Sügisene koprajaht

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Sügisene koprajaht

Postitus Postitas vollifedja »

Et kuhu sügisel koprad kaovad? nagu lõunamaale läheks. On peetud mitmeid jahte, tegutsemisala ja möll on täielik, selle järgi peaks korralik pesakond olema, ..ei midagi, heal õnnel koerad ühe leiavad. Värsked kuhilad tühjad...Küsisin ka Laanetu Kolla käest-olevatki nii, et toimetavad igaüks oma elu, kuniks peale esimest külma kogunevad kuhilasse...Ootame esimest külma siis ja peame silma peal....
Mis kogemus-tarkus targematel, tahaks teada saada.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sügisene koprajaht

Postitus Postitas aivar00 »

See "kadumine" toimub osades kohtades juba varakult. Eelmisel aastal sai Angerja ojas koos naabritega hullult möllatud ja tamme lõhutud - tulemuseks käis korraks kahvast ainult saarmas läbi ning haukas mu terjeri kõrvast kah tükikese :lol: . Ehk siis olid toitumispiirkonnast lahkunud ning toimetasid talvituskohas. Olen seda ka varem jõeäärsetes kraavides täheldanud. Rajad sees ja puha, puid nätritud hulgim, kuid ühtegi elukat reaalselt ei ole. Kõik peesitavad jões ning ootavad talve :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Sügisene koprajaht

Postitus Postitas Feen »

Eelmine aasta on ka 1 jaht suht hilja ju :) Jõgi on seal ligidal. Saime 3 kutsikat kätte ja vastu pimedat 1 kobras pääses minema. Koht oli selline, et oleks pidanud kõik kätte saama. Kohati oli tunne, et polegi neid pesas aga olid. Ju oskavad ikkagi jaheda veega ennast ära peita kui jamaks läheb. Muidugi, seda laialiolekut olen suht korduvalt täheldanud ning kuna külm jne, siis parim aeg on koprajahiks ikkagi august ja september. Nüüd paras sigu ja põtru kiusata.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Sügisene koprajaht

Postitus Postitas sooviku »

Ega ei taha tõesti nüüd koeri enam sinna külma mudasse saata.Mul Naksi jääb külmaga nii kangeks,et kord isegi arvasin koera surnud olevat.Autos tundus,et ei hinga ka enam.Kodus ahju ees võttis õnneks eluvaimu uuesti sisse.Brita on hoopis teine tera,temale ei tähenda ei jää ega tuli :D
Naine võib olla,koer peab olema!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Sügisene koprajaht

Postitus Postitas MLP »

kuuaega tagasi oli vesi juba nii kylm ,et võttis 3h mul terjeri nii kangeks,et oli ka vaja ahju ääres sulatada! aga koberi saime kätte!
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Sügisene koprajaht

Postitus Postitas puugi »

Laikaga suht kama mis ajal urgu lasen.4-5 tundi peab mudas vabalt vastu.Pärast kuivatan muidugi toas ära.
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Sügisene koprajaht

Postitus Postitas vollifedja »

Ma vaatan oma karvast UUnot ja tal suht savi, mis temperatuur on, kevadel on kindlasti külmem, jää-alust püüki teha,.Sellest tahakski veel viimast võtta, kuniks maa kah veel soe, külmamata..
Aga tänud, pilt selgem.Tera tarkust kah juure.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Sügisene koprajaht

Postitus Postitas MLP »

vollifedja kirjutas:Ma vaatan oma karvast UUnot ja tal suht savi, mis temperatuur on, kevadel on kindlasti külmem, jää-alust püüki teha,.Sellest tahakski veel viimast võtta, kuniks maa kah veel soe, külmamata..
Aga tänud, pilt selgem.Tera tarkust kah juure.

Volli ei maksa rumalat juttu ajada...minu sileda karvaga sjt elab aasta läbi õues ja külmus ära, mis sinu koer käib kalipsoga siis we,et tal nii savi?!
sinu nukker noku!
Vasta