Kitsejahist Soomes

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Kitsejahist Soomes

Postitus Postitas Beretta »

Metsäkauriin metsästykseen ei tarvita pyyntilupaa 1.8. 2005 alkaen

1.8. 2005 alkaen ei metsäkauriin metsästyksessä haulikolla tai jousiaseella metsästettäesssä vaadita myöskään ampumakokeen
suorittamista.

Ehk lühidalt eesti keelde ümber pannes-

metskits tõstetakse 1.augustil suurulukite alt välja (sinna jänese ja rebase kõrvale) ja sileraudse või vibu :!: kasutamisel ei nõuta ka laskekatse sooritamist.
2003.a. kütiti Soomes 2822 kitse.
Mida meelt olete?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kust kohast antud info pärineb? Kui siin ka selline asi oleks ... siis vist muutuks mõnes kohas metskits harulduseks ja nii mõnegi mehe seintel oleks tapeedi asemel sokusarved. Ise kahjuks soomet ei puhu.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Selle kohta mingi link ka on ??
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

võrdle riikide suurust.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

http://www.riista.fi/index.php?id=41&group=1&mag_nr=1
Laurits- võrreldav oleks vast põdra kohta käiv, kits Soomes suht haruldane, kui mitte Ahvenamaast rääkida
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Berettal täitsa õigus, siuke asi jahh Soomes. Samas see, et metskitse välja ei suretata, ikkagi kõik jahiseltsidest kinni. Näiteks ühe mu tuttava juures on asi ikkagi reguleeritud tulevikku silmas pidades nii, et seltsi ringpiiris lepitakse kokku kui palju ja mida lastakse. Sest kitse on tõesti vähe, mõnes kohas küll rohkem kui teises. Kitse osas riikide suuruse võrdlemine on ilmselt täiesti kohatu, numbreid ei oska öelda aga kitse arvukus ja ka küttimine on ikka kordi väiksem ha kohta kui meil. Kuigi ka tuttava jutu järgi on kitse arvukus igal aastal kasvanud, mine tea, äkki kits ei meeldi neile, tahavad valgesabale ruumi teha?
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Seda mõtet on ka Eestis juba arutatud!!!
Olen kuulnud sellist versiooni, et kits suuruluki alt välja aga sokk jääb suurulukiks. (seda juttu olen ainult kuulnud kuskilt, ei midagi konkreetsemat).
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Olen sama kuulnud, mis Jahimees- küll vähe malbemat versiooni, et metskits suuruluki alt välja. Eks ta ka praegu kuskil kaunis piiri peal on, ei pea ainult kuuliga laskma. Sokk sisse, kits väja ei kujuta hästi ette.
Hendrik ütles soomlaste kitsevärgi kohta kõik ära- nii see reguleerimine ongi tehtud. Ise nad seletavad hirmsatest kitsekahjustustes põllul.
Sõitsin eelmine nädal Helsingist üle Jyväskylä Oulu ja tagasi suht kõrvalisemaid teid pidi ja ei ühtän mitä nagu nad ise ütlevad
Selle kilomeetrite määra peale oleks meil vast kümmet kitse ikka näinud.
Kohalik pere, tõsi-mittejahimehed- on sellist looma ainult zoos näinud.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ei näind mina ka Helsingist Põhja välja sõites ühtegi kitse ja õige mitukorda sai sõidetud ja metsateid ka.Ühte põdrapere nägin ja sealt aeti ka üks alla,mõnikümmend kilomeetrit edasi sõites raadiost kuulsin.Aga et meil metskits suuruluki alt välja,natuke ennatlik,kus kohast siis kiskjatele söödabaas võetakse.Kaovad ilvesed sootuks.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Natuke ennatlik ehk jah. Kesk- ja Lõuna-Eestis ehk kitsi palju - probleemi pole ja kuuldavasti on mõnel pool sigu nii palju, et kitsejahiks aega ei jäägi ja ka maitselt jääb kits seale alla- seetõttu ei lasta, aga Põhja-Eestis rohkem metsi ja vähem kitsi. Samal ajal aga on näiteks halljänest hulga vähem kui kitse ja ometi puudub limiit. Aga jänesejaht pole hetkel nii populaarne - seega puudub probleem.
Tegelikult vist ei juhtu ikkagi kitsejahi vabakstegemisega midagi hullu, need, keda kitsejaht enne huvitas, need hakkavad ka edaspidi käima. Ma ei usu, et näiteks mina ise sel juhul rohkem kitsejahti peaks kui praegu. Põdrajaht tuleb ikkagi peale ja hane- ja muus linnujahis tahaks ka käia. Mõne korra passib ka siga ja palju neid vabu päevi siis ikka on. Sokule tuleb aga surve vabakslaskmise puhul veidi tugevam, sest samal ajal on vähe muud jahti. Aga kui mõelda, et olen tegelikult vabadel päevadel ikka jahil ka käinud (muud tööd on ju ka kodus), siis palju ma ikka rohkem jõuaks lasta ja kes selle ära sööks. See söömisevärk panebki piirid peale, pole ju elukutseline, et liha müüks.
Suletud