Spinone italiano

2005. aasta teemad
Suletud
Mari-Liis
Postitusi: 6
Liitunud: L Juul 16, 2005 8:09 pm

Spinone italiano

Postitus Postitas Mari-Liis »

Tere!
Loodan, et siin on küllalt ka neid inimesi, kes linnujahil käivad. Seetõttu sooviksin teada kas olete kunagi kokku puutunud spinonega ehk Itaalia karmikarvalise linnukoeraga. EKLis neid küll registreeritud ei ole, kuid ehk on mõnel jahimehel olnud au näha seda koera kuskil välismaal töötamas.
Nimelt on mul plaanis see koer võtta järgmisel suvel. Küll mitte jahikoeraks. Kui siiani olen koera olemusega tutvunud interneti teel ja ka kasvatajatega suheldes, siis nüüd tahaksin kuulda inimeste vahetuid kogemusi. Itaalias on ta päris levinud jahikoer ja enamus sealseid kasvatajaid müüvadki oma koeri vaid jahimeestele.
Kuna olen ise jahinduses täielik võhik, siis sooviksin veel teada kas jahikoerad on tavaliselt jahimeeste enda koerad, kes 24/7 nendega koos elavad või võib jahikoer elada ühe inimese juures ja jahil käia teise inimesega? (ma loodan, et mind nüüd selle küsimuse peale välja ei naerda, ent soovin seda teada selleks, et äkki saaksin tulevikus mõne jahimehega ses osas koostööd teha)
Spinone kohta küsin ma veel ka selle pärast, et ehk on mõnel Eesti jahimehel soov seda tõugu koer endale soetada. Siis oleks mul ainult hea meel, et me ainukesed ei ole.

Spinone kohta saab lähemalt lugeda siit
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Spinone italiano

Postitus Postitas kakuke »

Mari-Liis kirjutas:Kuna olen ise jahinduses täielik võhik, siis sooviksin veel teada kas jahikoerad on tavaliselt jahimeeste enda koerad, kes 24/7 nendega koos elavad või võib jahikoer elada ühe inimese juures ja jahil käia teise inimesega? (ma loodan, et mind nüüd selle küsimuse peale välja ei naerda, ent soovin seda teada selleks, et äkki saaksin tulevikus mõne jahimehega ses osas koostööd teha)

Kahjuks ise koerte koha pealt kaasa rääkida ei oska, aga kui õieti mäletan siis viimases ajakirjas Eesti Jahimees oli kellegi pajatus, et mujal praktiseeritakse seda küll ja küll, et mittejahimehesest koeraomanik käib oma koeraga jahimeestega jahis.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Niisama kommentaariks: kontinentaalsed karmikarvalised linnukoeratõud on päris mitmekesi peaaegu üksüheselt välimiku poolest sarnased. Itaalia k/k on äravahetamiseni sarnane saksa k/k "karvasema" liiniga.

Aga usun, et mittejahimehest jahikoeraomanik leiaks kindlasti oma koera tööomaduste arendamiseks praktilise jahimehe, kel endal kas koerapidamise võimalust või viitsimist pole, kuid kes koerajahist siiski osa saada sooviks. Iseküsimus, et see koeraomanik peab siis enda koerale samamoodi jahikoerapassi saama ning endale - mis parata - ka jahivarustuse vee- jms linnujahis käimiseks ;)

BM @kibeleb taksipoisile suuremat sõpra võtma, aga njah....peab veel ootama ;)
Mari-Liis
Postitusi: 6
Liitunud: L Juul 16, 2005 8:09 pm

Postitus Postitas Mari-Liis »

baddmann kirjutas:Niisama kommentaariks: kontinentaalsed karmikarvalised linnukoeratõud on päris mitmekesi peaaegu üksüheselt välimiku poolest sarnased. Itaalia k/k on äravahetamiseni sarnane saksa k/k "karvasema" liiniga.

Jah, välimuse poolest võivad nad küll sarnased olla (ehkki saksa k/k-l on pikem koon ja jalad), ent kui nt. sakslane sobib hästi valvekoeraks, siis spinonet selleks kasutada ei tohi. Ja kiirtutvumisel leidsin spinone ja sakslase iseloomuomadustes teisigi erinevus.

Kas siis selleks, et jahikoera passi saada, on tõesti endale ka varustust vaja, ehkki ise jahil ei käi vaid nö laenad koera välja? Ma ise niiväga jahile ei kipukski (kuigi mine sa tea), ent tahaks koeral lasta teha seda, milleks ta loodud on - jahil käia.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Mari-Liis kirjutas:Jah, välimuse poolest võivad nad küll sarnased olla (ehkki saksa k/k-l on pikem koon ja jalad),
....
Kas siis selleks, et jahikoera passi saada, on tõesti endale ka varustust vaja, ehkki ise jahil ei käi vaid nö laenad koera välja? Ma ise niiväga jahile ei kipukski (kuigi mine sa tea), ent tahaks koeral lasta teha seda, milleks ta loodud on - jahil käia.


Eiei, passi saamiseks ei ole varustust loomulikult vaja, lihtsalt et näiteks mina ei riskiks jahile kaasa võtta võõrast koera ilma peremeheta/perenaiseta. Iseasi kui koer oleks kellegagi konkreetselt kahasse kasvatatud.

Saksa k/k linnukoeral on oma n.ö linnukoeralikumas aretusliinis tõepoolest saledam kuju, vähem karvu koonul ja kulmudel ning pikem koon, aga suurulukijahi jaoks sisse toodud grifooni veri on mõnedes liinides teinud oma töö ja välimuselt on need koerad veidi karvasemad, jässakamad, käitumiselt rohkem agressiivsusele kalduvamad jms.
Suletud