euroseadus?

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kult kirjutas:--kurat kas see ongi jahindus :M .Mehed me oleme veel praegu või sees :D ,võrreldes sellise euroopaliku jahindusega mida kirjeldatakse.Ja selle eest ,et ükski Frants ega Prants seda solkima ei pääseks tuleb meil oma jahindust hoida igal võimalikul viisil :!:
Kivi kotti!

Ega vist Euroopas polegi jahindust, on ainlt see rahajõmmide värk massimõrva ja seejärel peenutsevate tseremooniatega, mida nim uluki austamiseks või vääristamiseks. Me oleme küll suure tüki eurokombeid oma seadustesse saanud ja vanast heast LIHTSAST veneaegsest jahindusest kaotanud. Hoidkem allesjäänud osagi!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kuldiga igati nõus.
Meil on veel metsi ja inimtarkusest ahistamata maad,iseasi kui kauaks.Meie eluajaks ehk jätkub,aga edasi?
Euroopas kasvatatakse metssigu juba aedikutes ja lastakse siis küttidele laskmiseks metsa,ei mitte metsa vaid lihtsalt suuremasse tarastatud metsamassiivi.
Piiratakse org ümber,lastakse koerad peale ja notitakse maha kõik mis liigub ,viimane jutt käiski Hispaania kohta.
Mehed,kes viimati faasanijahil käisid, neile peaks pilt tuttav olema.Põhimõte sama ainult mastaabid suuremad.Kõik rahaks.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Olen Kuldiga nõus, et olemasolevat tuleb säilitada iga hinna eest. Mind ei kisu küll Vigala hirveaiast hirve laskma (sealt lasti kuuldavasti Eesti esimene hirv meie omaaegse ministri poolt?).
See propageeritav euroopa värk käib ikka nii, et söödame aga loomi nagu oma laudas ja siis laseme valikuliselt, parandame tõukarja.
See pole nagu enam see päris jaht kui asi kisub laudaloomade laskmiseks. Mis jaht see on, kui sissesöödetud kohalt lastakse soojast mugavast kantslist usaldavaid sigu. Belovezskaja Pustsas treeniti loomad nii ära, et sõid käest küpsiseid ja siis läksid riigijuhid koos Kuuba külalistega laskma.
Palju eputamist selle eetikaga tühistel ja teisejärgulistel probleemidel (magavad loomad ja ujuvad pardid ja pildistamised vales poosis ja mida iganes), aga mina eelistan lasta siiski metsikuid loomi nende keskkonnas.
Tendents on ka sinnapoole, et jahindus juba nagu majandusharu- majandatakse loomakarju. Nõndanimetatud ilusad jahid hingele (kevadine linnujaht- algul veelinnujaht, siis tedre ja metsisejaht, siis nepijaht) on keelatud. Sügisene laanepüüjaht vähepopulaarne ja vähesed oskavad. Laanepüüjahti tuleb ka varsti kaitsma hakata. Palju on hagijaid jänesejahiks? Jaht linnukoertega (setterid) on välja suretatud jahiaegade üha lühemaks tegemise tõttu. Setteritest on saanud laste lemmikloomad, mitte enam jahikoerad (see probleem mitte ainult meil, aga ka Venemaal). Kui põldpüüjahti linnukoeraga tohib pidada paar nädalat aastas, kes selle pärast koera peab ja treenib. (vanasti oli jahiaeg 10 päeva!!). Mentaliteet muutub ka meil: põdra- ja seajaht võtavad ära parima aja jänesejahiks.
On tekkinud terve plejaad noori jahimehi, kes peavad ainult vintrelva õigeks relvaks ja suurulukijahti õigeks jahiks- see on veidi ühekülgne suhtumine.
Selle euroopa jahi puhul tekib tõesti tunne, et tapetakse oma laudaloom ja siis austatakse ja täidetakse traditsioone igal mõeldaval viisil ja siis mõeldakse veel välja igasuguseid nõkse jahi raskemaks tegemiseks, et ikka piisavalt sportlik oleks ja loom võimaluse saaks. Nagu kauboid võistlevad omavahel, kes lühema lassoga suudab härja kinni püüda tapale saatmiseks. Siin on ikka mingid piirid ka: ükskord võtsime sõna kalanduse teemal, et kas ongi nii eetiline ja sportlik see peente tamiilidega suurte kalade püüdmine ja pärast need kalad ujuvad ringi, tamiilijupid suust välas. Igale kalale ikka õige jämedusega tamiil, nagu igale loomale õige padrungi.
Kalanduses ongi suund sellele kalakasvatustese tiikidest püüdmisele, siis lasevad veel kalad tagasi ja annavad musi ja õilsad ja loodusesõbrad pealegi. Mina püüan kala kui kõht seda vajab, muidu kaoks igasugune sisu ja mõte ära.
Kui pärast iseendalegi ei oska seletada, miks sa peale lõbu neid loomi tapad, on ka jahivaenlastel meiega kergem hakkama saada. Praegu ma saan veel öelda, et ei osta poest liha, vaid söön ise ja et see on meie traditsioon ja elulaad. Mõnedes EL riikides näiteks ise üldse omapüütud kalu ei sööda, ainult poest ja pakendis, nii on ikka mikroobivaba. (sellega on kokku puututud kalal olles Ahvenamaal).
Raske on tulevikus põhjendada ka trofeejahti, kus lihast ei hoolita (Rikkad jahituristid Aafrikas ja ka igal pool mujal, ka meil). See on raiskamine ja ebaterve suhtumine. Ametlikult aga kõik OK. Eetikaga kõik suurepärane. (ma ei tee maha jahitrofeedest lugupidamist, kogun neid ka ise, kuid see ei saa olla ainult eesmärk omaette).
Miks need kalade lahtilaskjad ja musitajad kalu nälgivatele lastele ei anna, las organiseerivad siis vahenduse kui endal enam liha ja kala sisse ei lähe. Ja seda lahtilaskmist meile praegu propageeritakse. Üks vanem mees minu pool vaatas Discoveryst Rex Hunti ja imestas, miks kaladel lõuad lõhki kistakse ja siis vette tagasi visatakse. Tegelikult eluterve suhtumine - ta lihtsalt ei teadnud, kuidas arenenud heaolukriikides asjad käivad ja et neid kalu-loomi pole rikastel liha pärast vaja, lõbutsevad niisama. Ime siis, et ultrarohelised neist aru ei saa.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

No küll ütled hästi, nagu omad mõtted, eriti trofeejahi kohapealt
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Teder kirjutas:....Nõndanimetatud ilusad jahid hingele (kevadine linnujaht- algul veelinnujaht, siis tedre ja metsisejaht, siis nepijaht) on keelatud. Sügisene laanepüüjaht vähepopulaarne ja vähesed oskavad. Laanepüüjahti tuleb ka varsti kaitsma hakata. Palju on hagijaid jänesejahiks? Jaht linnukoertega (setterid) on välja suretatud jahiaegade üha lühemaks tegemise tõttu. Setteritest on saanud laste lemmikloomad, mitte enam jahikoerad (see probleem mitte ainult meil, aga ka Venemaal). Kui põldpüüjahti linnukoeraga tohib pidada paar nädalat aastas, kes selle pärast koera peab ja treenib. (vanasti oli jahiaeg 10 päeva!!). ...


Paadunud setterifännina tekkis rida küsimusi.

Kas seadusandlus piirab setteri kasutamist suurulukijahis?(näit sarnaselt hagijas) ja
millest on tekkinud arusaam setterist, kui ainult linnukoerast? Õige kutsika valik ja füüsiline trenn kutsikaeas.. no selle koeratõu õpetamine võtab lihtsalt aastaid ja nõuab omanikult tera enamat mõistust kui koeral, kuid tulemuseks on universaalne jahikoer. Väidan, et parim verejäljel(võrdluseks oman lääne-siberi laikat) ja saab hakkama rahuldavalt metssea-põdraga. Uluk lihtsalt ei karda sellist haukuvat elukat ja loomale lähenemine+lask ei tekita probleemi. Varitsusjahis püsib setter 2-3 tundi ilma probleemideta. Pardijahis käin tõsi laikaga, sest sellest setter lihtsalt keeldub :lol: Faasanijaht mulle ei meeldi, setterile meeldib.
Põldpüüd ja laanepüüd on eestimaal piisavalt. Autoaknast nad lihtsalt suurt silma ei hakka. Laanepüü elutseb suht spetsiifilises kohas ja neid kohti tuleb lihsalt teada. Teades kohti, olen augustis saanud isutäis paugutada ka metskurvitsale. Mitte mingi lollakas paugutamine kevadisel ülelennul vaid tõeline jaht-sporting. Kahjuks(õnneks)ma ei tunne ka kedagi kes seda veel 25km raadiuses harrastaks. Ülitähtis vaid õige relvavalik(tšokkide erinev valik), peibutusvahendid, eelluure(eriti laanepüü) ja üldjahioskused. Ja jahirõõm 10 000x enam kui tappa ajujahis vindiga ahtrat :cry: põdralehma või põrsasteta :cry: emmist ja saada saagiks tükk verist liha :wink:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Euroseadus

Postitus Postitas jorr »

Teder, kahe käega poolt.Just minu mõtted, ma ainult ei oska nii ilusti neid kirja panna.Olen püüdnud ka siin foorumis midagi taolist rääkida, kui hakab vastu jutt, "et käime metsas jänesele pai tegemas".Just õige jahimehe jutt teder, sinuga võib ka luurele minna, nagu venelane ütleb . Veel on ka mehi metsades.
noorus on ilus aeg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Euroseadus

Postitus Postitas jorr »

Minu nägemus EURO seaduse järgi oleks selline:Sõidad soojas eririietuses jahile, mille eest paras patakas raha välja käidud(mõtlen jahi eest).Sõidad liftiga sooja jahikantsli uksest sisse. Riputad igasuguse tehnika üles(kaugusmõõtjad, ulukiotsijad, öövaatlusseded ja mida iganes).Püssiks loomade tapmiseks mõeldud kuuliprits, midagi iselaskja taolist.Nüüd annad märku, et võib juba loomad laudast välja lasta ja hakad andma.Kui sõrmeliigutamine ära väsitab, viskad paar pitsi jahi jaoks toodetud viskit kõrist alla ja kui väga väsinud pole, annad edasi.Saak muidugi koristatakse koheselt, töödeldakse, pakitakse kilesse ja vastavalt soovile, kas liha või vorst, ning tuuakse koju kätte.
Kodus ütled naisele:tead Maali, täna oli nii raske jahipäev, et ei tea kas jõuan enam sinu juures seda mehetööd tehagi, ehk kannatad homseni.
Kas keski leiab, et väga mööda lasin? :D :D :D
noorus on ilus aeg
Suletud