Siga liiga kaugel

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
mcprophet
Postitusi: 6
Liitunud: K Jaan 08, 2014 10:18 pm

Siga liiga kaugel

Postitus Postitas mcprophet »

Tere kodanikud. Olen al. tänasest uus liige ja tahaksin kohe küsimusi esitada:) Jändan ca 1a oma söödaplatsiga. Viin sinna paremat jama, kui ise söön :wink: , aga ei mingit mõhku. Kuigi tean ja olen ka jalutanud, et naabrimeeste söötadel nad käivad. See naabrimeeste ala ulatub ca 2km kaugusele. Olen proovinud igasugu peibutuslõhnasi(viiruk, spray jne), aga lähiraadiuses jälgi pole... Ega mõnel paar põrsast anda pole, saaks kasvama panna, äkki muu kari hakkaks ka huvi tundma :lol:
Või on äkki mingit ilget kanget ekstrakti, mis võiks pikalt levida ja neid meelitada?
Hubert
Postitusi: 56
Liitunud: P Sept 03, 2006 9:24 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas Hubert »

Mina näiteks alustasin söötmist maisiga. Toimis väga hästi. Teine hea variant on kala. Muidugi hetkel sead vist üldse söödal käia ei taha kuna tõru väga palju metsas, vähemalt meitekandis.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas puugi »

Seale meeldivad igasugused haisvad asjad.Raibetega on neid võimalik söödale meelitada,aga korjused tuleb panna kõrgemale,et sead neid ära ei sööks.Aga kui lähikonnas on vanad platsid ja head söögid on kõik raskendatud.Praegu ei taha sead isegi tammikus tõrusid vaid songivad metsas niisama.
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Minul kah sead ei käinud söödal päris pikalt. Oli ainult lumepeal näha, et enne sööta mingi 10 m jäid pidama siis ots ümber ja tagasi metsa. Siis võtsin ämbri täie vilja ja viskasin teisele poole sööta 10 m eemale ja oh imet seakari käis samal päeval sõi selle ühe täie ära. Lisaks sellele pöörasid koha kõik segamini aga 10 m eemal sööt jäi puutumata. Kellegi kuri käsi käis mul söödal :evil:
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas sooviku »

See kurja käe jutt võib isegi tõsi olla.Mõned aastat tagasi leidsin ma oma söödakohalt lõhnaõli pudeli.Ka sead ei käinud mitu kuud söödal.Oleks kuskil majade lähedal aga sügaval metsas :M .Praegu on ju lihtne,igasuguseid peletuslõhnasid müügil.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas kakuke »

Sellist asja läbi interneti väga raske lahata, kui mitte võimatu, sest väga sageli määrab see muu foon ümber sööda, kuidas asi toimib. Näiteks, kui teistel ümber sööda seale ideaalsed magamiskohad olemas, palju suurt metsa ümber ringi, siis palju tahta, et see näiteks lagedale lepikusse hetkel käima hakkaks, mis hõre jne jne. Mul ühe sööda taga näiteks hetkel raie sees ja ongi hambad nii kauaks, kui mets välja veetud saab. Teises kohas vedasin erinevatel põhjustel sööta mingi 4-5x ringi, enne, kui enda ja sigade jaoks sobiva koha paika sain. See on selline tasa ja targu teema, kus aja jooksul hakkad isegi paljusid asju ringi hindama. Söötmisel ja söötmisel on ka vahe sees. Sa võid isegi mässata selle hea ja paremaga, aga kui seda sea jaoks piisavalt pole, siis on ka nii ja naa. Suur kogus vilja paneb ka asja hästi käima. Ma mõtlen mitte kotitäit vaid vähemalt sõiduauto käru täis. Käimine on hoopis teine. Siis magavad ka otsas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas Välek »

Kakuke pani kümnesse, omalt poolt lisaksin, et algatuseks suur kogus ei pea just tingimata puhas vili olema, vaid piisab sorteerimisjäätmetest, see siis tossu ja haisu pärast, mille sees hea püürata. Söögiks lisaks mõistlikus koguses vilja viia.
Viimati muutis Välek, N Jaan 09, 2014 8:41 am, muudetud 1 kord kokku.
mcprophet
Postitusi: 6
Liitunud: K Jaan 08, 2014 10:18 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas mcprophet »

olen ka mõtisklenud, et äkki segab hetkeline sügav vesi kraavis, või see, et käin nädalas korra, või kaks koos koertega jälgi vaatamas? minu mõte oleks selline: kui hakkaks jändama pöögitõrvaga natsa kaugemal ja kui see nüüd õnnestuks, siis ,,tekitaks,, söödaraja õigesse kohta 8)
Korra õnnestus mul saada kotitäis rapsi kraanuleid, mille laotasin söödale laiali, aga see kutsus hoopis kitsed ja põdra kohale :lol: Ja loomulikult on selle toidulaua esime külastaja ikkagi suleline, kes kõik segamini seal pöörab...
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas Välek »

Palju Sul seda sööta seal on, ma mõtlen, kui suur hunnik ja palju korraga viid jne?
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas hundikütt »

Kohe näha ,et Kakuke jagab asja.Mul samad arusaamad.Igasugu lõhnadesse ja sodisse ei maksa uskud,tuleb lihtsalt vaeva näha.Ei ole oluline,et oleks mais või hernes,aitab tavalisest odrast-kaerast,põhiline,et vilja oleks nii palju,et see otsa ei saa.Kui loomad saavad kered täis,siis jäävad lähedusse pidama ja järgmine päev on tagasi.Nii võtavad koha omaks ja harjuvad käima.Nädalas korra pangekesega käimine ei toimi, vili süüakse ära ja minnakse edasi ja järgmine külastus võib olla alles kuu aja pärast kui üldse.Ka koht mängib rolli,kuigi visa toimetamisega hakkavad ka kehvema koha peal käima,käiguradade lähedalt aga leiavad kiirelt üles.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas Pauli »

Alustaks nii elementaarsest asjast nagu sigade liikumine piirkonnas. Kas searadu ja/või tuhnimist on ikka sööda lähedal? Sest heast ja paremast on vähe tolku, kui loomad sellele piisavalt lähedale ei satu, et üles leida. Kirjutad, et lähiraadiuses jälgi pole. Ma ei tea, kui mitu(sada) meetrit see lähiraadius on. Võib-olla tuleb teha ajutine sööt sinna, kus loom liigub ja seejärel hakata tasapisi oma soovitud koha poole liigutama.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
mcprophet
Postitusi: 6
Liitunud: K Jaan 08, 2014 10:18 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas mcprophet »

Välek kirjutas:Palju Sul seda sööta seal on, ma mõtlen, kui suur hunnik ja palju korraga viid jne?


kuna kogu sööt on puutumata, siis ütleks, et ca 5 kotti + sügisesed kartulid mis on tänaseks haisema läinud. esimesed kaks kotti viisin suvel ja kuni tänaseni olen sinna lihtsalt värskenduseks juurde viinud...
mcprophet
Postitusi: 6
Liitunud: K Jaan 08, 2014 10:18 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas mcprophet »

Pauli kirjutas:Alustaks nii elementaarsest asjast nagu sigade liikumine piirkonnas. Kas searadu ja/või tuhnimist on ikka sööda lähedal? Sest heast ja paremast on vähe tolku, kui loomad sellele piisavalt lähedale ei satu, et üles leida. Kirjutad, et lähiraadiuses jälgi pole. Ma ei tea, kui mitu(sada) meetrit see lähiraadius on. Võib-olla tuleb teha ajutine sööt sinna, kus loom liigub ja seejärel hakata tasapisi oma soovitud koha poole liigutama.


jah, nagu ülevalpool mainisin, et naabrimeeste söödad on ligikaudu 2 km kaugusel ja ega minu ligidal aalaa 500m raadiuses värskeid jälgi pole. suht kehva on hetkel ka neid jälgi hinnata, sest kitsi on selle aastaga 3 kordistunud (minu kandis) ja eks ned ka noorjahimeest jälgedega segavad. aga olen ka mõelnud, et teen ajutise sööda rohkem metsa sisse, es natukene lähemale naabritele(kuigi, kui nad selle avastavad, ega nad ilmselt väga rõõmsad ei ole mu üle, et neilt sead ära kutsun :lol: )

aga sellepärast mõtlesingi, et äkki täna mingi kangem ekstrakt, millega õige tuule suunaga meelitama hakata...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas andrus »

mina sain kanadele mõeldud jubedalt haiseva jahuga endale sobivasse nurka sead,aega võttis 2-3nädalat aga hakkasid käima ja nüüd tuleb juba muud kraami käruga ette vedada.
jahismurf
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas TRG »

Ümbrus loeb kõvasti. Missuguse metsatüübiga tegu on?
Õnne peab olema
Vasta