trapping

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

trapping

Postitus Postitas nugise püüdja »

Praegu luuakse Euroopa trapperite ühingut, ja USA trapperite foorumis võttis minuga ühendust selle eestvedaja. Ta tahtis teada kas Eesti väike kiskjate püüdjad tahaksid teha endale oma trapperite ühingu ja astuda sellega Euroopa ühingusse. Ta oli võtnud ühendust Eesti jahimeeste seltsiga aga sealt ta erilist vastust ei saanud ja seega otsustas pöörduda otse inimeste poole. Kuid kui on liiga vähe huvilisi siis oleks ka võimalus astuda soome trapperite ühingusse või otse Euroopa omasse.

Mina olen ainult sõnumi edasi andja aga mind ennast huvitab see teema ka väga. Kui kellelgi on mingeid küsimusi siis võib julgelt küsida ja ma suhtlen Euroopa eestvedajaga edasi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: trapping

Postitus Postitas kakuke »

Aga mida see annaks või, et mis positiivne pool sellega kaasneks?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: trapping

Postitus Postitas nugise püüdja »

Mina küsisin seda sama ja mulle vastati, et võibolla paremaid seadusi nt rohkem püügi meetoteid ja erinevatele looma liikidele ja rohkem koolitusi ja rahvusvahelist suhtlemist sellel teemal.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: trapping

Postitus Postitas kakuke »

See eeldab seda, et keegi seda siin eest vedama hakkab.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: trapping

Postitus Postitas sooviku »

Milliseid püügimeetodeid siis veel pakutakse peale elus-ja lõksupüügi?Suur see liikmemaks ka on :wink: ?
Naine võib olla,koer peab olema!
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: trapping

Postitus Postitas alokauber »

võibolla avatakski taoline turg nagu kanadas ja usa. saad ilma vahenddajateta otse nahku müüa.. vms. mina ja ma arvan et ka minu head jahikaaslased oleks kindlasti selle poolt. ootan põnevusega uut informatsiooni.
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: trapping

Postitus Postitas nugise püüdja »

Ma arvan, et näiteks paljudel oleksid huvitatud ilvese kastl6ksuga püüdmisest nagu on lubatud norras, v6i collarumiga rebaste püüdmisest. Kui on piisavalt huvilisi siis peaks leidma sellele eestvedaja ja asjaga rohkem tegelema. Kui kellelgi on küsimusi siis v6ib privasse kirjutada ja ma vastan ise neile v6i küsin meie prantsuse kolleegi käest.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: trapping

Postitus Postitas MLP »

ei tea tundub suht jabur värk :!: ...rakendada veel mingeid püügi meetodeid...tean ka 1-e liitu astuks äkki sinna ka, siis saame põtru ka kastidega püüdma hakata.
alles kuskil keegi rääkis kirjutas,et tuleks eestile kombekohast jahi stiili ja lippu kõrgel hoida milleks ,siis seda refreshi vaja on?pigem säilitaks vanasid tavasid ....
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: trapping

Postitus Postitas aadu kadakas »

Eesti häda on tihti selles, et kujutatakse ennast ette selles globaalses seltskonnas kui iseseisvalt hakkama saavat erakut. Samas, kui ühinetakse rahvusvaheliste organisatsioonidega, siis ei osata muud, kui ainult kas vait olla või 1:1 asju noogutades omaks võtta. Kindlasti tuleb osaleda, kuid tulebki seista oma seisukohtade eest ning propageerida seda oma ja armast. Ja selliste osalemiste puhul ei saa mõelda, et kohe eos oleme kuidagi oma sõnastamata õige ja hea reetnud.
Muidugi võtke osa, kes iganes eestvedajaks hakkab! EJS leigus tuli ju siitki välja.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: trapping

Postitus Postitas Feen »

Kui on selliseid hakkajaid, kes nii ehk naa karusloomadega mässavad ning soovivad midagi muuta, siis aga palun. Arvatavasti tuleb liikmemaksu ka tasuda.

See selleks. Minu jaoks jäi küsimus ikkagi õhku rippuma, et millest puudus võiks olla, mida liitumisega kõrvaldada annaks. Ilvese püüdmine kastiga. No, neid jääb nüüd ka rebase püügiks mõeldud kastidesse. Aga mis edasi, selgub, et piirkonna peale on 1 luba, terve rida mehi kes hindavad üle kõige koeraga ilvesejahti ning kui sa selle ilvese karusloomaks kinni püüad ja küttimislimiidi täidada, siis ega hästi ei vaadata. Kui just keegi ilvest ei küti, siis ehk jah.

Uute seaduste tuules saab ehk kusagilt leida mõne punkti kus püüad kastiga ilvese, sätid turistid ümber metsatuka ning teed sellise ilvesejahi, et anna olla... nagu faasanijaht vms :D

Õppematerjalides. Kindlasti saab sealt midagi juurde (kalli raha eest), samas, kindlasti saaks huvilised ise otsida välja oskajamad (kui nad just ise ei ole), teha mõni õppevideo ja panna youtubesse üles. Või on võimalik sealt neid videosid hulgim vaadata nüüdki (tasuta).

Jääb üle seltskondlik pool ning teadmine, et ühistegevus soosib mõne valdkonna püsimajäämist ning arengut. Äkki see olekski põhjus. Saab vahepeal inimestega muljetada ning elada olukorras kus karusloomi kütitakse tasuvuse pärast mitte selleks, et mis nad siis hulguvad ringi.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: trapping

Postitus Postitas kakuke »

MLP kirjutas:ei tea tundub suht jabur värk :!: ...rakendada veel mingeid püügi meetodeid...tean ka 1-e liitu astuks äkki sinna ka, siis saame põtru ka kastidega püüdma hakata.
alles kuskil keegi rääkis kirjutas,et tuleks eestile kombekohast jahi stiili ja lippu kõrgel hoida milleks ,siis seda refreshi vaja on?pigem säilitaks vanasid tavasid ....

Ei olnud see kaua aega tagasi, kui samasuguseks utoopiaks peeti asjaolu, et iga jahimees võib omada kodus vintrelva ja soovi korral ka mitut. Las isa pajatab Sulle sellest ajast. ;) Kogu aeg on uusi asju kardetud. Usun, et kui mõni aeg (nii 20-30a) tagasi oleks rääkinud vintrelvadest, koertest, kellel kihvakindlad vestid seljas ja gps´id kaelas, rajakaameratest, mis reaalajas pilte saadavad, raadiosaatjatest, automaatsöötjatest jne jne rääkinud, olels Sind hulluks peetud ja hakatud ajama, et äkki lastakse loomi tulevikus kosmosest lasega juba. :D Mine tea. Aga jah, hundiaed on ka kunagi Eestile kombekohane olnud.
Paadunud sea- ja põdrakütid ei hakkagi vist kunagi aru saama neist, kes karusnahaga tegelevad (MLP, ei pidanud Sind siin juures silmas, kuna ei tea Sinust ja Sinu jahtidest midagi).

Feen kirjutas:... Aga mis edasi, selgub, et piirkonna peale on 1 luba, terve rida mehi kes hindavad üle kõige koeraga ilvesejahti ning kui sa selle ilvese karusloomaks kinni püüad ja küttimislimiidi täidada, siis ega hästi ei vaadata. Kui just keegi ilvest ei küti, siis ehk jah. ....

Ära nüüd ette ka terve Eesti pärast muretse, las igaüks ise kodus omad asjad paneb paika nagu vaja. ;) Sama on seajahiga, igal pool ise moodi. Mõnel pool peetakse metssea individuaalluba ulmeks (või siis harulduseks) ja domineerib üksnes ühisjaht, teisel pool jälle koeraga jahti seale üldse ei dolereerita. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: trapping

Postitus Postitas hundikütt »

Mina leian,et sellisesse ühingusse kuulumine mulle küll midagi juurde ei anna,pigem hakkab võtma liikmemaksu näol.Millest karusnaha kütt siis praegu puudust tunneb,pigem valitseb huvi puudus sellega tegelda.Milliseid püügimeetodeid te siis loodate veel kasutusele võtta,praegu ju täiesti piisavalt.Ja mis ulmelisi summasid siis loodate kusagile kaugemale müües saada oma kümne naha eest.Võib ju nahad üle Eesti kokku korjata ja hulgi pakkuda,siis on lootust rohkem saada sealt kaugest ja müstilisest kohast aga selle rohkem saadu korjab sealt vahelt see ühing nagunii ära.Praegu teevad selle töö paar kokkuostjat ära kes nahad vääristavad ja edasi müüvad.Ja kel kogemustest puudu,siis meil omal üle Eesti on kogemustega mehi küllaga,kutsuge kohale,saate kindlalt tunduvalt odavamalt.
Ja samas ,mis kuradi trapperid me oleme.Vaadake oma jahialadel ringi-kährikudja,rebased,koprad söövad silmad peast.Tegelge küttimisega,ärge ajage tühja tuult väljal taga.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: trapping

Postitus Postitas kakuke »

hundikütt kirjutas:...,pigem valitseb huvi puudus sellega tegelda. ...

Aga miks see nii on, kas oled mõelnud? Minu käe alt käib ka läbi nii mõnigi kobras hooaja jooksul, samuti rebaseid kährikuid. Esimese nahad lendavad metsa uuele ringlusele, teised musta kotiga prügikasti. Feeni jahtkonnas on mees, kes praeguseks lasknud 40 rebast. Pakun, et mitte ühelgi pole võetud neist nahka, isegi pole motivatsiooni neid põllust ära tuua. Karusnahaloomi kütitakse ikka, aga ei vääristata eriti midagi. Siin ongi mõttekoht. Vähemalt minu jaoks.
Nugisega on lugu vähe teine.
Ma ise ka ei torma pea ees kuhugi liikmeks, aga kui keegid kuskil midagi mõtlevad ära teha, et asi parem saaks, siis minu poolt viis pihku. :)
Ps. Ennast ma mingiks trapperiks küll ei pea, pigem kõigesööjaks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: trapping

Postitus Postitas hundikütt »

Olen mõelnud,miks see nii on aga seda ei suuda muuta ka mingisse ühingusse kuulumine.Kui sel ajal kui mina alustasin ,anti kokkuostus kähra naha eest 72 rbl,kusjuures minu kuupalk oli140rbl,siis peaks ka põhjus ilmselge olema.Ja väikekiskjad olid kontrolli all,mitte nii nagu praegu.Mäletan,et ka jahimaa oli meeste vahel,kes tegelesid karusloomade küttimisega,ära jagatud.Tänapäeval kipub mõnes jahtkonnas sarnane olukord olema seaga.
Kuna me oleme nüüd üks suur Euroopa,tahame teha kõike eurooplaste moodi,siis ka tänapäeva inimene on loodusest võõrdunud.Seni,kuni käiakse tänavatel ja lõhutakse kaupluste aknaid ja karjutakse,et karusnahk on mõrv,seni ei tõuse siin ka karusnaha hinnad märkimisväärselt.
See,et surmatud karusloom minema visatakse,see on rohkem inimeses kinni.Ise olen olenemata hinnast,alati kõik nahad võtnud ka koprad.Kui nahk ei kõlba,siis ma seda looma ka ei küti.Ainukesed karusloomad keda ma ei nahasta on kährad mis on koera käest läbi käinud ja nahk pole veel valmis aga see on ka paratamatus.Olen täiesti kindel,kui karusnahal oleks selline hind kui kaheksakümnendate algul,siis ei jätaks keegi kähra või rebast metsa vedelema.
Kui keegi tahab mingisse organisatsiooni kuuluda ja arvab,et see on talle tulus,siis edu.Seni kuni mina endale sealt tulu tõusmas ei näe,ei arva ma sellest ka midagi :D
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: trapping

Postitus Postitas aadu kadakas »

Et siis kuhugi kuulumise ainuke eeldus rahaline kasu ja ainult. Jah, see on tõesti domineeriv. See ei tähenda, et teisi võimalusi koostoimetamise eeldusena pole. Feen nimetas juba.
Kas EU-sse kuulumine on ka vaid toetusrahade pärast, mis varsti sellisel kujul kaovad?
Vasta