Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Ei ole ma oma naiivsusest tahtnud kunagi uskuda, et normaalne inimeseloom läheb sihilikult seasöötmis paika rikkuma. Pidasin seda ikka LINNALEGENDIKS. Jamad hakkasid pihta sügisel,
Kohas kus muidu sead rõõmsalt söömas käisid, järsku tõsine vaikus. Kahtlustasin hunte, kes 8km eemal rabas vahelduva eduga elutsevad. Arvasin ka seda, et sügise suurte vihmadega ja tänu kobrastele metsaalune liiga vesine. Mida kõike ei mõelnud, aga seda ei suutnud omaks mõelda, et mõni kahejalgne sööta võib rikkuda.
Kahtlus küll tekkis, kui oli pikemalt vihma sadanud, tulid sead jälle tagasi sööma.
Võtsin kätte ja jaanuari lõpus panin ämbriga nisu-odra segu kuskil 70meetrit söödast. Järgmine päev vilja netu, ainult puhas plats järel. Järgmisel korral panin iga 10meetritagant ämbritäie söödani ja mis te arvate !!!!! ?!!!!! Kõik söödud, väljaarvatud söödalt, millest seakari piltide järgi korra lihtsalt üle jalutas. No mõtlesin endiselt oma naiivsusest, et sead said lihtsalt kõhu täis ja küll nad sööma tulevad, aga tutkit brat, ei tule söödale.
Üleeile avastasin väga ootamatu pildi sööda tagant võsast: Kahejalgne (sugu ei tea) oli tulnud võserikuvahelt söödaplatsile tagantpoolt kaamerat ligi, kaamerat ei himustanud ( hea seegi ) ja lahkunud samamoodi mööda võseriku. Võin öelda 100% see kes seal käis oli kaamerast teadlik ja millegipärast ei soovinud pilti jääda. Sööta panen nüüd natuke eemale maha ja katsun kaameraid lisaks peita, et püüda see pahalane pildile kes salaja toimetamas käib.
Sellised uskumatud seiklused Järvamaal. No mõistus ei suuda siiani uskuda :VS :VS :VS
No igaljuhul, kui minu "ebaseaduslik jälitustegevus" vilja kannab siis annan teada, korrakaitse struktuuridele saan vastata ainult üht: KÕIK VARJATUD JA PEIDUS OLEVAD KAAMERAD OLID ÜLESSE SEATUD, LOODUSUURINGUTE EESMÄRGIL.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas andrus »

Olen isegi "üllatuse" osaliseks saanud.
Söödaautomaadile sead mingist hetkest enam ligi ei läinud.Panime kõrvale maha,söödi kõik ära.Ja sedasi paar´kuud järjest.Kallasime lõpuks küna tühjaks ja üllatus mis sugune,keegi kaval ants oli künas sital käinud,isegi p.rse pühkimis paberi sinna jätnud. Tuulutasime ja lasime künal vihmas liguneda tükk aega aga sellele kastile ei lähe enam ükski siga siiani ligi.Panen 3m eemale teise künasse ja plats puhas.Sellest pole mõtet rääkidagi,et 3 200st vaati viljaga minema viidi.Sööda koht sellises kohas kus peab inimesel olema lihtsalt julgust ja nahaalsust,et sedasi tegutseda.
jahismurf
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas raindrenkhan »

Huvitavaid lugusid saab ikka lugeda :D :D
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas unt »

Sinul, kodanikuna, ei keela miski "ebaseadusliku jälitustegevusega" tegeleda. Nii, et võid julgelt kõigile öelda, et püüdsid "pahalast" pildile saada. :)
Aga, mis ta siis seal teinud oli? Seda polnud näha või?
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas jahe »

Pole see mingi legend,hr Jaanes need su oma jahtkonna jahimehed.Ma siin mõtlesin,et minu kui naabrimehe seasööta käivad solkimas sellest saan veel kuidagi aru :M ,aga et jahtkonna siseselt.....noh osad lihtsalt on haiged inimesed.Kätte saan annan üle kurgi.
Viimati muutis jahe, N Veebr 13, 2014 10:47 pm, muudetud 1 kord kokku.
243win
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas GC »

Pole halba ilma heata... nii saame teada, mis siga vilja/kartulipõllust kõige paremini eemal hoiab! :D
koos koeraga
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas Välek »

GC kirjutas:Pole halba ilma heata... nii saame teada, mis siga vilja/kartulipõllust kõige paremini eemal hoiab! :D
See tõde on juba astakümneid teada. Kõige olulisem on, et oleks olemas vanaema. Võib olla ka vanavanaema. Mida vanem, seda parem. Siis peaks olema ööpott. Peaasi, et kaanega, et saaks ilma suuremate kadudeta põlluni minna. Ümber põllu paned siit-sealt toki külge kaltsu ja käid regulaarselt potiga kaltsule värsket peale valamas, nagu koer jooksuringil. Ma ei tea, kumba sead rohkem kardavad, kas vanaema või tema kartulikonksu, igaljuhul sigu ei tule iial põllu kallale.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas honkomees »

Välek kirjutas:... Siis peaks olema ööpott. Peaasi, et kaanega, et saaks ilma suuremate kadudeta põlluni minna. Ümber põllu paned siit-sealt toki külge kaltsu ja käid regulaarselt potiga kaltsule värsket peale valamas, nagu koer jooksuringil. Ma ei tea, kumba sead rohkem kardavad, kas vanaema või tema kartulikonksu, igaljuhul sigu ei tule iial põllu kallale.
tegelikult ei karda siga seda s i t t a üldsegi mitte, ta kardab su ringitegemise värsket lõhna. Oma isa proovis seda iga nurga peal kükitamise varianti igal õhtul ja ei midagi, aga kui riputas iga õhtu oma jalarätid/portjankad ja saapad põllu nurkadesse, oli rahu majas. Pole siga loll, saab aru, et väljaheide on välja heidetud ja omanikku enam kohal pole aga higilõhn käib ikka omanikuga kaasas ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas jahe »

Vanavanaema s..t võib küll hirmsasti haiseda :D,ma usun ,et sead kardavad kindlasti :lol:
Nojaa kui kellegi vanavanaema mu sõõdal s...l käib ei ma ütle siis ühtki paha sõna,las p...ndab pealegi :lol:
243win
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas Välek »

Sitta polegi vaja. Kui on korralik kokkukuivanud vanaema, siis selline ei situ sugugi rohkem, kui toakass ja sedagi korra nädalas. Võtmesõnaks siiski kusi.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas Välek »

honkomees kirjutas: Oma isa proovis seda iga nurga peal kükitamise varianti igal õhtul ja ei midagi, aga kui riputas iga õhtu oma jalarätid/portjankad ja saapad põllu nurkadesse, oli rahu majas. Pole siga loll, saab aru, et väljaheide on välja heidetud ja omanikku enam kohal pole aga higilõhn käib ikka omanikuga kaasas ...

Jutt kõik õige, aga oma isast vääb väheks, vanaemal on power sees. Ja maha pole mõtet kusta. Ikka samad kaltsud toki otsas üle kasta.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas puugi »

Olen ka kuulnud lugusid kuidas üks või teine oma tegudega kaameras on.Ikka on tegu olnud kohalike meestega. :D Ei hakka kirjeldama mis teha lubati,aga mõjus. :D
Sa Välek räägi parem mida sa eile tegid ja jäta esiemad rahule!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas hundikütt »

Uskumatu :roll: ,kas tõesti on olemas selliseid jahimehi.Jahi vihkajatest,marurohelistest saaks veel kuidagi aru.Kuidas sellises seltsis üldse jahti peetakse kui mehed omavahel läbi ei saa :M
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas Välek »

puugi kirjutas:Sa Välek räägi parem mida sa eile tegid
Sa ka küsid nii, nagu oleksin seasöödal sit.al käinud :M Tööd tegin, mis mul muud teha. :wink:
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Seasööda rikkumine, tõsi või legend.

Postitus Postitas Ax1600 »

Meil kasutatud diislist ning kummipõletusest reppellentideni. Mõni on olnud- on enda jahimees teised salakütid kelle elu kibedaks tehtud. Ei kardeta ka välja öelda. Nagu Mart mainis "ne poiman, ne...". Olen küll inimsõbralik, kuid sellistele soovin tulevikuks .... elukest.
Vasta