Tore leid

2005. aasta teemad
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

ch ju VSS-i 199 silma mees. Proovige kodus järgi, kas teete ära. :D :D Aga suhtumine vennal küll selline ninatark ja nipsakas justnagu 15a pilkatirtsul.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Tuleb välja ,et EM ilt toovad vabariigile kuulsust hoopis mingid karjapoisid.Miks küll talente sinna ei lasta?Vaatame siis selle nädalavahetuse protokolli üle. Oodata on 200 st seeriat kuuldavasti. Jõudu ja jaksu selleks.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

asi kisub põnevaks :)
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Joss kirjutas:ch ju VSS-i 199 silma mees. Proovige kodus järgi, kas teete ära. :D :D Aga suhtumine vennal küll selline ninatark ja nipsakas justnagu 15a pilkatirtsul.


199 silma, mis harjutus - mitu lasku, milline relv, distants, märkleht?
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

kaliiber kirjutas:
Joss kirjutas:ch ju VSS-i 199 silma mees. Proovige kodus järgi, kas teete ära. :D :D Aga suhtumine vennal küll selline ninatark ja nipsakas justnagu 15a pilkatirtsul.


199 silma, mis harjutus - mitu lasku, milline relv, distants, märkleht?


Eks siin foorumis on läbi aegade igasugu tegelasi läbi käind. Mõni uhkustab anonüümselt, teine julgeb ennast ka nime pidi tutvustada. ch on minu mälu järgi üks vähestest, kes on ennast tutvustanud(tsitaat ühest teisest teemast):

ch kirjutas:Kult - tänan komplimendi eest!
Olen siiani kokku puutunud paljude jahilaskjatega - sellest ka järeldused.
Oma ebakindluse kohta:
Nimi: Arles Taal
Vanus: 31 a.
Jahilaskmisega tegelemise aeg: 21 a.

ja jään oma arvamuse juurde 95% vigadest tingitud laskjast.
Optika +2 krõpsu aitab reeglina - st. alati on erijuhud. +2 on aga töödanud nii odavamate, kui kallimate optikatega.

P.S. ja sinu pärisnimi?


Lihtsalt informatsiooniks mõnedele foorumi uutele liikmetele... nii igaks juhuks :wink:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kaliiber kirjutas:
Joss kirjutas:ch ju VSS-i 199 silma mees. Proovige kodus järgi, kas teete ära. :D :D Aga suhtumine vennal küll selline ninatark ja nipsakas justnagu 15a pilkatirtsul.


199 silma, mis harjutus - mitu lasku, milline relv, distants, märkleht?


kõik ju juba öeldud :VS
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Tõttöelda jätab mind üldiselt tühikargamine " tule ja näita ja kas oled mees jne" päris külmaks. Antud juhul on mul oma arvamus olemas - kes on end suutnud juba näidata professionaalse( vähemalt eesti tasemel) laskurina, see võib vabalt tiba kuraasi ka näidata. Pealegi oli ju aus pakkumine, saame kokku, kontrollime, kas on ikka 100m ja tikutoos. See, et ühele ei sobi aeg ja koht, ei tohiks ju ometi olla probleem - pikk suvi ja palju võistlusi ees. Tuleks isegi kaema... :wink:

Ma ei ole hea laskur ja ei lase palju, kuigi tahaksin olla ja lasta, majanduslikud põhjused seavad esimese piiri. Samas arvan, et need mehed ON tublid, kes tunnevad oma relva-moona ja suudavad sellest lausa väga tasemel tulemusi välja imeda, siinkohal on oluline stabiilsus. See kõik on nõudnud pingutust ja lihtlabast harjutamist-õppimist. Oma kogemusest tean, et kasvõi selle "imelihtsa" VSS puhul on vaja vaeva näha. Ei tule see silm nii kergelt seal ühtigi, vahel veab närv alt, vahel muu...

Kui meil on ikkagi tõelisi "100m tikutoosimehi", siis miks ei ole neid võistlustel näha esikohti kinni panemas... Pisikese Eesti kohta ei olegi neid ju väga palju vaja, et maailmas ässata. Ja ma olen kindel, et neid on meil, jama on aint see, et näha on selliseid vähe. Siinkohal võiks nagu pisut tunnustada selliseid härrasid nagu mr. Arles Taal jt... kes julgevad ka avalikkuse ees end näidata ja ausalt välja öelda, et näed olen tegelenud ja pisut oskan ka... Puht isiklikult on arlesest mul ka kasu olnud, lasi mul väga kenasti 3-4 lasuga optika sisse... esimene kord kui kontrollides võisin kindel olla, et relv ja optika klapivad 99,9%. (y)



Võite lööma hakata, see on minu arvamus...
H.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Kas tõesti näib kellegile kelkimisena, et 100m pealt optikaga varustatud spordikaga on võimalik tikutopsile pihta saada??? Kellele näib, soovitaks harjutada veidi ja mõne aja pärast peaks ka päris lootusetum juhtum sellega hakkama saama!
Ps. Ise jahilaskmisega ei tegele tegele ja seega ei hakka ka vastavatele võistlustele trügima, kuid sõjaväe vindi, maadi või pistoliga võisteldes olen küll valmis mõnele, kes inimest teadmata tühjalt kohalt ülbitseb, koha kätte näitama.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Tühikargajad krt.

Postitus Postitas Arles »

Tänan kõiksugu komplimentide eest!

Toredad olete oma plikaks hüüdmise või krt teab millega.
1. 100 m tikutops - kiidukukkesid kuradi palju, millegipärast pole mina ühtegi näinud, isegi eip saa hakkama. Muuseas on kiidukukkedel alati ka vabandused varuks, miks nad ei saa ühel või teisel põhjusel oma oskusi tutvustada.
2. See 199 lugu - pole mina seda esile tõstnud ega tõsta ka, siin mõned kadedad ainult hõõruvad nina peale. Kaupo sama tulemuse kallale ei hakata, kuna ta veidi tagasihoidlukuma loomuga ja eip hakka igale kiitmisele vastama.
3. Võistlustele kutsumisest - viimasel EM-l ei saanud meie võistkond esikohta - seega paremaid laskjaid vajaka. Kui keegi julgeb oma laskeoskusega kiidelda ja jutt ka väärt on, miks pole mees siis oma koondist esindamas. Viimane aeg!
4. Minu isik ja jahilkäimine - kelle k..di asi see on?
5. Igasugused muud isiklikud solvangud: profiili alt leiate mu e-maili, eks kirjutage otse. Julgemad võivad oma nime kasutada - isikliku viha eip pea.
Laskmisest enesest kirjutan laskmise foorumi alla.

Parimat!

Arles
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Oh sa poiss, kuidas tatti ja verd on selle teema all lennanud. :D Kui vaadata teema pealkirja siis on see selle teema jaoks väga hea, aga teema ise võiks paikneda foorumis "Naljakad juhtumised". :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Veidi lõbusamalt - mõned faktid

Postitus Postitas Arles »

Kõikidele minu tähelepanu juhtimise vastastele veidi teadmisi.

Tikutops on suurusega (jämedalt) 34*50 mm - taandame 50 m peale saame 17*25 mm
50 m sportpüssi ringmärgil:
10 - 10,4 mm
9 - 26,4 mm
8 - 42,4 mm
7 - 58,4 mm
Laskmiseks kasutatakse erivarustust (riided, kindad, saapad jms.)
Tabamaks tikutopsi, peab olema tabamus 25 mm ringis (jämedalt 9, parandus laskja kasuks) - seega peaks teoeetiline keskmine jääma 9,5 peale - 40 lasu peale teeb see 380 silma. Arvestamata, et seisvate laskmine kõige raskem ning korrutades laskude arvu harjutusele 3*40 lasku, saame 1140 silma. Sellise silma laskja saab meistri (1137) tulemuse (I klass 1096, suurmeister 1161).
Eestis lasti 2004 a. meistrivõistluste vaid võitja poolt 1140 silma ... seisvate keskmine 92,25 ...
Eestis on 15 suurmeistrit, meistreid 60, I klassi normi täitjaid 167.
Kuivõrd nende hulka on arvatud 9 erineva harjutuse normide täitjad, kasutame lihtsat matemaatikat (hoolimata sellest, et näiteks naisi olevat nende hulgas rohkem jne.)
Seega peaks meil olema tikutopsi pihta saajaid Eestis:
Suurmeistritena 1,6, meistritena 6,6 - kokku 8,2 hinge.
Arvan, et kui nendest 8,2-st mõnigi saaks mahti ja aega meie jahilaskmist edendada ja kaasa aidata, oleks sellest päris palju abi meile kõigile.
Kui mõni nende hulgast siin ka sõna võtnud - õige mees ja müts maha.
Andke mulle andeks, aga ülejäänud tikutopsiga ülbajad tunduvad pigem tühikargajatena kuni tõestamise hetkeni, et nad tõesti ka nii hästi lasevad.
Kordan veel, et mina ei tea meie jahilaskmise paremiku hulgas ühtegi meest, kes oleks "tikutopsimees", pigem oleme me sellest veel väga kaugel.
Optika versus diopter antud näidisjuhtumis - ehk Kaupo viitsib seletada.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Sorry, kui jäi mulje et selle kõnealuse optika testimise käigus lasin 3 x 40 lasku ja kõik pihta :D Mainisin vaid et testisin optikat (ja optikat testitakse lamades asendist) ja sain pihta küll, aga mitu korda ja mitmest lasust, ei pidanud kahjuks arvet.
Üldse peaks sellest mõne silmis kelkivast teema esimesest postitusest olema selgelt välja loetav,et postituse eesmärk ei olnud mitte enda laskmisoskuse vaid naeruväärse hinnaga ostetud optika kiitmine.
Aga nüüd tekkis sportlik huvi ja lähen homme tiiru ning teen selle harjutuse läbi. Tulemuse, mitu lasku tikutopsi suurusse alasse mahuvad panen siis siia välja, et ometi kord rahu maapeale tuleks .
Ps. jahilaskmine ei ole eestis ainuke ala, kus tulemuse peale püssi lastakse :idea:
Laskesporti tehakse ka näiteks kaitseväes. Meil on aga hoopis teised arvestused nt. ei ole meie parimad meistrid ega suurmeistrid vaid esimese kütiklassi ja esiküti nimetuse omanikud.
Viimati muutis kaliiber, P Apr 17, 2005 10:16 pm, muudetud 2 korda kokku.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuulge mehed ,kas ei võiks asja vähe rahulikumalt võtta ?Ei olnud ju töesti ööldud mis asendist seda tikutopsi lasti ,samas ajate siin kuul-kuuli täpsuse juttu.CH sa anna andeks ,aga keegi pole siin tahtlikult sinu saavutusi kahtluse alla seadnud ja minupoolt sulle edu ka edaspidi .Asi hakkab aga veidi vastu kui jätad muljet et ainult sina oskad nii lasta kui laskmist õpetada ,teised kõik (või peaaegu kõik)on jobud.Meil näiteks on Vodjal treener kes seda tööd on elupäevad teinud ja nii mõnegi tippklassi laskuri välja koolitanud ja kui tal ikka mahti on siis abist kellegile ära ei ütle. Selleks ,et teisi laskma õpetada ei pea ise küll maailmameister olema.Samuti on järvamaal (ka siin foorumis sõnavõtnud)kunagi kaarajal üsna kõva käsi olnud mees kes lasi püssi (ja teeb seda praegugi)juba siis kui mõni mees alles nartsu s.... tus.Eks neid näiteid ole veelgi ,aga ükski ei suhtu kehvematesse üleolekuga.Küllap oleks meil neid tippusi ka rohkem ,aga kõigil pole seda võimalust ja kellel on võimalus need vahel ei viitsi/taha sellega tegeleda .Kes mida elus tähtsaks peab! Ja veel on eestimaal küllalt üle keskmise laskjaid ,kelle närvikava pole lihtsalt nii tugev ,et publiku ees oma tulemus ära lasta ja nii me sealt protokollidest ainult käputäie mehi leiamegi! Kui mõni poisike siin vahel keksima kipub siis on see andestatav ,aga ..... :wink:
Ei tahtnud kedagi solvata,see on lihtsalt minu seisukoht!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

andku lugejad andeks :)

Postitus Postitas Arles »

Vabandan väga, kui ühestki minu kirjutisest võis välja lugeda enese upitamist või teiste tühiseks pidamist - nii pole see küll mõeldud olnud. Püüdsin seda ka vastustes välja tuua.
Tunnistan ausalt ja puhta südamega - mina ei oska lasta ja kui õpetamisest jutt, siis ainult kõige elementaarsemaga saan hakkama. Ei ole ma laskmist professionaalide käe all õppinud, laskmise õpetamisest rääkimata. Seni on ka minu tulemusi teised mulle ninale hõõrunud, mitte mina nendega keksinud.
Tulemused ka kehvad - ei küüni nad sportlaskurite III klassi lähedalegi.
Miks ma aga nii tihti mõne arvates ülbelt kirjutan - vat kui keegi ikka julgeb öelda, et laseb hullu moodi hästi ja seda ligi 700 lugeja, mitte oma pisikese seltskonna ees, siis julgegu ka tunnistada, kui veidi bluffitud sai.
Juttu, et üksi metsas suudab aga tunnistajatega ei suuda - sorry...
Halvasti suhtumisest veelkord - ei ole kellegisse olenemata tema oskustest, võimalustest või tahtmistest halvasti suhtunud - andku andeks, kel selline mulje jäänud. Loodan, et kes vähegi minuga kokku on puutunud, seda ka kinnitavad.
Halvasti aga jäängi suhtuma käitumisse, kui kiideldakse superlaskmisega. Eks me kõik kuule aeg-ajalt ka põdrale jooksupealt silma laskjatest ...

Selleteemalise ja isikupõhise jutu lõpp :)

Ja nüüd trenni..

Arles
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Ma soovitaks kogu selle teema ära kustutada ja kirjutatud jutt ära unustada.
Asi kipub juba tarbetult tundeliseks muutuma ;)
Hundist toakoera ei saa.
Suletud