Siga liiga kaugel

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
mcprophet
Postitusi: 6
Liitunud: K Jaan 08, 2014 10:18 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas mcprophet »

TRG kirjutas:Ümbrus loeb kõvasti. Missuguse metsatüübiga tegu on?


enamjaolt segamets, kuigi kaks lähedal olevat lanki on ca 10a tagasi raiutud. just äsja teostas RMK ühel vanal raiutud langil võsatööd.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas kakuke »

Mnjahh ... See suvine vilja maha panemine on nii ja naa. Kui hetkel kalla maha mida tahes, siis suvel ei aita puhas nisu ka, kui mujal viljapõllud heast paremast lookas. Siis ise olen üksnes peoga maha puistanud söödakohtadesse hernest/maisi, et mälu püsiks. Kaootiliselt käivad läbi, aga käivad ja teevad platsi puhtaks ka. Suure tõenäosusega see suvine asi sul seal kasvab ka. Igasugune idanema läinud asi, olen ise tähele pannud, ei lähe seale peale. Olgu selleks siis kas hernes või vili. Nende viljajäätmetega on ka nii, et peab vaatama mis asi on. Päris s...a ei tasu ka välja panna, sest seal sealt miskit süüa pole ja pärast on see söödaplatsil üksnes lainetav pasameri. Hetkel pole väga hea aeg uue sööda käima tõmbamiseks ka, aga kevadel, kui sead väga liikuvad ja pistavad või raudnaelu, on lugu teine. Kui igasugune võsa läheb lehte, ronib ta ka sinna lepikusse. Minu meelest teine hea aeg on sügis, kui viljapõllud kõik koristatud, siis ka kolistavad palju ringi. Aga ikkagi, distantsilt ei oska keegi kaasa rääkida, va sinu naabrimehed. :D Mõne kohaga ongi nii, et sinu meelest võiks kõik ilus kena olla, aga sead nii ei arva ja siis polegi muud teha, kui painutada ennast nendega kaasa. Ja kui ümber ringi on noorendikud ja veel hooldatud, siis proovi ise sellest läbi astuda ja mõtle, kas teeksid seda iga päev ja hea meelega, eks sealtki hakkad aru saama, milles point olla võib.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas MLP »

üldiselt jh kõik on ära juba öeldud,aga siiski ega see siga seda suvist kartulit ei taha ja minu arust pole üldse sead suured kartuli fännid suurem kari peal käib siis pistavad kinni ka ,aga kui ikka vili ja õunad ja muud paremat maas on siis ikka süüakse seda ja kartul jääb puutamatta nii ,et alusta sellega ,et tassi paar suuremat pange vilja kohale! koht mingil määral mängib rolli ,aga jh pigem tihe võsa ja madalad kuused sinna ta ronida tahab ,aga minu arusaamist järgi pole üldiselt vahet kus see sööt sul on olgu või lagedal peasi ,et poleks avalik ja häiriv koht looma jaoks söömas peaks ta vähemasti käima ise asi kas pidama ka sinna lähedusse jääb või ei,aga kuna sinu postitusest loen välja ,et sul mure sellega et lihtsalt söödal ei käi ,siis pole ilmselt oluline kas jääb sinna magama või ei :D !!!
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas puugi »

Meil oli omal ühe noore jahimehega selline lugu,et küsis sellise mehe käest kes metsas ei käigi kuhu söödakoht teha.Anti talle nõu ja mees ehitas ruttu korraliku kantsli ja vedas hiljem ka suured kogused vilja.Ainsad kes kohale ei tulnud olid sead.Naabritega piir 200m ja pealegi on naabrid aktiivsed kütid ka.Magamiskohad olid just naabrite maal ja piiriks maantee.Väga hea lumega jahti korraldada.Teises küljes oli umbes 500 meetrit väga vana ja korraliku söötmisega toiduplats(naabrite oma).Kolmandas küljes on minu toiduplats-500m ja sealt üldse ei lasta kedagi(koeramees ei huvitu sellest).Mehel ei olnudki midagi teha kui kogu jama kehvas kohas ära lõpetada,sest sead käisid harva sealt läbi,aga nisukuhjad lihtsalt mädanesid ära.Nii,et ikka tasuks natuke enne maad kuulata ja küsida mõne pädevama käest järgi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas kakuke »

Kartuliga on nii, et kui varem kaubaks ei lähe, siis kevadel ikka nahka pannakse. Muul ajal nokivad seda vaikselt, aga nokivad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas jahe »

Välek kirjutas:Kakuke pani kümnesse, omalt poolt lisaksin, et algatuseks suur kogus ei pea just tingimata puhas vili olema, vaid piisab sorteerimisjäätmetest, see siis tossu ja haisu pärast, mille sees hea püürata. Söögiks lisaks mõistlikus koguses vilja viia.

Alustuseks peaks niisugusest kogusest piisama :D vähemaga ilmselt ei tule midagi välja.
Manused
Foto0035.jpg
243win
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas Välek »

Kui sigu käib, siis pane nii palju kui tahad. Kui sigu pole, nagu antud olukorras, siis tead isegi, mis sellest hunnikust saab nädal pärast paduvihma. Siga päris sitta ka ei söö. :) Maa sisse trampimiseks mina alguses suurt kogust puhast vilja ei raatsiks viia :) Pigem jaotaks sedasama hunnikut pikemale perioodile, kui ikka kvaliteetsema kaubaga tegemist on :)
mcprophet
Postitusi: 6
Liitunud: K Jaan 08, 2014 10:18 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas mcprophet »

jahe kirjutas:
Välek kirjutas:Kakuke pani kümnesse, omalt poolt lisaksin, et algatuseks suur kogus ei pea just tingimata puhas vili olema, vaid piisab sorteerimisjäätmetest, see siis tossu ja haisu pärast, mille sees hea püürata. Söögiks lisaks mõistlikus koguses vilja viia.

Alustuseks peaks niisugusest kogusest piisama :D vähemaga ilmselt ei tule midagi välja.


(y)

selle otsast võib ju suisa pukajahti pidada :lol:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas puugi »

Misasja sa Välek koonerdad? :D Vaata parem seda Jahe kuhja ja sigadest pole tal puudust kunagi olnud.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas andrus »

Hoidku aga vilja pealt kokku.Nagunii lubas mulle kevadest iga kuu ühe lehma oma laudast mu karule.
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas hundikütt »

Uues kohas söötmise alustamisel olen kasutanud sellist nippi,et olen viinud suurema koguse vilja ja katnud selle kilega kinni ja oksad-kaikad peale,et tuul ära ei viiks.Hunniku kõrvale võib puistata pangetäie aga pole eriti vajalik.Kui sead leiavad,siis lüüakse kile minema ja omal pole enam midagi avada.
Kasutaja avatar
dreamfall
Postitusi: 65
Liitunud: R Apr 05, 2013 8:35 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas dreamfall »

kakuke kirjutas:Mnjahh ... See suvine vilja maha panemine on nii ja naa. Kui hetkel kalla maha mida tahes, siis suvel ei aita puhas nisu ka, kui mujal viljapõllud heast paremast lookas. Siis ise olen üksnes peoga maha puistanud söödakohtadesse hernest/maisi, et mälu püsiks. Kaootiliselt käivad läbi, aga käivad ja teevad platsi puhtaks ka. Suure tõenäosusega see suvine asi sul seal kasvab ka. Igasugune idanema läinud asi, olen ise tähele pannud, ei lähe seale peale. Olgu selleks siis kas hernes või vili. Nende viljajäätmetega on ka nii, et peab vaatama mis asi on. Päris s...a ei tasu ka välja panna, sest seal sealt miskit süüa pole ja pärast on see söödaplatsil üksnes lainetav pasameri. Hetkel pole väga hea aeg uue sööda käima tõmbamiseks ka, aga kevadel, kui sead väga liikuvad ja pistavad või raudnaelu, on lugu teine. Kui igasugune võsa läheb lehte, ronib ta ka sinna lepikusse. Minu meelest teine hea aeg on sügis, kui viljapõllud kõik koristatud, siis ka kolistavad palju ringi. Aga ikkagi, distantsilt ei oska keegi kaasa rääkida, va sinu naabrimehed. :D Mõne kohaga ongi nii, et sinu meelest võiks kõik ilus kena olla, aga sead nii ei arva ja siis polegi muud teha, kui painutada ennast nendega kaasa. Ja kui ümber ringi on noorendikud ja veel hooldatud, siis proovi ise sellest läbi astuda ja mõtle, kas teeksid seda iga päev ja hea meelega, eks sealtki hakkad aru saama, milles point olla võib.


Olen viinud peale koristusaega hulgaliselt jäätmeid, kõik mis kuivatist välja tuleb. Sinna koguneb hulgaliselt vihmausse. Pikapeale hakkavad jäätmed käärima, ning see levitab spetsiifilist lõhna, mis toob sead üsna kaugelt kohale. Kui kari sinna peale satub siis teevad üpris ruttu hunniku maatasa. (b)
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas hundikütt »

No ma ei tea mis sead teil on,et pahna peale kohale tulevad.Meil peida või lutsu kommi sinna sisse,ikka ei arvata midagi.Hunnik mädaneb maha ära ja kasvatab maltsa.Lihtsalt tühi töö ja aja raiskamine see pahna vedu.Viid viljakotid metsa ja siga tuleb.Ega loom loll pole,sõber kõrval söödab nisu ja tema tuleb su pahna maiustama :D
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas jahe »

puugi kirjutas:Misasja sa Välek koonerdad? :D Vaata parem seda Jahe kuhja ja sigadest pole tal puudust kunagi olnud.

Selle viljahuniku sain nii,kevadel tegin nisupõllu ca 2ha ja pisut peale, see mis sigadest alles jäi lasin kombainiga üle sõita.Eks neid sai seal suvel ikka piitsutada kah.Nojah egas siis tühja kombaini ei saa ka oma maa peale lasta :roll:.Tegelikult ühe koha peal niisugusel viljahunnikul eriti ideed ei ole,sead isegi algul pelgasid.Hiljem jagasin vilja mitmesse kohta laiali.Tänaseks on see viljahunnik ajalugu ja umbes sama kogus veel nii ,et eks seda viljapahna ikka kulub.
Kui puud lehtes on elab siga igasuguses padrikus,talvel muidugi hakkab kohta valima,peab olema magamiskohti ja pisut rahu ka.
243win
Kasutaja avatar
dreamfall
Postitusi: 65
Liitunud: R Apr 05, 2013 8:35 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas dreamfall »

hundikütt kirjutas:No ma ei tea mis sead teil on,et pahna peale kohale tulevad.Meil peida või lutsu kommi sinna sisse,ikka ei arvata midagi.Hunnik mädaneb maha ära ja kasvatab maltsa.Lihtsalt tühi töö ja aja raiskamine see pahna vedu.Viid viljakotid metsa ja siga tuleb.Ega loom loll pole,sõber kõrval söödab nisu ja tema tuleb su pahna maiustama :D

Tühi töö? Kuhugi on ju vaja jäätmed viia, ja kui meie kandis sigadele maitseb siis miks mitte. Ma pole öeldnud, et seetõttu vilja viimata jätan.
Vasta