Huvitav kelle töö

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Huvitav kelle töö

Postitus Postitas kaliiber »

Pilt

Üldiselt on tavaline kui suurema kopra sabas leidub nende omavaheliste kakluste tagajärjel sündinud väiksemaid/suuremaid arme ja sälke, aga see ületab kõikide minu kohatud kobraste sabades olevad hammustusjäljed mitmekordselt. Ja kohanud ma neid.. ikka olen viimastel aastatel ;)
Loom ise oli 23kg
Vaadates kopra hambumust, siis kuidagi ei tahaks seda teise kopra tööks pidada. Aga kes siis.. Või ikkagi teine väga tige kobras...


PS. Loomulikult ei saa me seda kunagi teada, aga huvitav oleks filosofeerida :)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Huvitav kelle töö

Postitus Postitas puugi »

Olen ka selliseid armilisi isendeid kätte saanud.Nii emas kui isasloomadel olid sabadel tükid väljas.Kiskjaid seal ei olnud ja pidasin ise seda kurja "alfaisase"aktsiooniks. :M
Aihn
Postitusi: 70
Liitunud: L Mär 22, 2008 2:24 pm

Re: Huvitav kelle töö

Postitus Postitas Aihn »

Ex jahh.. kes seda võib teada kuna ju kuidas hambad on sinna taha jäänud ja kui suure tyki sabast välja rebib... minu pöidlale tegi pisikese lõhe.. samas siinkohal võis sabast suure tyki välja rebida :)
kutsikas
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Huvitav kelle töö

Postitus Postitas kakuke »

Vaadates, kuidas mu taks koprale ette jääb, siis ise pakuks ka kobrast. Reeglina kui taks ette jääb, siis tsägatakse üht kohta hammastega järjepanu. Viimane koera närimine oli ka 5 hammustust kõrvas. Ja mingi hetk ta näiteks ei lasegi hambaid lahti. Seda näiteks siis nähtud, kui hoiad kobrast sabast rippes ja kobras koera omale hammaste vahele saanud. Siis ka kaku või koerast tükk välja, aga lahti lasta ei taha. Samas koer suudab ka kopra sabast kinni nii võtta, et lõikab sisse. Seega ei välistaks ka kiskjat.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
dreamfall
Postitusi: 65
Liitunud: R Apr 05, 2013 8:35 pm

Re: Huvitav kelle töö

Postitus Postitas dreamfall »

Võibolla on nii, et kunagi varem, nt aasta aega tagasi on üks kobras teist hammustanud, ja nüüd on saba edasi kasvanud ja auk ka suuremaks läinud ?? :D :D (see oli lslt mõte :) )
Vasta