Tuhkur pööningul

2005. aasta teemad
Maarika
Postitusi: 10
Liitunud: R Juun 24, 2005 5:29 pm

Tuhkur pööningul

Postitus Postitas Maarika »

Mul selline küsimus: meie suvekodus on pööningule teinud endale pesa tõenäoliselt tuhkur. Kuna me ei ole keegi jahimehed, siis see võib olla ka mõni teine elukas, aga kirjeldustele vastab. Ära minna ta ei taha. Kuidas temast koduste vahenditega lahti saab, sest ta on päris suur ja haiseb ka? Tal võivad seal kuskil ka pojad olla, aga kindel ei ole. Igatahes istub ta seal paigal ja välja ei tule. (sisse pääses rookatuseharja alt). Olen igasuguse abistava info eest väga, väga tänulik.
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Kui Teil seal suvekodus just küülikuid või kanu pole, siis võite õnnelikud olla, et teil selline loomake majas on. See loomake püüab kõik Teie hiired ja rotid kinni. Parem kui Te ei tüütaks seda loomakest seal pööningul, sest paha haisu teeb ta ainult enese ja poegade kaitseks ärrituse korral.
Maarika
Postitusi: 10
Liitunud: R Juun 24, 2005 5:29 pm

Postitus Postitas Maarika »

Õnneks meil hiirte ja rottide muret seni pole, see eest on väikesed lapsed, kes öösel ei julge suure müdistamise pärast magada. Minugi poolest, las kasvatab oma pojad suureks. Aga kas kahe kuupärast on loota, et ta siit siis jalga laseb või see ongi nüüd tema uus elukoht? Kusjuures tavapäraselt on meil maja küljes kaheksa pääsupesa, sel aastal muidugi mitte ühtegi. Ootan endiselt abistavat infot. Koduloomaks ma teda siiski ei soovi...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Oleneb kuskandis asute, mõni lähemalasuv kastlõksuomanik võiks ju aidata;)

BM
Maarika
Postitusi: 10
Liitunud: R Juun 24, 2005 5:29 pm

Postitus Postitas Maarika »

Asume Muhu saarel. Juba uurisime, kohalikel jahimeestel kastlõkse pole. Niisiis saaks tulla appi mõni kaugemalt. Telefon on 45 28246 või 5011130.
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Ma arvan , et kahe kuu pärast, isegi palju varem on ta läinud. Praegu on tal vaja lihtsalt lapsed veidi suuremaks kasvatada, et neid siis kaasa võtta jahitarkusi omandama. Oma lastele võite ju rääkida, et tuhkrulaste päev algab, siis kui meil lõpeb ja et kõik lapsed armastavad mürada ja hullata, nii ka nemad teevad natuke müra. Selle pärast ei maksa neid veel kodust ilma jätta ja ära küüditada. Minu maakodus on maja vundament mõnest kohast katki , nii et üks aasta pesitses põranda all kärp ja mõned aastad tagasi isegi rebane. Algul oli mu ema ka veidi hirmunud, et ei tea kes seal ikka on, aga pärast kui asi selge ,siis oli väga põnev tasahilju nende loomalaste mängusid jälgida. Armastage ise ja õpetage ka oma lapsi loodust armastama!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Varju jutuga põhimõtteliselt nõus, aga täiesti eksisteeriva tõenäosusega soovib see elukas järgmisel aastal uuesti samas kohas pesitseda. Ma ei pea end just loomavihkajaks vms, aga aasta-aastalt sama tsirkust taluda ei viitsiks ;)

BM

Muideks, turgatas pähe, et täiesti võimalik et kuulus euroopa inimkaasleja kivinugis võib see kah olla;)

BM
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Ei tea mida vanarahvas sellisest tuhkru küllatulekust arvab.Ehk tähendab see midagi eriti head.Näiteks arvati, et kui uss majja elama tuleb siis on see hea märk ja teda hoiti au sees.
Las tuhkruemand kasvatab oma pojad üles ja järgmisel aastal peaks aga räästaalused laudadega nii kinni lööma, et tuhkur kuskilt enam sisse ei mahu.
Hundist toakoera ei saa.
Maarika
Postitusi: 10
Liitunud: R Juun 24, 2005 5:29 pm

Postitus Postitas Maarika »

Kõik see jutt on ilus ja meile meeldivad ka loomad hirmsasti. Aga paraku on pööningul meie elektrijuhtmed, mis suure tõenäosusega võivad mõnele hamba alla sattuda ja edasi ei taha mõeldagi, mis saada võib. Seni las nad siis pesitsevad, järgmisel nädalal tulen pikemalt siia ja võtan oma kaks suurt koera kaasa. Loodetavasti saab ta siis aru, et metsas oleks parem... Tundub, et lõksu püüda pole teda tõesti mõtet, sest poegi on tal seal mitu ja siis jäävad nad siia ja on uus häda kaelas.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kastlõkse valmistas ja müüs siinne foorumi tegelane Fox. Vaevalt, et keegi mandrilt kastid kaenlas kohale tormab. :D Tuhkrut ja kivinugist tohib küttida, aga alates 1. novembrist.
Samas ise oleks või sees kui mul midagi sellist pööningul elaks. 8)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:.....Tuhkrut ja kivinugist tohib küttida, aga alates 1. novembrist. ...


See on umbes sama kategooria jutt, et rotte ja hiiri kui jahiulukite nimekirja kandmata elukaid ei tohiks üldse püüda;)

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Juura pole tõepoolest minu tugevaim külg. Ehk seletaksid asja lahti, et püüan seda keda tahan ja kuna tahan (pean silmas kivinugist ja tuhkrut mitte rotte ja hiiri)? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:Juura pole tõepoolest minu tugevaim külg. Ehk seletaksid asja lahti, et püüan seda keda tahan ja kuna tahan (pean silmas kivinugist ja tuhkrut mitte rotte ja hiiri)? :M


Püüdmine antud kontekstis ei ole jahipidamine, vaid oma vara kaitseks uluki tõrjumine. Jutt ei käi surmavast püüdmisest raudadega, vaid mittevigastavast püügist kastlõksuga vms, vt Looduskaitseseadus § 60. Näriliste osas vt sama seaduse § 55 lg 10, kusjuures ma ei ole kindel, kas seal normi sõnastuses sõna "nagu" on mõeldud alustama näitlikku, s.o mitteammendavat või ammendatud loetelu. See vajab veel täpsustamist.

BM
Maarika
Postitusi: 10
Liitunud: R Juun 24, 2005 5:29 pm

Postitus Postitas Maarika »

Kasti ostmisest ei ole minu puhul pointi, sest mina teda püüdma ei hakka. Võin ta ju metsa all lahti lasta, aga karta on, et kui mina koju jõuan, on ta juba enne mind tagasi jooksnud. Öösel käib küll kohutav rall meil siin ja pojad teevad väga haledat kisa. Kas koerad hirmutavad tuhkru majast välja?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Väga hea.

LOODUSKAITSESEADUS
§ 55. Isendi surmamine, kahjustamine ja häirimine
(10) Loomaliigi isendit, kes ei kuulu kaitsealuse liigi ega jahiulukite hulka ja kes põhjustab varalist kahju või tervisekahju, nagu närilised, putukad, teod ja lestad, võib surmata vara või tervise kaitseks.
ja
§ 60. Vara kaitse looma eest
(1) Vara kaitseks looma eest on lubatud kasutada kõiki kaitseabinõusid, mis ei põhjusta looma vigastamist või hukkumist ning mis on inimesele ohutud.

(2) Kui vara valdaja ei ole rakendanud kaitseabinõusid vara kaitseks looma eeldatava ründe eest, ei ole tal õigust looma surmata, saada luba looma surmamiseks või saada looma tekitatud kahju eest hüvitist.

ja
JAHISEADUS
§ 26. Jahipidamine
(1) Jahipidamine on uluki jälitamine, püüdmine, tabamine või surmamine.
(3) Jahipidamiseks ei loeta:
1) linnadesse või teistele tiheasustusaladele tunginud ulukite jälitamist, püüdmist, tabamist või surmamist;

Siit tekib küsimus, et kas suvekodu Muhu saarel on tiheasustusala? Kas kastlõksuga jahiuluki püüdmine pööningult on kaitseabinõu? Kui ei siis jääb minule ikkagi mulje, et tegu jahipidamisega mis siis vastava seadusega reguleeritud. Või kuidas?

kakuke@tähenärija :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud