Jahiulukite ränne.

2005. aasta teemad
Suletud
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jahiulukite ränne.

Postitus Postitas jorr »

kas jahiulukitel, näiteks metskitsel toimub sügisel ränne?Olen tähele pannud, et sügisel, vahel varem, vahel hiljem, tekkib korraga palju metskitsi.Kuna olen ise kõik ümbringi olevad metsad läbi käinud, siis arvan teadvat palju kuskil umbes loomi elab.Kuid sügisel ilmuvad kuskilt kitsed, kes minu tähelepaneku järgi pole kohalikud loomad. Olen lugenud kokku mõnes karjas isegi paarküment looma ja kui neid ei härita püsivad nad paar- kolm nädalat ümbruskonna metsades ja põldudel paigal. Hiljem suurem osa neist kaob kuhugi. Ehk oskab mõni targem selle nähtuse selgeks rääkida ja oleks huvitav kuulta, kas ka muial selliseid lugusid toimub?
noorus on ilus aeg
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Aga see on tavaline nähtus ju.

Kevadel löövad karjad lahku- kitsed talledega ja sokud- kõik maatstikul hajevil.
Talveks aga kogunevad kõik kokku- see nende kaitsemeetod kiskjate eest - rohkem silmi ohtu jälgimas ning kiskjal jälle raskem keskenduda kellegile konkreetselt karjast.

See, et sa arvad kõiki oma loomi teadvat...- vat alles talvel saadki teada- just talvel seepärast toimubki kitsede loendamine.
Kindlasti minimaalne ränne toimub- eriti jahisektsioonide piirilähedastel aladell- vahest talvituvad ühelpool piiri- vahel teisel- kuda söödaga parajasti lood on- kui naabritel on orasepõld- kolivad sinna ja vastupidi.
tsuks nigu ma olen...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahiulukite ränne

Postitus Postitas jorr »

Ütleks nii,et seda mis raamatus kirjas, tean ma isegi.Aga need loomad, kellest mina räägin, ei ole mitte talveks kogunevad loomad.Nad ilmuvad paariks--kolmeks nädalaks ja siis kaovad.Kohalikud jäävad ka talveks paigale, kuigi ka nemad kogunevad karjadesse.Kason keegi sellist asja märganud varem. Ka sõraliste uurija hr. Randla ei ei usu sellist asja, aga vanu jahimehi, eriti kohalikke peaks meil ju foorumis olema. Mis nemad arvavad loost.
noorus on ilus aeg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahiulukite ränne

Postitus Postitas jorr »

Viga viimases jututus,sõraliste uurija nimi on Tiit Randviir, mitte Randla. Vabandan.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Pigem äkki siis juba Tiit Randveer, EPMÜ.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jahiulukite ränne

Postitus Postitas jorr »

Õige, tänud Hendrik.
noorus on ilus aeg
Suletud