euroseadus?

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

euroseadus?

Postitus Postitas pri:t »

Kuulsin ükspäev ühte (nii mõnelegi võib olla kohutavat) uudist. Nimelt- EL'us on säärane seadus, et suurulukit võib lasta üksnes vintraudse jahirelvaga. Minu hetke arvamus sellest on suht si**(vabandage väga) sest mõelge kui palju on neid vanu tegijaid kellel enam raha ei jätku vindi ostmiseks ja kellel ikka mõni vana hea siledaraudne kodus on. Need suured Brüsseli saksad suudavad loomulikult mingi 2 või 30000 püssi osta nagu nabin. :? :?
Kas on kellelgi selle seaduse/määruse kohta rohkem informatsiooni või on mulle suisa "kägu" aetud?
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

veel üks asi....

Postitus Postitas pri:t »

üks asi tuli veel meelde. Räägitakse ka et vintraudset(hetke seaduste kohaselt) jahirelva võib soetada alles 21 aastane kodanik mitte 18. Kui õige see on? Mina igatahes relvaseadust lugedes sellist kohta välja ei leidnud. (Postitaja ise on väga noor ja alles õpib kõike seda nii et ei teagi täpselt kuidas nende vanustega on :oops: :oops: )
Mine metsa!! ;)
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

EU-s on kindlasti seadusi mis meile ei sobi ja neid kohaldatakse ka vastavalt kohalikele oludele. Samuti on EU-s keelatud ilvese, hundi ja karu küttimine, aga meil ju ikka lubatud.
Ei ole kuulnud sellest et seda oleks plaanis keelata, seega ei ole veel paanikaks põhjust.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Tean et kunagi oli neil plaanis tinahaavlid ja -kuulid ära keelata ja asendada need rauaga. Seda selleks, et loomad, linnud tinamürgitust ei saaks. Kas see ka teoks tehakse, ei tea. Pole nende asjadega hästi kursis.
Mina ei ole küll enda poolt lastud loomadel tähele pannud tina mürgitust. Ikka muu surma surnud. Kui euroametnikud arvavad et jahimehed ainult haavavad ja seega mürgitavad tinaga loomi, siis andke andeks, aga ei tasuks otsuseid teha ainult enda põhjal.
Eks nad püüavad ainult head teha, aga aegajalt panevad ikka puusse küll.
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Alla 21 aasta vanune kodanik saab loa vintraudsele relvale juhul,kui tal on läbitud ajateenistus Eesti Kaitseväes.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Paar aastat tagasi viidi seadusesse muudatus, mille põhjusena ei saanud mitteeestlane enam jahivintrelva omada. Läksin üle sileraudsele. Huvitav kas EU võtab ära ka sileraudse võimaluse (hakkan vist noa ja koeraga jahti pidama)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: veel üks asi....

Postitus Postitas Mart »

väike põrsas kirjutas:üks asi tuli veel meelde. Räägitakse ka et vintraudset(hetke seaduste kohaselt) jahirelva võib soetada alles 21 aastane kodanik mitte 18. Kui õige see on? Mina igatahes relvaseadust lugedes sellist kohta välja ei leidnud. (Postitaja ise on väga noor ja alles õpib kõike seda nii et ei teagi täpselt kuidas nende vanustega on :oops: :oops: )


Relvaseaduses on ilusti kirjas:

29. Eesti kodanikule lubatud relvade liigid

(1) Eesti kodanik võib soetada ja omada järgmisi relvi:
1) vähemalt 18-aastane - väikesekaliibrilist sporditulirelva, pneumo- ja gaasirelva, ambu ja sileraudset püssi. Vintraudset ja kombineeritud jahipüssi võib ta soetada ja omada tingimusel, et tal on jahitunnistus;
2) ajateenistuskohustuse (välja arvatud asendusteenistus) täitnud või vähemalt 21-aastane - kõiki tsiviilkäibesse lubatud relvi, välja arvatud kumminui.

(2) Sporditulirelv on rahvusvaheliselt tunnustatud, laskmisega seotud spordiala harrastamiseks ettenähtud tulirelv.

(3) Jahipüss on põhiliselt jahipidamiseks ettenähtud sile- ja vintraudne ning kombineeritud püss.

MOTT
Viimati muutis Mart, E Dets 08, 2003 8:57 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Anonymous kirjutas:Paar aastat tagasi viidi seadusesse muudatus, mille põhjusena ei saanud mitteeestlane enam jahivintrelva omada. Läksin üle sileraudsele. Huvitav kas EU võtab ära ka sileraudse võimaluse (hakkan vist noa ja koeraga jahti pidama)


Relvaseadus ütleb:

§ 30. Välismaalasele lubatud relvade liigid

(1) Välismaalane, kes viibib Eestis alalise elamisloa alusel ja on vähemalt 18-aastane, võib soetada ja omada pneumo- ja gaasirelva ning sileraudset püssi. Vintraudset sporditulirelva ning vintraudset ja kombineeritud jahipüssi võib ta omada tingimusel, et neid hoitakse jahindus- või spordiorganisatsiooni või vastavat tegevusluba omava isiku relvahoidlas.
Peks süvenema sellesse vastavat tegevusluba omavasse isikusse,kas näiteks selleks ei võiks olla sektsiooni esimees,siis polekski asi nii hull :D

(2) Välismaalane, kes viibib Eestis tähtajalise elamisloa ja tööloa alusel, võib soetada ja omada jahipidamise või vastava spordialaga tegelemise eesmärgil jahipüssi ja sporditulirelva käesoleva seadusega kehtestatud korras tingimusel, et tal on alalise elukoha järgse riigi pädeva asutuse poolt seda liiki relva kohta antud relvaluba. Vintraudset tulirelva tuleb sellisel juhul hoida jahindus- või spordiorganisatsiooni või vastavat tegevusluba omava isikurelvahoidlas.

Olenevalt sellest,milline elamisluba on,määrab kitsendused.Kui tähtajaline,siis on vaja elukoha järgse riigi pädeva asutuse poolt seda liiki relva kohta antud relvaluba,kui alaline,siis Eesti oma.
Ebamugav muidugi see: hoidmine jahindus- või spordiorganisatsiooni või vastavat tegevusluba omava isiku relvahoidlas.
Peaks süvenema sellesse,kes see isik on,kui selleks sobib sektsiooni esimees,siis pole ju hullu :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:Ebamugav muidugi see: hoidmine jahindus- või spordiorganisatsiooni või vastavat tegevusluba omava isiku relvahoidlas.
Peaks süvenema sellesse,kes see isik on,kui selleks sobib sektsiooni esimees,siis pole ju hullu :D

Loogiline on, et selleks isikuks võib olla kes tahes, omades vastavat tegevusluba, kas või naabrimees kõrvalt talust. Küsimus on ainult selles, et nende hoidmiseks tuleb välja ehitada relvahoidla ja tegelda bürokraatiaga. :wink:
§66. Tegevusloa kohustuslikkus relvade ja laskemoonaga seonduval tegevusalal
(1) Tegevusluba on nõutav järgmistel relvade ja laskemoonaga seonduvatel tegevusaladel:
5) relvade või laskemoona hoidmine teenusena.
§67. Tegevusloa taotlemine
(1) Tegevusluba võib taotleda:
1) teovõimeline Eesti kodanik, kes alaliselt elab Eestis;
2) Eestis registreeritud juriidiline isik, kelle põhikirjas on tegevusalaks märgitud vähemalt üks käesoleva seaduse § 66 lõikes 1 nimetatud tegevusala.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Olen asja uurinud nii ühest, kui ka teisest küljest. Isik kelle käes tohin hoida antud juhul relva peab omama relvahoidla luba (mitut jahimeest või seltsi tunnete kellel see olemas?). Võib hoida näiteks politseis, kuid lähim selline asub ca 60km kaugusel. Ja ega pole erilist usaldust seda sinna jättagi.
Pisut sarkasmi: diskrimineerimine :evil: :evil: :evil:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Anonymous kirjutas:mitut jahimeest või seltsi tunnete kellel see olemas?

Kohe kiirelt tuli meelde kuulutus Trapperi seinal, et seda teenust osutatakse. Huvitav kuidas seadus selle hoidmist konkreetselt käsitleb. Kui võtta nädalavahetuse algul hoiult relv ja see tagastada alles lõpus. Seda peab vist mingi juristi käest uurima ... keeruline on küll ...
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See vist mingi stagna-aja vaimus tehtud seadus 8) .Ausalt öeldes jabur.Huvitav,ki seal politseis iga päev hommikul ja õhtul relva nõutamas käia,et jahti tarvis minna,siis varsti viskab neil üle ja ütlevad,et võta püss ja kui hooaeg läbi too tagasi. :D
Tekkis muidugi selline huvitav mõte,et kas paralleel relvaluba ei ajaks asja ära.Näiteks ostad sõbrale püssi ja endale võtad paralleel loa,ühel relval mitu kasutajat.Turvafirmad kasutavad seda näiteks.Peaks uurima.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Olen uurinud ka paralleelloa soetamist , kuid asjal pole effekti.
Olen vestlenud mitme ametnikuga, kes tegelevad relvalubadega ja relvadega. Tundub et ainuke lootus on seaduse muutmises. Kui foorumis on keegi keegi kes saab antud seaduse veast aru ja seisab võimuladvikul lähemal, siis ehk suudab ta midagi antud küsimuses ette võtta.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

TO RAJALEIDJA: kahjuks ei pane need euroametnikud puusse midagi selle tinahaavli mürgisuse koha pealt. Nimelt, meeletult tina paiskub veekogudesse jahtides veelinde, ta jääb sinna ladestuma ja midagi pole teha, uurimused näitavad, et linnuperede järelkasvus sellistes piirkondades kohati liigsuur tina ja muude haavlist tulenevate ühendite kontsentratsioon veres on, mis ei ole hea nii linnule kui lõppkokkuvõttes ka sulle, kui juhtud palju ja regulaarselt sööma seda lindu. Eks see tina mõjub kõigele vees olevale, kui midagi on liiga palju siis see pole hea ja ühest-teisest otsast hakkab tunda andma.
Iseasi muidugi kuidas on lood meil, Eestis, sest saade mis kunagi oli TV-s, näitas ikka ka suurt vahet kuidas käis jaht lindudele Inglismaal ja Prantsusmaal rannikul. Meil pole pooltki tõenäoliselt seda mis seal toimub.
Kuid probleem jääb ja panin küsimuse-teema uue üles, laskemoonafoorumis, sest on oht, et just seetõttu keelustatakse ära tinamoon, ka siin meil. Siis ei kannata jälle meie vanad torud terashaavleid välja ja võime riputada asja seinale...Kas on nii hull, keegi kommenteerib?
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Seda ma olen tõemeeli tähelepand- õkva nigu pardijahis oled- ükski ei taha lennata. Sukelduvad nigu kurski alveelaev- lups- ja...
Küll mina mötelnd olen- mis kala?
Oopis tina- kubu täis pugind- tahakski lennata- a ei suuda- tina neil kõik kohad täis- muutkuiaga võta- kruusa asemel- või kuda? Kütt?
tsuks nigu ma olen...
Suletud