viskab kuuli risti - mispärast?

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

viskab kuuli risti - mispärast?

Postitus Postitas sammal.habe »

eilne suuruluki laskekatse - minu iselaetud polevi kuul lendas ilusti ja täpselt (misläbi katse tehtud sai). ent poest ostetud läti moon viskas kuuli risti. kas liiga tugev või nõrk laeng? või veel mõni põhjus - läti vaarao needus? :roll:
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

mul oli täpselt sma kala sees , kuul oli vene brenneke kaal 28g rohi 1,75 sokol laadisin ca 30 matsu ja kõik olid lapiti krt teb mis oli valesti, katse sain tehtud esimese korraga , ah jaa kaliiber 16
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Liiga tugev laeng võib seda vist küll teha (eks targemad mehed varsti ütle). Mul oli juhus lätlaste PAMiga (brenneke analoog): püss lõi takka üles nigu muul ja kuulid tegid ilusaid kandilisi auke (väga valesti muide ei jooksnudki).
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kui kuul risti märki läheb, siis see on tingitud enamasti kahest asjast, või nende kooslusest: 1. kuul ei ole kaliibris 2. stabilisaator deformeerub üleliia või ei püsi rauast väljumisel kuuli küljes. Laengu suurus ei saa küll põhjuseks olla, kui kuul on normis. Kuigi, jah liiga tugev tagasilöök mõjutab täpsust, aga kuul ( normis ) sellest küll külg ees jooksma ei hakka.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Kuul ei lähe lihtsalt korralikult pöördesse ja kisubki vildo . Põhjused ongi vigane või kaotsi läinud stabilisaator või murrab gaas tropist mööda !
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

meite vana kogemus

Postitus Postitas Arles »

Omal ajal siledat raudkuuliga lastes juhtus üsna tihti, et kuul sattus märki risti. Müstilisem oli asja juures see, et kuul üsna õiges (niivõrd-kuivõrd me sileda juures täpsusest saame rääkida) paigas.
Nähtus esines nii meie 16 kaliibri kui ka teiste 12 juures.
Puukoi arvamusele osalt tuginedes arvan, et stabilisaator või ka konteiner deformeerus liialt ja 35 m liiga lühike kõrvalekaldumisest hästi arusaamiseks.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Einoh, ma mõtlesingi, et tugevam laeng peaks nagu stabilisaatorit rohkem deformeerima ja ka tõenäolisemalt troppidest mööda murdma (kui ikka kehv stabikas ja tropid on).
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Pakun välja, et stabilisaatori probleem. Brenneke tahab ka korralikku kruvi kinnikeeramist, muidu kipub risti lendama. Polevi kuul millel imekerge ja lollikindel stabilisaator ei lähe kunagi risti!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

kuulil ja kuulil on vahe

Postitus Postitas tsuks »

sai mitupäeva elvas käidud.

Iz-94 kombi venevint sai esimeselaksuga templi kirja.
12 kal. S&B (67,5 a püss ju 76) 3 ja 3 ja arueitaipa- kuulid risti vineeris.
sammalhabeme kukkedega 16 kal lätlastega sama kala- 3! ja neist 2 risti.

Järgmine nädal 12 kal. lätlasest kuulid jooksid värkse vineeri ilusti otse läbi.
varusin neid hoolega- tuleb välja- et õnneks.
paugul ja paugul on paukudevahelisel paugutamisel paugukaugune pauguvahe!
tsuks nigu ma olen...
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

no kui kuul õiges kohas aga risti tuleb lasta ümarkuuliga siis ei saa arugi, et risti (Ärge väga tõsiselt võtke)
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Postitus Postitas rõba »

tarkust tulnud nüüd sul küllaga.
üks õpetus sulle veel:
pane kuul padrunnisse risti sisse - küll siis teeb ümarguse mulgu!

aga kandeline ka ilus - tunned omad ruttu ää!
iga kord ei näkka!
Suletud