euroseadus?

2005. aasta teemad
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

varsti käime kättega jahil või tõesti peab siis oma sileraudsetest loobuma kahju ju.Võiks ju veekogu peal ära keelata tina laengu aga metsas või põllul lubatud
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Ei ole kuulnud mitte midagi sellest tinahaavlite keelamisest, tean et Taanis olevat selline lugu, kuid millal ja kas üldse Eestis ka seda kasutama hakatakse on küsitav. Nii kui nii tuleb ka siis üleminekuaeg, seega paanikaks pole põhjust ja ei soovitaks veel sileraudseid lammutama hakata.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Eks ta jah üleminekuaeg kui üldse säärast asja meil tuleb kuna meil nii suurt lindudele veekogudel jahti pole kui seal EU teatud maades, kus nad enesele sellest probleemi on saanud ja nüüd piirata tahavad. Loodame ikka mõistlikkusele ja et ei lasta neil ametnikel kõike meile ettekirjutada.
TO TSUKS: ehheeheee...krt lugesin su ridasid ja sain asja ette kujutades hea kõhutäie naerda, väga hea, naer on terviseks, jajah, pugu tina täis ja nii nad mulistavad, nagu KURSK...
sokk

Postitus Postitas sokk »

Minu teada tohib meil veekogu ääres lasta raudhaavlitega ja metsas tina haavlitega.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Oot-oot, mis nüüd, kas viimane kirjutaja mitte ei eksi ja ka eelnevaid postitusi ikka luges? Või ongi nii paigas asi!? Julgen kahelda...
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

ei meeldi see seadus,äkki inimesel tuleb hullushoog ja ... kõik võib juhtuda!!!! :(
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

JAHIEETIKA

Postitus Postitas Vari »

SEE JAHIEETIKA ON VIST PALJUDE JAOKS MINGITE AJAST-JA ARUST JAHIKOMMETE SASIPUNDAR, MILLE OTSTARBEKUSES PRAEGUSEL AJAL MA KÕVASTI KAHTLEN.MINU JAOKS ON JAHIEETIKAKS 3 LIHTSAT REEGLIT-ÄRA PIINA-ÄRA TAPA PEA JAHTI. ÜLEJÄÄNU ON KÕIK KAS MILLEGIGA EPUTAMINE VÕI TOLA MÄNGIMINE. TAPMISEKS LOEN MA KÕRKJATESSE SUREMA JÄÄNUD PARTE,KUNA KEEGI "EETILINE"KÜTT EI SAANUD KORRALIKULT PIHTA. JNE...
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

sellist jama ple kaua näinud:...sama võib ka sinuga juhtuda et ei taba korralikult..ole kui eetiline kütt sa tahes....
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma arvan, et teisest rahvusest inimesed, kes siin elavad ja kavatsevadki elama jääda, peaksid ikka lõpuks kodanikeks hakkama, siis on loomulikult suuremad õigused. Ma ei mäleta täpselt, kas Eestis oli topeltkodakondsus lubatud või mitte. Ehk ei soovita oma emamaa kodakondsusest loobuda? See teema on veel lahti rääkimata.
Tinahaavlid keelustatakse varem või hiljem, arvan, et nii see aja jooksul läheb, sest liiga palju tina on veekogudes tõesti kahjulik.
Sileraudne püss on mõnus lumises metsas, pole seda optikajama ja pole ka ohtu, et rauaõõs lund täis läheb. Näiteks siga tuleb tihnikus ju lasta niikuinii väga ligidalt. Tegelikult ma ei tea, mismoodi vintraud käitub kui raud lund täis, jahipüssi puhud kuidagi puhtaks ja käib jälle. Ehk on sellises seajahis ilma optikata poolautomaat etem?
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Teder kirjutas:Ma arvan, et teisest rahvusest inimesed, kes siin elavad ja kavatsevadki elama jääda, peaksid ikka lõpuks kodanikeks hakkama, siis on loomulikult suuremad õigused. Ma ei mäleta täpselt, kas Eestis oli topeltkodakondsus lubatud või mitte. Ehk ei soovita oma emamaa kodakondsusest loobuda? See teema on veel lahti rääkimata.
Tinahaavlid keelustatakse varem või hiljem, arvan, et nii see aja jooksul läheb, sest liiga palju tina on veekogudes tõesti kahjulik.
Sileraudne püss on mõnus lumises metsas, pole seda optikajama ja pole ka ohtu, et rauaõõs lund täis läheb. Näiteks siga tuleb tihnikus ju lasta niikuinii väga ligidalt. Tegelikult ma ei tea, mismoodi vintraud käitub kui raud lund täis, jahipüssi puhud kuidagi puhtaks ja käib jälle. Ehk on sellises seajahis ilma optikata poolautomaat etem?


Eestis on keelatud topeltkodakondsus va. väliseestlastele(teemast möödas aga...)
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Teder kirjutas:....
Sileraudne püss on mõnus lumises metsas, pole seda optikajama ja pole ka ohtu, et rauaõõs lund täis läheb. Näiteks siga tuleb tihnikus ju lasta niikuinii väga ligidalt. Tegelikult ma ei tea, mismoodi vintraud käitub kui raud lund täis, jahipüssi puhud kuidagi puhtaks ja käib jälle. Ehk on sellises seajahis ilma optikata poolautomaat etem?

Tegelt on vintrauaga lihtne, mul on toruots alati teibiga üle tõmmatud (sommide eeskujul) ja pole lumega muret (ka muu puru ei satu sisse, kukkumisel mudast rääkimata). Lasketäpsust ei mõjuta see karvavõrdki, olen ka 200 m teibitud rauast lasknud. optika muidugi teine asi.
Aga sileraudseid on meil mitu pasunaks lastud, ikka lumi sees, puhud välja küll, aga siis autos sulab ja pärast liinil külmub jääks ja ongi kööga. Selle sileraudse otsa teipimist pole proovinud, na jäme, peab vist mitu kõrvu panema ja kuidas käitub ei tea. Peaks mõne vana püssiga proovima...
Mõnikord olen metsa minnes kondoomi peale tõmmanud, aga pärast on probleem ajas selle mahasaamiseks enne lasku
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Ei saand aru, kas teibi tõmbad kah enne laskmist raua otsast ära või lased läbi? Kui läbi teibi lased, kas siis on varuriba taskus, mis uuesti raua otsa panna?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Lasevad ikka läbi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

mosse kirjutas:Ei saand aru, kas teibi tõmbad kah enne laskmist raua otsast ära või lased läbi? Kui läbi teibi lased, kas siis on varuriba taskus, mis uuesti raua otsa panna?

Ikka läbi teibi ja panen kodus tavaliselt pikema riba, nii et kui metsas vaja panna, siis võtan raua pealt läbilastud teibist ühe otsa ja teibin sellega uuesti ja teine ots jääb veel varuks.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Euro seadustest (euro jahindusest)pisut ka teise vaatenurga alt!
Pistriku jahi all mehed vaidlevad kas ja kuidas ikka õigem oleks seadust täita ja millised tuuled ikka euroopa jahinduses puhuvad!
Oletan ,et olete lugenud reisikirjeldust /jahikirjeldust Hispaanijast ajakirjast (ikka sellest meie omast) Seal selgelt kirjas -keegi maaomanik lööb oma valdustele tara ümber kasvatab seal ühe karja metselukaid ,siis tuleb kamp rahajõmme ,lastakse karjade viisi koeri lahti ,kõmmitakse enam-vähem maha kõik mis liigub ,mehike seob ainult oma lindikese tapetud looma külge -äratundmiseks ja kõik .Edasi võib pidu panema minna ,küll sulased korjused kokku korjavad .Ise pole ma nende euroopa jahinduse asjadega nii kursis,aga kui kõikjal käib asi umbes samuti ,siis küsiks küll --kurat kas see ongi jahindus :M .Mehed me oleme veel praegu või sees :D ,võrreldes sellise euroopaliku jahindusega mida kirjeldatakse.Ja selle eest ,et ükski Frants ega Prants seda solkima ei pääseks tuleb meil oma jahindust hoida igal võimalikul viisil :!:
Kivi kotti!
Suletud