Kui leian jahikoera

2005. aasta teemad
Suletud
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Kui leian jahikoera

Postitus Postitas rajaleidja »

Tõstatan selle teema, sest omal mingil määral asjaga kokkupuudet. Nimelt oli meil firma territooriumile tulnud möödunud talvel hagijas. tundub täiesti puhas eesti hagijas olema. ise nägin teda alles kevadel. päris räsitud olemisega oli. jalgadel ja kõrvadel vanad haavad. Inimesi pelgab nagu tonte. ei tea, kas inimeste käest või metsas loomadelt tappa saanud. vaadates haavasid, pakuksin mina, et metsas. a kes seda täpselt teab.
igatahes tätoveeringut tal ei pidanud olema ja kui temaga rohkem sina peale saan, viin ta arsti juurde. ehk on kiip olemas. siinkandis pole siiski kuulnud, et kellegi koer oleks kaotsi läinud.
mõtlesin, et võtan ta siis oma hoole alla ja kes teab, ehk saaks hea jahikaaslase. aga kust ma saan paberid, et temaga jahile minna? koeral dokumente ju ei ole.
siit siis küsimus, et kas kõik leitud jahikoerad tuleb maha kanda? seda siis selles mõttes, et nendega jahil ei saagi enam käia. nooremate koertega on lihtsam. neil üldjuhul ikka tätoveering või kiip olemas. vanematel aga vist mitte
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kui talvest siiani pole koeraga usalduslikku kontakti saavutatud, siis võib arvata, et koera psüühika on pöördumatult teadmata põhjusel rikutud. Sellest tulenevalt on asjatu loota, et tast töökoer saaks.
Ja üldiselt on kombeks tulnud või leitud koerast teada anda, et koer saaks ikka peremehe juurde tagasi. Sinu jutust jääb selline mulje, justkui oleks sul leitud koera omastamine omaette eesmärk!? Või sain ma valesti aru?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Said valesti aru jah. võõra koera omastamine ei ole mulle kohe kindlasti eesmärk omaette. Mul omal koer ja tean, et kui ta kadunuks jääks, siis tahaksin teda leida iga hinna eest. Meie firma territoorium on suur ja lai. Koer tuli meie juurde talvel. mina kuulsin koerast alles kevadel. seejärel üritasin ka leida peremeest. uurisin kohalikelt jahimeestelt ja panin ka lehte kuulutuse. ja kui loed mu esimest postitust põhjalikumalt, siis loed sealt välja, et ma lasin uurida, kas koeral on tätoveering ja tahan ta ka arsti juurde viia, et vaadata, ehk on kiip naha all. seda selleks, et oleks võimalik koera omanik leida.
koer ei ole minuga sõbraks saanud, sest mina temaga just eriti kokku ei puutu. neid, kellega ta iga päev kokku puutub, laseb ikka ligi.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Sel juhul siis, palun vabandust!
Suletud