Koprajaht Võhandul

2005. aasta teemad
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

27-28 oleks mulle päris sobilikud
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Aja selleks tekitaks, mis iganes see siis ka poleks. Hea seltskonna vastu pole mul kunagi midagi olnud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ahjaa... lisaks veel, et tegemist jällegi seltskondliku olemisega. Kel pole püssi, jahitunnistust (nooremad jahihuvilised), tulge kohale. Koer kaasa, longbow ka ;) :D Või siis niisama. Samuti on oodatud ka kõik vanemad mehed. Taageperas oli selles suhtes tore, et põlvkondi oli mitu. Naiste teemal ei teagi veel pajatada... kui tore naine ja keegi vastu pole, siis võib mõelda :D Aga faasanijahist jäi kusagile kummitama, et sellised olemised head naisest eemal olemiseks :D (nu, ma ise arvan, et seal ei ole see probleemiks, suvi ikkagi, ruumi vabamalt... naistel ja pudilastel tegevust küll... vaarikad, seened... päike, lilled, heinamaa (no, selle peaks enne küll ära niitma :D).

Kindlasti tuleb seal raudadega koprajahi tutvustamine, demo.. jne. Samuti püssiga jahi praktiline osa :D Kui aus olla, siis on seal tingimused ka urujahiks, aga selle orgunn ja kooskõlastamine on tibake keerulisem teema.

Loodetavasti tuleb ka kopra nahastamine, nülgimine, valmistamine jms demona. Erilist koprakuhja ei prognoosiks, aga see oleks ebaõnn (tõsine kohe) kui seal mõnda kätte ei saaks.

Seda ka, et kuna olemas projektor, dvd.. arvuti... siis saab seal vaadata igast filme, mis plaatidel, dvd-l... video leiab ka kui vaja. St, kui kellelgi häid jahiteemalisi filme vms, siis võiks vaadata.

Siis, vibudest võiks seal ka mingi laskmise teha... plats olemas, ühe longbow saaks ka laenata, äkki kellelgi veel (Madis, oled tulemas?).

Muud murumängud siis jäävad edaspidiseks plaanimiseks... alati on võimalus, et me ei pääse seal löögile :? :D

Eks jahimeeste kokkutulekul saab mingi raffaga asja arutada ka, loodetavasti seal ikka hulk foorumlasi kohal. (Pardijahi teemal võiks siis ka pajatada).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kui lugeda seda " Asukohaks Põlvamaa. Jahikoht oleks üks ala, mis jääb Liivalt suundudes Maaritsa poole (või vastupidi ) ja siis jääb lõuna poole sellest teest. Teema arenes nii... mul tuttav ostis sinna elamise... ise ta väliseestlane. "
Ühesõga Liivalt maaritsa poole minnes on väike riba Vastse Kuuste ala ja siis MEIE Kõlleste maa ja siis uue Võru tee ääres Saverna maa.
Täpsusta kohta, võib-olla saan avita. Krt, 27 aug. on jahiloa pikendamise koolitus kirja pandud!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kurjam, siis on see koolitus nii mõnelgi jahimehel, minul kaasaarvatud, ees.

Uurisin natuke seda jahipiirkondade asja, halb asi on see, et see alal jääb täpselt Saverna ja Kõlleste jp piirimaale. Hea asi on see, et mõlema jahipealikud olid asjaga päri. Kõlleste poolt öeldi, et takistusi ei tehta, Saverna päälikuga (kelleks muide Leho Lukjanov) saan reedel kokku ja arutan asja täpsemalt. Tegin seal natuke luuret kah, kopraid on, kahes kohas vaatlesin ja mõlemas nägin 2te looma, lasta oleks saanud ühte. Plaane sai ka tehtud... et ikka parem resultaat oleks. Teen sinna siis paar transporditavat jahirajatist valmis, antud ürituse tarvis. Osaliselt tulevad mängu paadid. Paraku on hoolimata pisikestest kohtadest, tegemist üsna võsase, vesise ning heinase alaga. Aga kui ma panin mõttes ennast olukorda, et mul oleks vaja seal kobras kätte saada, siis poles see mingi probleem (kui ma ei eksi :D).

Olgu, hetkel tundub nii, et ainukene takistus on kuupäev. Kui teha see siis äkki 3-4.sept? 20-21 pole ka ju hea, äkki.

Muidugi seda ka, et äkki foorumlased ei viitsi just sel päeval seda pisikest ja suvist parti taga ajada vaid ootavad magusamaid aegasid. Ja alati on võimalus loota, et Honkomees laseb seal mõne pardi maha :D nagu selgus, tema seal jahimees. Luure käigus selgus, et mõlemas kohas oli peal kõvasti parte - sõtkad ja sinikaelad.

Täna lähen teen seal veel luuret ning sätin asju, reedel selgub täpsemalt, mis Lukjanov asjast arvab, siis plaan temaga kokku saada. Edasi olen kuni 1.augustini ära... ja siis igast tegemisi. Arvuti taga siiski vahepeal. Nii, et andke kindlasti mulle kirja teel teada oma oma huvist (sest üritus saab olema igati lahe) ning ka sellest, et kas siis 20-21 või 3-4... (ma vahepealse teemal uurin Liivilt, et kas ongi see koolitus jms, mul infosulg olnud). Eraldi küsitluse teen nüüd ka selle jaoks. Siis sinna kirjutada oma huvist jne.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Feen kirjutas:Kurjam, siis on see koolitus nii mõnelgi jahimehel, minul kaasaarvatud, ees.
(ma vahepealse teemal uurin Liivilt, et kas ongi see koolitus jms, mul infosulg olnud). ....

27. aug on Võrumaal koolitus, muudest pole aimu
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Virumaa mehepojad!

Kas hakkame vägesid koondama? Pikk maa sõita seltsis oleks odavam ja segasem :D
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

mitmekesi koos tuleb ikka odavam
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

oled tulija?
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

tahaks küll
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kes Tallinna või Harjumaa poolt ka kedagi tulemas oleks. Ise mõtlen, et tuleks Raplamaalt. Katsuks ka pundi kokku saada, tuleks seltsim sõita ja muidugi ka odavam. Elan Tallinna lähedal. Võiks mulle teada anda kas otse foorumis või privaga.
ikka lõbusalt
Suletud