Talvine seajaht

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas kakuke »

Must pesu tuleks ikka ennekõike kodus ära pesta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas Ax1600 »

Koledalt nagu oma mätta otsast vaadelduna need kommid. Seltsid erinevad ja pole võimalik ikka ka igas kohas valida seltsi. Nähtud isegi esimehi kes jätavad meestele nädalavahetuse jahi ära, kuna endal pidustustel vaja käia. Ja ei juleta- saada midagi selle kohta ölda, kuna väljaütlemine tähendab agressiooni ja ülbitsemist (eriti noore mehe puhul). Limiteeritakse- loendatakse laevärvi järgi jne.
Mõnus kui võimalus osaleda jahis meestega kel oidu ja ühtsustunne omal kohal. Ja esimehelgi puudub see "MINA" kompleks.
Kui selline esimees saab seda kommi lugema, siis palun meenuta oma noorusaega ja mõtle vanadus ajalegi. Sest nii kuis küla penile- sedasi peni külale.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas MLP »

uued mehed jahtkonnas võiks või peaks yltse oma mulgu kinni hoida....las vanemad mehed elavad oma aja ära, siis saavad nooremad oma reegleid tegema hakata...
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas puugi »

Need asjad on väga erinevad.Alati ei ole see noorem mees sugugi rumalam!Seltskonnad on nii erinevad,et kuku pikali.Ma ise ei ole kellelegi kehvasti ega seljataga midagi kobisenud.
Saunas ja jahil on kõik võrdsed!Meeldivaid seltskondi on õnneks rohkem.Aga noorel ja uuel mehel ei ole mõtekas hakata mingeid oma reegleid kehtestama.Parem oleks ikka vanade olijatega kokku hoida ja teravustest hoiduda! :!:
Ja enamasti ei otsusta ainult esimees vaid tal on toetajad olemas.Muidu teda juhiks poleks valitud?
Ja kui on sead lastud,siis ongi nii.Olen näinud tagajärgi mis tekivad kui liiale on mindud ja seda on raske kiirelt parandada. :M
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas kakuke »

MLP kirjutas:uued mehed jahtkonnas võiks või peaks yltse oma mulgu kinni hoida....las vanemad mehed elavad oma aja ära, siis saavad nooremad oma reegleid tegema hakata...

Mul kohe huvi tärkas, et kui vana ise oled?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
riuka
Postitusi: 9
Liitunud: N Dets 23, 2010 9:20 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas riuka »

Head jahilised!
Vabandan kõigi nende ees kelle rahu ma rikkunud olen.
Eesmärk ei olnud kaugeltki tulla siia musta pesu pesema, kedagi riidu ajama või arutleda teemal uus ja loll jahimees või esimehe ja jahimehe suhted. Minu läbisaamised nii esimehe kui teiste jahimeestega on väga head ja ma ei tulnud ei teie õlale nutma ega teid kellegi vastu lahingusse kutsuma.
Kuna sigade küttimisel maximum limiit puudub peab jahtkond ise leidma millistel alustel ja põhimõtetel jahti tehakse. Olen ise elupäevad metsa käinud ja loen ennast pigem nende hulka kes populatsiooni säilitamise huvides toetavad väiksemaid limiite ja suuremat arvukust. Kui aga keset jahihooaega teatatakse lihtsalt et aitab küll, meil juba küllalt lastud, vaatame mis edasi saab siis teeb ikka nõutuks küll. Siinkohal üritasin ma ka tõstatada teemat kuidas reguleerida, et jätkuks nii jahti kui sigu. Probleemid tekivad kui ei ole kindlaid põhjuseid ega seisukohti vaid käitutakse hetke meeleolust ja nn kõhu tundest.
Kuna teemas nähakse paljuski isiklikku konflikti uus ja vana olija, esimees ja tavamees siis teen ettepaneku antud teema sulgeda ebaõnnestunud püstituse pärast.
Tänan kõiki reageerijaid.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas aivar00 »

Selle jahi peatamise taga võib olla mitu põhjust - kui sa loetled näiteks 20 siga piirkonnas ja kütid siis 100 siga. See tekitab küsimusi kahjustuste osas ning sinu kui jahirentniku pädevuses loendust läbi viia :lol: . Lisaks küll on keskkonna härrade poolt antud soovituslik vahekord sigade küttimiseks (muideks sealt just ongi soovitus küttida aktiivsemalt emiseid). Huvitav asjaolu, et seda ei ole küll päris seaduseks kirjutatud, kuid võib-olla lihtsalt esimees on rahulikuma meelega ning ei taha kellegagi vaielda.
Meil ka näiteks on soovituslikuks seaks küttimisel praegusel hetkel põrsas, sest suuri on eelnev jahihooaja jooksul kütitud juba küll. No ja kulti ei taha ükski "lihajahimees" :lol: (vaatamata peenetele õpetustele kuidas lahata :lol: ) nagunii. Pealegi suur trofeekult teeb ikka korralikke järglasi.
ikka lõbusalt
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas Välek »

aivar00 kirjutas: No ja kulti ei taha ükski "lihajahimees" :lol: (vaatamata peenetele õpetustele kuidas lahata :lol: ) nagunii. .
Ära hakka jälle peale. :lol: Õhtuks jällegi maitsev kuldipraad, :K saab ainult kondid :lol:
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas MLP »

kakuke kirjutas:
MLP kirjutas:uued mehed jahtkonnas võiks või peaks yltse oma mulgu kinni hoida....las vanemad mehed elavad oma aja ära, siis saavad nooremad oma reegleid tegema hakata...

Mul kohe huvi tärkas, et kui vana ise oled?

1934a mees arvesta ise :lol:
sinu nukker noku!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas andrus »

Sinu ütlemise peale võiks jällegi küsida kas vana süsteem pole iganenud ning pole ks aeg uuendusi sisse tuua?? :D
Eks ikka tasub need noored kah ära kuulata ei ole nende mõttedki alati kehvad. :wink:
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas puugi »

MLP kirjutas:
kakuke kirjutas:
MLP kirjutas:uued mehed jahtkonnas võiks või peaks yltse oma mulgu kinni hoida....las vanemad mehed elavad oma aja ära, siis saavad nooremad oma reegleid tegema hakata...

Mul kohe huvi tärkas, et kui vana ise oled?

1934a mees arvesta ise :lol:

Ja selle ajaga ei ole midagi õppinud? :VS
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas aadu kadakas »

MLP kirjutas:
kakuke kirjutas:
MLP kirjutas:uued mehed jahtkonnas võiks või peaks yltse oma mulgu kinni hoida....las vanemad mehed elavad oma aja ära, siis saavad nooremad oma reegleid tegema hakata...

Mul kohe huvi tärkas, et kui vana ise oled?

1934a mees arvesta ise :lol:

Tegelikult ka või? No siis pean küll laua tagant püsti tõusma, kui sellised parimates aastates mehed kasutavad ladusalt arvutit ja üldse osalevad (y)
Kuna aga keskmine meite mehe vanus mingi valemiga sinnani ei küündi, siis igaks juhuks oma mulku kinni hoida ei plaani, muidu ei jõuagi äkki ära oodata :D
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas GC »

riuka kirjutas:Sõnatuks võtab, aga mida kostate kui esimees otsustas selleks aastaks (hooajaks?) seajahi lõpetada?
Olen suht uus mees seltskonnas ja konflikt kerge tekkima. Kahel lumisel nädalavahetusel lastud a`10 siga, kogu käimasoleval hooajal 45.
Kasvata siis koeri ja sööda sigu kui jaht lõpeb enne kui alata sai!

No ma ei tea! Me laseme hooajal üle saja sea, aga selliseid "...talguid" pole kunagi korraldanud!
20 siga oleks kena 6...8 nädalavahetuse saak.
koos koeraga
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas Feen »

No, 8 või 10, mis seal suurt erinevust, eriti nendele, kes lasevad 1-2 tk nädalavahetusega ja 15 looma aastas :D Võimalik, et enam pole väga palju kohtasid, kus nii vähe siga lastakse aga mõne aja eest oli see tavaline. Ja nüüd on ka pidur pigem 3-4 sea peal... ei ütle kellegi kohta, et 10 või 20 looma oleks tapatalg. Kiiresti asi kaelast ning siis kährikuid, rebaseid ja nugised küttima... ah, et lihaküttidel tuleb selle jutu peale pisar silma? Ikka on neid, kes räägivad, et lihast ei hooli kuid ports võiks olla suur ja ilus. Kes tahab jahti pidada, siis saab ilma seata 2-3 jahipäeva nädalas pidada, sellest peaks piisama. Ps. vareseid on ka usinasti, kui kaevata ei viitsi või ühtegi rebasekoera pole, saab ka neid jahtida. Varsti on jää ka järvel, kalale saab minna. Katsugem ikka leida võimalusi mitte põhjust kurtmiseks. Kui kellelgi lihast puudus, siis saab katsuda sellise korraliku jahi järel külmik täis ajada ning peaks hakkama saama.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Talvine seajaht

Postitus Postitas hundikütt »

Tavaliselt ametlike otsuseid ei tee esimees üksi,selleks on juhatus.Kui on aga autoriteetne ja jahindust hästi tundev mees esimeheks,siisvahest tehakse sellised otsused ka ainuisikuliselt ja kõigi vaikival nõusolekul.Ja eks ikka ole rahulolematuid seas ja nendeks ikka uued,noored mehed,kes pole veel kuigi hästi sisse elenud ja pole aru saanud kuidas asjad käivad.Kui enamus on asjade sellise korraldusega rahul,siis tuleks ka uutel meestel seda korda austada.Kui esimehega ei oldaks rahul,siis oleks ta juba ammu maha võetud aga miskipärast valitakse aastast aastasse ikka samad mehed tagasi.
Ja miks tekkivad konfliktid ikka sigadega seoses.Ei ole ju siga ainuke jahiuluk,on ju hulga muid veel.Mees viriseb siin,et õpeta siis koera.Lumi ilus,võta koer ja mine nugist taga ajama.EI ole see vähem põnevam jaht.Tavaliselt näitab selliste vingujate arusaamise jahindusest ära relva valik.Sellistel vendadel ainsaks relvaks vintraudne ja seegi võimalikult suure kaliibriga.
Vasta