poolautomaat MZ21-12

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

poolautomaat MZ21-12

Postitus Postitas einstein »

Kas keegi annab nõu ja head infot vene poolautomaadi MZ 21-12 kohta. Kas tasub kasutatuna algajal osta. Tahaks nagu lindu lasta ja miks mitte ka vahest suuremat looma proovida. Piinlik öelda, aga ei ole leidnud kes seda üldse toodab.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

MZ

Postitus Postitas tsuks »

Lühidalt on selle püssikohta siin

http://www.hunt4u.ru/mc21-12.htm

Vana püssijuures kindlasti kontrolli laadimismehanismi- pane üks 5-ne seeria jutti.

Ei kannata papphulsse.

Toru ei tohi kelgupeal loksuda.
Vedrud peavad olema tugevad- olen trehvand "kohviveskeid"- ka 3 aastane laps suudab toru tagumisse asendisse suruda...
Kui toimib- siis toimib- kui jukerdab- siis jääbki jukerdama.

Linnujahiks sobib- kuid veidi ebamugav- ca 20 cm kaheraudsest pikem.

Arvesta, et pauguvalikut sul eriti pole- mis rauas- seda lased- vahetada kiirelt suht tülikas.
See püss on 5-e lasuline- seega peab salve laskma vähendama- lubatud ju poolautomaadile ainlt kolm pauku.
tsuks nigu ma olen...
marks
Postitusi: 10
Liitunud: E Sept 27, 2004 9:02 am

Re: MZ

Postitus Postitas marks »

Tere.

Igati tore ja asjalik relv. Mind on teeninud ta juba üle kümne aasta ja tõrgeteta. Ainult hooldama pead korralikult.

Ei kannata papphulsse. - Puha vale jutt- kannatab kül- ainult iselaadimise juures pead jälgima, et ei suru pappkesta kaliibrist välja. Müüja käest küsi ka spetsiaalset abivahendit, mis tal tootjapoolt kaasas on.
Suurim miinus mis mina leian on tema kaal - neli kilo ikkagi seljas tarida.
Samas tagasilööki praktiliselt pole.

Ainus mure mis on - kui oled "pigilinnu" laskja siis kulub padruneid poole rohkem kui teistel :D

Lugupidamisega

Margus
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Margus- probleem papphülssidega polnud just see mida sa mõtled- et ta rauda ei lähe. Kuigi sul on täielik õigus- iselaadimisepuhul võib vabalt ülepingutada.
Viga just selles et vahetamisel rebis kapsliosa papist lahti ja viskas minema kuid papp jäi torru ning asi oligi mokas...
A ju olid vanab paugud kah. Ja vaevalt et nüüd noor jahimees suure urraaga pauke ise laadima hakkab. Ja poevärk kõik ju plast- seega siit tõrkeid ei tohiks tulla.

Mul oli pooltsokk (0,5mm)- lasi kuuli väga eduliselt kuid tegu minuarust haavlipüssiga. Lihtsalt erinevaid pauke vaja tiirus katsetada- et vihk ühtlasem oleks. Või laadida tõesti ise.

Kaal, pikkus ja pauguvaliku võimaluse puudus aga sundis selle püssi mahamüüa.
Üks tähelepanek veel- tühje hülsse on suht tülikas pääle põmmutamist üleskorjata- lendavad laiali kuis jummal juhatab.
tsuks nigu ma olen...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Poolautomaat mz21-12

Postitus Postitas jorr »

Vanu kesti ära üldse kasuta.Poodis müügil pikaplekiga ja veidi lühemad padrunid,ma ise nimetan neid automaadi omadeks.Tsuksi jutt klapib muidu täiesti, hooltamist omajagu.Minule ei istunud see,et paugu asemel käib rauakolin, kuigi jah, tagasilööki peaaegu polegi.
noorus on ilus aeg
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kannatab küll papphülsse ainult, et väga kvaliteetseid, näiteks vana
Ida-Saksa kaevikraja Hubertus. Teised (vene pragunenud papphülsid) tõmbab pooleks. Tänapäeva kvaliteetsete plastikhülssidega probleeme pole, laseb laitmatult! Mul täistšokiga (1,0 mm ) püss laseb ka kuuliga enam-vähem täpselt, kord õnnestus mul ühest ajust suurest metsseakarjast 3 põrsast lasta, need olidki selle päeva kogu meestekarja ainuke saak. Sellistes olukordades pääsebki poolautomaat maksma... 8)
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

isiklik arvamus

Postitus Postitas tsuks »

Tegelt on see puhtalt hanepüss.
Oskaja käes.
Pardipaugutajal läheb esimese pooltunniga 75 pauku nigu niuhti.
järgmine aasta 75 parti kotti.
ja siis müüd relva edasi.
tsuks nigu ma olen...
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Jorr- mis tähendab " rauakolin"? sul äkki koonusseibid valetpidi? bronkskelgupoole ikka sisekoonusega tuleb seibid panna- et ta "pooks"! ja määret ma sinna eriti ei soovita.
Kas pära oled lahti võtnud? mis olukorras tagumine vedru on?
tsuks nigu ma olen...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Poolautomaat mz21-12

Postitus Postitas jorr »

Minupüssid olid vanad nuiad.Esimene oli mingi enne sõda väljalastud Belgija püss.Kestad viskas välja mitte küljepealt, vait alt ja laskis rohkem üksik laske, ka kolin oli suur.Temal oli mitu viga küljes ja isa müüs ta kellegile ära.Teised kaks olid vene omad.Üks praegugi ühe meiepundi mehe käes ja heade kestadega töötab küll. Lahti sai neid kistud igalt poolt, noore mehena oli see püssihuvi küljes.Jahti sai nendega peetud põhiliselt jänesele ja pardile.Esimene möödalask võttis jänesel täistuuri peale, teisega käis ikka üle pea ära ja kui veel minejat oli siis kolmas pani paigale.Aga jah, padruneid kulus omajagu,kui kesti sain ,laadisin ikka ise, kui oli kiirm ostsin poepauke.Padrunikarp maksis vist 1rpl20 kop ja pardijahi esimene päev oli ikka 5karpi kotis +pudel seda kibetikku, andis ikka tassida.Kuigi nad kõik lasid päris täpselt, eriti esimene ja viimane, häiris see raua liikumine, ei tundnud õiget paugumõnu.
Läksi hoogu, ja joru sai jälle nati pikk.
noorus on ilus aeg
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Olen oma Vene MC-21-12-ga pidanud päris kõvad hane-ja pardijahid, elu esimese tõsise hanejahi (Tartu Maakonnavalitsuse pundiga: Robert Närska , "kaubamaja" Jaan Kallas ja veel mõned tublid mehed, nimesid kõike detailides ei mäleta, üle 10 aasta juba Tartust eemal) lõpetasin 5-e tabatud hanega! Olin noor ja tänulik, jagasin kõik haned (kehvema jahiõnnega meestele) peale oma kõige suurema (4,3 kg kitkutult ja soolikateta) ja oma hiiglast küpsetasin 3-4 tundi! Nüüd panen oma hästi hooldatud ja puhastatud püssi MC-21-12 müüki! Relvahoidlat ehitamata ei mahu kõik püssid enam relvaloa peale ära!
Ootan ettepanekuid! Kaupo
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Poolautomaat mz21-12

Postitus Postitas jorr »

Sinu püssi ostaks heameelega ära,kahjuks omal selle kapiga samad mured.Mis aasta toru muide on, ja kui suure kotiga raha tahad?
noorus on ilus aeg
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Nii hästi hoitud ja vähe lasknud (sportingut olen alati Browningutega, Ultra ja XS-ga lasknud) püssi eest küsiksin 4 tuh. kanti. Täistšokiga püss (1,0 mm) võtab näiteks metstuvi 50 meetri pealt nagu naksti ja kroomitud raud on seest "peegel"! Tartu Volli Aleksejev puhastas ja immutas laadi (Vene lakk hakkas ühel hetkel pragunema) šellakiga punakaspruuniks ja välimus on kena!
matu
Postitusi: 5
Liitunud: R Mär 12, 2004 1:47 pm

Postitus Postitas matu »

Esimesed MZ21-12 olid väga head...minul ka üks selline..aastast 1966.Väga töökindel,aga nüüd on üks mure...kas keegi oskab aidata.Nimelt andsin eelmine aasta pardi jahil olles ühe venna kätte..ei tea miks ta salve lahti kiskus ja salve vedru tegi minekut.
Kas oskate aidata..kus võiks sellise uue hankida.
Ette tänades hea info eest.
Suletud