Šaakal

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
!!!
Postitusi: 55
Liitunud: L Mär 26, 2016 6:32 pm

Re: Šaakal

Postitus Postitas !!! »

linnukütile!
Põhimõtteliselt sama kirjutasin ma siia foorumisse 20. juulil möödunud aastal.
Ükski loom ei võta ette "sihiteadlikku" rännakut 2 - 3 tuhande kilomeetri taha, vaid toimub vabade territooriumide hõivamine põlvkond põlvkonna järel - noorloomad reeglina lahkuvad vanemate territooriumilt suguküpseks saades. Seega "teekonnale" jäävad maha sama geneetilise pärandiga asurkonnad. Siinsete šaakalite geenid lähevad aga kokku Kaukaasia šaakalitega, mitte aga näiteks Valgevene omadega, kust nad pidanuks tulema (lõunast põhja)! Ma ei taha kuidagi uskuda, et meie "teadlastel" elementaarne loogiline mõtlemine puudub, pigem on tegu sihiteadliku loogika eiramisega mingi omakasu nimel!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Šaakal

Postitus Postitas unt »

Linnukütt kirjutab:
"Saakaliküsimus algab sellest, kuidas tehti temast meie jahiuluk, mitte aga võõrliik. Jahiulukiteks loetakse need liigid, kes ise siia jõuavad. Võõrliikideks aga need, kelle siiajõudmist on inimene tõenäoliselt toetanud. Äkki hr H:Owl on andmeid , mis faktidele ja argumentidele tugineti, kui saakalist tehti meie jahiuluk. Minul pole ja KKM võõrliikidega tegelevatel spetsialistidel ka pole. DNA analüüsi abil ei saa määratleda, kas saakal jõudis siia jalgsi, hobusega või autoga."
Ma ei saa hästi aru, mis kuradi kaagutamine see kogu aeg selle meie jahiuluki ja võõrliigi ümber käib. Mis selle asja sügavam mõte on? Võõrliik – kütitakse KeA igakordsel loal; Meie jahiuluk – kütitakse regulaarselt vastavalt jahiaegadele. Kumb on siis parem variant? Iga šaakali pesakonna pärast eriluba taotleda või vabalt jahihooajal küttida?! Kui keegi arvab, ja nagu ma Linnuküti kirjutisest aru saan, oleks see võõrliigiks tembeldamine nagu päästerõngas uppujale. Et siis saabki kõik korda. Nagu eesti riigi majanduses – tõstame pensionid ja palgad seadusega 3 kordseks ja elamegi nagu Saksamaa heaoluühiskonnas. On sedasi või?
Linnukütt kirjutab, et kus on H:Owli tõendid, et tegemist ikka ise siia rännanud liigiga. H:Owl aga oma kirjatükis ei püüagi mingitele tõenditele tuginedes midagi väita. Ütleb H:Owl ju selgelt:
"Aga šaakali küsimuses pakuks mina välja hoopis oma igamehe-teadusliku teooria, mis põhineb ainult minu isiklikel muljetel ja ei mingil teaduslikul uuringul ja on seda õigem!"
Pole ju ka vastasväitele, et ta siia toodi, mitte mingeid tõendeid ega fakte. Ja minu arvates, oleks lausa fenomen kui ütleme, et keegi tõigi ühe paari kusagilt kaasa, lasi loodusesse ja sellest sai selline asurkond, mis nüüd asustab juba kogu Baltikumi. Muidugi, ka fenomenaalsetele juhtumistele on ajaloos omad kohad, aga . . . nojah!
Kährik on meil võõrliik ja kütitakse jooksvalt terve aasta. On siis midagi muutunud või? Marutaud ja kärntõbi on need tegurid, mis selle eluka arvukust piiravad. Võib olla ka hundid, aga kipun arvama, et huntide osakaal on selles piiramises sama tühine kui jahimeeste oma. Minu arvamus ja ei tugine jällegi faktidele.
Seega – šaakal on siin, leviala laieneb ja pole ühtki tõendit, mis väidaks, et ta siia toodi; samuti, nagu pole ühtki selget teaduslikku tõendust, et ta ise siia tuli. On vaid erinevad arvamused. Tõenäosus – pigem see, et ise tuli kui see, et siia toodi. Miks? Vaadake selle asurkonna laienemist! Ja võrrelge näiteks mingi omaga. Kadusid mingifarmid, muutus ka mink palju haruldasemaks kui ta varem oli. See aga näitab seda, et iga võõrliik, keda asustatakse, vajab kusagilt kõrvalt pidevat täiendamist/turgutamist. Vähemalt mingil perioodil. Nii ka šaakal. Kui ta ise ei rända, siis kes või kus keegi teda pidevalt introdutseerib? Ükstakõik, mida pidi vaadates, on tema levik lausa ime. Jällegi pean rõhutama, et see on minu arusaam asjast, sest mul, nagu ka teil, lugupeetud foorumlased, pole ühtki fakti ega tõendusmaterjali, et väita vastupidist.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Šaakal

Postitus Postitas linnukütt »

Ma ei viitsi Unt sinuga vaielda, jäägu sulle õigus nii nagu minulegi oma arvamuse suhtes. Ma püüdsin fakte sulle ritta panna levikuandmetele toetudes ning nendele toetudes saab näidata ka levikusuunda (muide Keskkonnaagentuur pole kandnud Eesti e- elurikkuse andmebaasi mitte ühtegi teadet saakali trehvamisjuhtude kohta, mida jahimehed on esitanud). Loe läbi ulukite alljaotuse 5 lk Ain Aaviku kirjutise lisana avaldatud KKM seisukoht saakali staatuse suhtes. Loomulikult pole kähriku ja mingi küttimisel ka 24 tunni teatamise kohustust KKA-le ega ka emakate prepareerimist kohustuslikus korras, mis ilmselt pärsivad saakalite küttimist või vähemalt küttimisest teatamist. Paneme siis kähriku küttimisel ka 24 tunni märke koos emaka prepareerimisega ning vaatame, palju aastas neid loomi ametlikult lastakse. Vaata UNT seda kirja tähelepanelikult, mis seisukohale asus KKM saakali väljaküttimise osas. Liiki, mida pole Eestile vaja, selle ellimineerimisel loodusest loeb kiirus. (vahel ei aita sellestki (ümarmudil, marmorvähk, signaalvähk ilmselt ka). Küsimus on hetkel kemplemises jahiaja pikkuse üle. Seda imelikum on nüüd pusida KKM-ga, kes tarbetult pidurdab saakalite küttimist.
Ja staatus võõrliik pole kohe kindlasti mingi imerelv vaid ohumärk.
Ja hr HOwl esitatud küsimus kõlas mitte "kus on andmed" vaid "äkki on andmeid elik kas on andmeid". Erinevad küsimused ju. Seega ma püüdsin hankida infot, mida mul hetkel pole.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Šaakal

Postitus Postitas Välek »

Copy paste:
5. Uudised ulukiseire rinnetelt
Peep Männil and is ülevaate. Veenvad asjaolud viitavad šaakali looduslikule Eestisse
jõudmisele, kuid liik on endiselt võõrliigina arvel. Keskkonnaametnikel olevat
ülesanne šaakaleid hävitada. Praeguseks on Eestist kütitud 5 isendit. Ulukiseirajad on
käinud Matsalus šaakalit peibutamas ja loomad vastavad. Arvatavasti on Eestis
vähemalt 3 sigivat paari. Lätist on mitteametlikel andmetel lastud 4 isendit (Jelgava
kandist, eri aegadel). Seega on alust arvata, et liik on siia looduslikult levinud. Peep
Männil on teinud ettepaneku lisada šaakal Eesti liikide nimekirja, kuid seda ei saavat
segastel asjaoludel teha. Eeloleval suvel šaakaleid siiski ei kütita. Otsustati, et
koostatakse Keskkonnaministeeriumile suunatud märgukiri, mis kajastub ETS
kodulehel.
Allikas: https://www.terio.ee/failid/koosolek/koosolek_2014.pdf
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Šaakal

Postitus Postitas aadu kadakas »

Oluline vist siinkohal märkida, et ETS ei = riigiga.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Šaakal

Postitus Postitas Beretta »

Postimehe lisas Maa Elu 17.01.19 kaebleb lambakasvataja ja Eesti lamba ja kitsekasvatajate liidu esimees ( see liit kes meile kinkis rahvuslooma-hundi). Rannaaladel- jutt käib Luitemaast Häädemeeste kihelkonnas, viivad šaakalid parimad ja kallimad talled minema. Aeda teha kallis, šaakalivalvekoerte soetamine on kallis kuigi kompenseeritakse. Ja muidugi jahimehed ei taha küttida. Aeda ei ehita, koeri ei osta, jäävad üle jahimehed, aga need.... Alles tapsime metssigu, nüüd korjame hundisitta. Mida veel! Kust tuleb arusaam, et jahimees on mingi tasuta tööjõud nagu seksirobot.
Ja ebatäpsus artiklis - jahiaeg kestab ikka veebruari lõpuni.
Grumpy old man
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Šaakal

Postitus Postitas kakuke »

Saakal on ju väikeuluk ja maaomaniku rida.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Šaakal

Postitus Postitas aivar00 »

Kakuke jõudis ette. Tänagu oma Varblast või keda iganes, kes jahiseadusesse mollis, et väikeuluk on maaomaniku rida. Las need kamraadid siis tulevad ja ehitavad aeda või karjatavad šaakaleid. Sellel teemal võiks meie esindusorganisatsioon väheke selgitustööd teha meedias. Istuvad aga vakka nigu kult rukkis.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Šaakal

Postitus Postitas unt »

Beretta kirjutas:. . . Kust tuleb arusaam, et jahimees on mingi tasuta tööjõud nagu seksirobot.

Võibolla peaksime ise peeglisse vaatama. Ja seda päris pikka aega seljataha. Oli kunagi hulkuvate kasside ja koerte vastane sõda. Jahimehed - hurraa ja sõitsid autodega mööda külasid ja põmmutasid. Siis tuli veidi rahulikum aeg, aga sellist asja nagu "mürgisüst" veterinaarid ja elanikkond ei tunnistanud. Kui koer või kass ära tüütas või vanaks elas, kutsuti ikka jahimehest NaabriJüri ja see tegi asja ära. Ja siiani on küllalt neid mehi, kes siiani arvavad, et nii oligi õige ja nii peakski jätkuma. Lisaks peaksime kõmmutama vareseid, ronki ja ma ei teagi keda veel. Ikka selleks, et homme oleks parem kui täna. Ja keegi ei vaevugi mõtlema, kas selline teguviis meile seda õitsvat homset toob. Minu meelest on meie esindusel siiamaani selline lipp mastis - pöörduge jahimeeste poole, küll me ära teeme!
Kõige selle kõrval on hundisita korjamine üsna huvitav tegevus - saab mingi aja pärast lõpptulemusena vähemalt midagi teada :D Ja lisaressurssi ka ei nõua.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Šaakal

Postitus Postitas rixa »

unt kirjutas:Kõige selle kõrval on hundisita korjamine üsna huvitav tegevus - saab mingi aja pärast lõpptulemusena vähemalt midagi teada :D Ja lisaressurssi ka ei nõua.


Ei ole ju päriselt nii naiivne? Keegi saab midagi teada, aga mitte jahimehed.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Šaakal

Postitus Postitas sammal.habe »

Tegevjuhi Asetäitja teatas hiljuti hommiku-tv-s et kui on probleem (jutt oli kitsedest), siis küll me ära lahendame - muudkui aga kuul rauda ja pauk kirja.
Ja muidugi surematu tsitaat. Never say never again :)
https://etv.err.ee/v/meelelahutus/terevisioon/videod/6b2ddc1e-07e2-4d3b-8055-2f2db77c7ffb/kitsede-arvukus-on-kasvanud-100-000-isendi-vorra
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Šaakal

Postitus Postitas Beretta »

Grumpy old man
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Šaakal

Postitus Postitas draiwer »

Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Šaakal

Postitus Postitas unt »

draiwer kirjutas:Saakal jõudis ka Soome. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006184834.html


Huvitav, kas nüüd need, selle foorumi "uskmatud toomased" hakkavad möönma, et šaakali levik on looduslik või peab šaakal enne Teravmägedele välja jõudma :P
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Vasta