Talumehe omavoli

2005. aasta teemad
Suletud
Margitjoy
Postitusi: 2
Liitunud: L Veebr 12, 2005 9:53 pm

Talumehe omavoli

Postitus Postitas Margitjoy »

Küsimus kõigile jahimeestele.

Mida teha talumehega, kes ei ole jahimees ja peab jahti?

On teada, et see mees lasi eelmine nädal maha kolme tallega kitse. Põhjenduseks tõi, et kitsed sõkuvad tema nisu. Tegi järgmine päev ajujahti koos koertega ja mitte oma maa peal vaid võõral maal. Olin ise tunnistajaks ja käisin veel neid oma metsast välja viskamas. Ja need ei ole mitte ainsad korrad, on teada, et ta peab stabiilselt oma ja naabri talumaadel jahti. [/b]
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Siin ei ole midagi pikalt mõelda, vaja on kutsuda Keskkonnainspektsioon (lühinumber 1313). Omavoli see talumehe poolt ei ole, see on puhas seaduserikkumine täies ulatuses. Siiski ei või sellele omalt poolt omavoliga vastata.

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Talumehe omavoli

Postitus Postitas jorr »

Õige jutt BM,ise ei maksa sekkuda, selleks on Keskonnateenisdus.
noorus on ilus aeg
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Talumehe omavoli

Postitus Postitas baddmann »

jorr kirjutas:Õige jutt BM,ise ei maksa sekkuda, selleks on Keskonnateenisdus.


Noh, mitte just Keskkonnateenistus antud kontekstis, vaid siiski Keskkonnainspektsioon. Keskkonnateenistus on see, kes jahimaa kasutajatele lehisvihtade ja kartulitonnide arvu ette kirjutab.

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Talumehe omavoli

Postitus Postitas jorr »

Tänan tähelepaneku eest ,ma vana kooli mees ja üks krdi teenindus ta kõik.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah,1313 ja teevad sellele asjale lõpu.Kui näed,et miskit toimub,kohe helista ja inimesed tulevad kohale.Neil polnd vist orderit kah vaja,volitused samad või suuremadki,kui politseil,nii et ei pääse ta kuhugi,võetakse täiega ette.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Tõesti soovitax ka enda poolt mitte ise torkida vaid las riigivõim ise väänab vanale . Kutsu või lähim pollar , temal on vähemalt õigus mehi mingi aeg kinnigi pidada ja siis las need 1313 tondid panevad täiega !
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Muidu on kõik jutt õige, aga see, et on teda, et talumees lasi jääb veidi puudulikuks. Peab ikka olema soovitavalt paar konkreetset inimest, kes juhtumit pealt nägid mitte naised saunas rääkisid (võibolla leiab 1313 või politsei ka mõne kitsenahatüki või kondijupi) aga tegutseda sellisel juhul tuleb kohe. Kui "talumees" jäljed on korralikult ära likvideerinud ja tunnistajat ei ole on vennikesele praktiliselt võimatu kannapeale astuda. Meie riigis kehtib veel süütuse presumptsioon. Loomulikult saab politsei kontrollida ka seda, kas "talumehel" on ametlik relv või mitte. Keskkonna omad minu teda politsei relvaregistrile veel ligi ei pääse. Juhul kui mehel on ebaseaduslik törts saab politsei selle eest meest korralikult nuhelda. Seega peaksid mõlemad asutused (keskond ja politsei) asjaga olema suutelised tegelema.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Täitsa huvitaks, et kuskandis siuksed kitsepelgavad aktiivsed talumehed elavad ka?
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Re: Talumehe omavoli

Postitus Postitas vkx »

Margitjoy kirjutas:...On teada, et see mees lasi eelmine nädal maha kolme tallega kitse. Põhjenduseks tõi, et kitsed sõkuvad tema nisu. Tegi järgmine päev ajujahti koos koertega ja mitte oma maa peal vaid võõral maal. Olin ise tunnistajaks ja käisin veel neid oma metsast välja viskamas. Ja need ei ole mitte ainsad korrad, on teada, et ta peab stabiilselt oma ja naabri talumaadel jahti. [/b]


Kui ma õieti jutust aru saan, siis ei aja see jobu ka ise oma tehtut tagasi ja peale selle on ka tunnistaja/nägija olemas. Siin pole minu arvates midagi mõeldagi, helistada tuleks nii KKI numbril(1313) kui ka politseisse/kohalikule konstaablile.
Suletud