kohe repsi jaoks ekstra ostetud ja sisse lastud.Aga rebane on juba õppust võtmas,nagu automürinat kuuleb nii kaob.
noorus on ilus aeg
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Postitus Postitas Teet »

Vaidleks veidi vastu. Osalt olen nõus selle väitega et paljudel vindid ja kui ikka ahvatlevalt 100-150 m siis ka proovitakse.Muidugi on ka kaugelt õngitsejaid aga. Ise ka kui vindiga metsa ja rebane ees siis ikka üritan lasta, mitte alati aga siiski. Samas mul sõbral kolm hagijat ja see jaht just siledaga. Talvel kui ikka lumi maas käin just siledaga repse kiusamas ja kui oleme mitmekesi siis on vahel jaht veel edukam kui vindiga sest rebaste liikumine hästi teada ja seega jaht tulemuslikum. Vähemalt meil sellist probleemi veel pole et rebased autot nii kardavad ju siis autost ei lasta :lol:
Gustaf
Postitusi: 52
Liitunud: K Veebr 22, 2006 8:06 pm

Postitus Postitas Gustaf »

no lugu selline, et lasime rebast 120m peale, olime sõbraga hiilimisjahis ja andsime rebasele pika maa peale 6 pauku, haavlid olid vist 5sed, aga rebane niivõrd loll et ei saanud aru kust pauk tuleb, jooksis siis ära metsa lõpuks ja kui vaatama läksime oli veri maas, ja sealsamas metsaservas kuuse all ta otsa oli saanudki,,, see oli alles jaht:P
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Sain ma nüüd ikka õieti aru, et rebast lastakse juba haavlitegagi 120 meetri pealt :shock:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

rebasejaht

Postitus Postitas jorr »

Mina sain veelgi rumalamalt aru,et lasti nr 5-e haavliga kuus pauku 120m peale ja reps maas?Viin vindi poodi tagasi.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

siin sama lugu. **** küll, hulk raha mõtetult vindi peale kulutatud. järgmine hooaeg tuleb võtta nr. viiest veits jämedamad haavlid ja saab ka põdrad lastud.
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

:shock: :?: :shock:

ja kukkusin tooli pealt maha seda lugedes
Kaks eestlast, kolm arvamust
Vasta