Lasketiir Kesk-Eestis?

2005. aasta teemad
Suletud
Martin Lints
Postitusi: 6
Liitunud: T Juul 12, 2005 10:09 pm

Lasketiir Kesk-Eestis?

Postitus Postitas Martin Lints »

Tere,
Endal ühtegi tulirelva pole, kuid viimasel ajal olen õhupüssist ajaviiteks lasknud, tekkis mõte proovida ka tulirelvi.

Mind huvitaks, kas kusagil Kesk-Eesti ümbruskonnas on mõni lasketiir, kus saaks ka relvi laenutada?

Vanust on 17 aastat, nii et oma relva võimalust veel pole.
Ainus kogemus tulirelvast laskmisel on olnud paar pauku 9mm püstolist õhku. Seevastu olen relvi (püstoleid) saanud natuke lammutada-kokku panna ning seetõttu on ka põhilised ohutusnõuded ja relvaga ümberkäimise reeglid pähe raiutud.


Martin Lints,
Türi
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Oli kord

Postitus Postitas Arles »

Oli minu meelest Paide lähedal üks tiir, mis praeguseks kuulujuttude järgi Hannes Tammjärve omanduses.
Esimese relvakasutamise kogemuse peaksid proovima saada lasketreenerite käe all - sealkandi treeneri nimi Rein Valdru. Kontakti annab http://www.laskurliit.ee.
8 Järvamaa Laskespordi- 80031061 Karja 18-B Rein Valdru
3 851 409
klubi 72720 PAIDE jarvalk@hot.ee
Jahilaskmise alal on ainult iseõppinud "treenerid" :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Türil on jahilasketiir olemas ja seal saab ka seduslikult relva laenutada.
ULV

Postitus Postitas ULV »

Arles arvab ja ütleb ka välja et :
"Jahilaskmise alal on ainult iseõppinud "treenerid""

Kuna treenerid jutumärkides, siis Arlese arvates ilmselt tegu käparditega.
Muuseas, ka Valdru pole selles mõttes diplomeeritud treener, kas ka tema siis.... Ok

Tegelikult on tore, et jahilaskmise alal ikka on neid "iseõppinud treenereid", kes viitsivad ka omi kogemusi noorematele edasi anda. Ja ega kedagi ju ei sunnita seda vastu võtma, kui leitakse et tegu "iseõppinud treeneriga" !
Arlesele soovitaks siiski rohkem tagasihoidlikkust oma väljaütlemistes meeste aadressil, kes tegelesid laskmisega juba siis, kui tema alles ilmavalgust nägi. Aga ilmselt see tänapäeva noorsoo probleem, et nad enda arvates kõiketeadjad ja omavad õigust kõiki arvustada.
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Lisan informatsiooniks kõigile ka siia veel Türi tiiru kohta andmed .

Haldaja: Ülo Mets
tel : 53428639
Igal esmaspäeval kell 18 võimalus lasta Compak-sportingut
Eraldi kokkuleppel ka skeeti ja jooksvat siga (35 m)

On olemas kõik vajalikud litsentsid lasketiiru pidamiseks, relvade laenutamiseks ja laskemoona müügiks lasketiirus.

Kõik on teretulnud !
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

vabandus

Postitus Postitas Arles »

Vabandan,

Ma tõesti unustasin ära ühe tõsise ja tähtsa jahilaskmise liigi: haavlilaskmine.
Haavlilaskmise alal on meil ka õpetatud treenereid, kuulilaskmisel aga on minu teada vaid sportlaskmise treenerid. Parandage mind kui ma eksin - pole meil ei koolitust, laskmist piisavalt ega muud sarnast. Ses mõttes on ka tavalised sportlaskmise treenerid, kes jahilaskmisega tegelevad pigem ise ümberõppinud.

Asjal ka teine maik - paljudel aladel loetakse ka pädevust tegelikult kaduvaks, kui alaga ei tegeleta, sama peaks kehtima ka treeneritöö kohta. Siit küsimus - kui tihti toimuvad regulaarsed kuulilaskmise treeningud päris treeneri käe all?

"treenerid" aga oli mõeldud järgnevas kontekstis - mingi kogemusega (kõrgharidusega sportlaskmise lasketreeneritest foorumis tikutopsi tabajateni), mingite teadmistega, üsna erineva tasemega, laskmise juures nõu andvad persoonid (nagu minagi - tähtsa näoga targutaja). Seega siis olid "" märgid heatahtlikud - miks püütakse kogu aeg (k.a. ULV) minu tekstidest pahatahtlikkust välja lugeda? Või ongi tüüpeestlaslik mõtlemine kõiges halba näha...

Kes teab, mitu liikuva märgi kõrgharidusega treenerit Eestis on?

Aga haavlimehed - tuhat vabandust :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Kui siin treenerite üle arutelu tekkis siis jah, ega kõrgharidusega treenereid jahilaskmise (nii haavli kui ka kuulilaskmise) alal on minu teada (vabandan ette, kui kellelegi liiga teen) Eestis vaid üks mees - Peeter Päkk, kes hetkel Hispaania skeet meeskonna vanemtreener. Teised vist küll ainult enda kogemustele ja kättesaadavale erialasele kirjandusele tuginedes oma teadmised- oskused saanud.
Aga oleks väga teretulnud, kui keegi (Eesti Laskurliit ?) võtaks ka treenerite koolituse teema üles. Rääkisin ja konsulteerisin hilaaegu Peeter Päkaga ja ega ta nüüd teadmiste edasiandmise vastu küll polnud, aga tema puhul tegu haavlilaskmise mehega. Kuuliaskmise ja just jahikuuliaskmise osas ilmselt ikka abi loota vaid sportlaskmise treeneritelt (Valdru jne) Ma olen kindel, et need mehed oma abi ei keela.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Treeneritest veel

Postitus Postitas Arles »

Mina olen abi palunud enda õpetamiseks kahelt kuulilaskmise liikuva märgi treenerilt - Kristjan Alaküla ja Tõives Raudsaar. Mõlemad sealaskmise pealt - Kristjan on ise olnud heal tasemel laskja ja ka hea haridusega, Tõivese käe alt aga mitmeid häid laskureid tulnud - tõsi ta on, et jällegi sportlaskmisel (liikuv märk ja .22LR-ga siga).
Treenerite koolitus - sellise algtasemel asja pidi jahispordiliit korraldama aga praegune asjaajamine ei ole nii kaugele jõudnud...
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Suletud