Kes virutab mu nugiseid?

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas Henz »

Aga kui kast paigaldada nii, et vörk jääb alla ja kasti suu üles siis pole raudade ja looma välja kukkumine probleemiks. Et kast lund täis ei sajaks vöib pealt katta kuuseoksaga, nugist see segada ei tohiks. Võibolla mul tühja targutamine sest omal veel kogemus puudub aga see talv kavatsen oma lõksud nõnda sättida. (b)
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas puugi »

Kuuse okstega isegi katnud kasti pealt.Nugis lükkab oksakuhja lihtsalt kõrvale.Ühtlasi ei lähe linnud sisse ja lumi ei saja kasti.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas puugi »

kakuke kirjutas:Aga kui soones kinni on vaid üks raud, kas siis ka tulem sama?

Katseta kastiga.Loogiliselt peaks ühest poolest ka piisama.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas kakuke »

Henz kirjutas:Aga kui kast paigaldada nii, et vörk jääb alla ja kasti suu üles siis pole raudade ja looma välja kukkumine probleemiks. ...

Nugis, kui sisse jääb, teinekord ise lükkab ennast sealt välja ja sedasi rippu jääb.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas puugi »

Tulles vastu Kakukesele tassisin kasti pööningult alla.Sisukad katsetused näitasid,et kui soone sügavus on 11-12 cm on raua vedrudel piisavalt ruumi,et vabalt kinni laksata.Puurisin kasti soonte kõrvale 2 auku ja pistsin traadi läbi.Lasin rauad kokku ja ei tule kuidagi välja(piimapakend).Nii,et sobib ka ühe rauapoole kinnitamine.Kast on mul sama mis Kakukesel ja ei määri ta nugise nägu ära ega midagi.Kasti üldpikkus on ainult 40 cm.
Toidud viskan võrgu peale ja kuuse oksad panen avatud raudade ja kasti vahele.
Nugis pigistab silmad kinni kui läbi risu poeb ja ei näe ega tunne raudu ära. :D
Vasta