varastati koer

2005. aasta teemad
Suletud
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

varastati koer

Postitus Postitas jorr »

Varastati lääne-siberi laika.3.08.05 hommikutpoole ööd.Luunja vallast Tartu maalt. Koer oli isane ,4 aastane ja omab jahikoera passi. kora värvus on tüüpiline halli ja valge segu.Koera nimi on Rambo. Kui kellegile pakutakse või keegi teab midagi siis palun teatage telefonil 7352117 või 58140884.Ette tänades !
Viimati muutis jorr, K Aug 03, 2005 5:12 pm, muudetud 2 korda kokku.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Miks sa arvad,et varastati?Ehk tuleb õhtuks koju.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

varastati koer

Postitus Postitas jorr »

Kohale kus koer ketis oli, tekkisid võõrad kummikujäljed ja kaelarihma koer ise lahti ei tee.
noorus on ilus aeg
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Mis põhjusega peaks keegi jobu koera varastama, aru ma ei saa. Ja ma ei saa aru ka sellest kas keegi on nõus ostma täiskasvanud koera ilma mingite dokumentiteta puhta pähe, kes üldse ostab täiskasvanud koera :?: a saan aru et veel kutsikaid ostetakse sest ega paber ei aja koer ajab.
Kas sul koer tegi korraliku tööd?
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Tean küll juhust, kui jahis kadumajäänud koera nähti aasta hiljem kellegi õues. Kui hoida ikka hulk aega koera kinni ja ära kodustada, siis võtab uue peremehe omaks ja ongi nii...
Arvata on, et ei varastatud mitte müügiks vaid keegi teadja omale
Või mõni jommis vend otsustas loomale "heateo" teha ja koera vabaks lasta
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Kui keegi tegi omaarust heateo ja lasi kutsal joosta siis peaks koer olema ikka kodu lähedal.
Milline see ketilukusti oli? Kui see tavaline "lehmaketi " oma siis võib selle keel lihtsalt ära väsida ning koer saab väga lihtsalt lahti. Oli kunagi juhus et omal hundikoer pidevalt lahti oli, paned aga ketti ning hommikul jooksel koer sulle rõõmsalt vastu, oi ma nuputasin ja vaevasin pead, vahepeal kahtlustasin juba naabrimutti et see suurest loomaarmastusest laseb koera lahti, siis aga üks kord juhuslikult nägin et koer viskas pikali ja ketilukk kukkus lõksti kaelarihma küljest ära.

Jahikoera kadumise kohast võib veel kahtlustada kohalikke jahimehi, põhjuseid võib olla mitmeid aga olen kuulnud mitmeltki vanalt jahimehelt et kui koer tegi väga head tööd siis kaduma se koer ka läks. Tädimehel lasti norrakas metsas julmalt maha, põhjus oli see et enamus loomi lasti selle koera eest tädimehe või ta poegade poolt, teistele jäi ainult liinil passimise rõõm, eks see kadedus on ikka jube asi. Laskja olla veel pärast kutsika raha pakkunud.


Kus kandis sul see koer täpsemalt oli, luunja vald suur ja lai.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Pikk kirjutas:.......Tädimehel lasti norrakas metsas julmalt maha, põhjus oli see et enamus loomi lasti selle koera eest tädimehe või ta poegade poolt, teistele jäi ainult liinil passimise rõõm, eks see kadedus on ikka jube asi. Laskja olla veel pärast kutsika raha pakkunud. ....


Kui sellist asja tõendada suudaks + kas tahtlust või tahtluse kahtluse korral kasvõi hooletust, siis veaks küll vist laskjat niikaua mööda kohtuid põhimõtte pärast et mehel jahilkäimise isu ära kaob. Omakohut silmas ei pea... Võind siis öelda, ilusasti või vähem ilusasti, et kle, käime vahepeal teiste koertega kah metsas, saame ka teised lasta.

BM
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Pikk kirjutas:...koer saab väga lihtsalt lahti. ...üks kord juhuslikult nägin et koer viskas pikali ja ketilukk kukkus lõksti kaelarihma küljest ära.
....

Juhtub seda ka, ma kord tulin jahile, teise mehe õuel laika ketis, minu oma rihma otsas, kukkusid mürama ja korraga on minu oma nii rihma kui keti otsas ja ja teine koer ronib mu autosse
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Varastati koer

Postitus Postitas jorr »

Selles, et ta ära viidi, olen kindel,võõrad kummikujäljed ja muud märgid olid juures.Oli hea töökoer ja loodan , et ehk pääseb lahti ja tuleb tagasi.Kui aga autoga kaugele viidi siis.... .Ketiks oli küll lehmakett aga lahti oli tehtud karabiinist, see juba ilma abita lahti ei lähe.Ja mis mul peale ootamise ikka üle jääb, koera ju keegi ametlikult otsima ei hakka.
noorus on ilus aeg
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Avalduse võid ikka teha, saab märgi maha ja kui peaks üles leitama kellegi kahtlase juurest, on alust edasi uurida vähemalt. Koer ju mitte vähe ei maksa ning seega vähemalt tavalise raskusega vargusena kirja läheks. Kui õigel ajal avaldus sisse antud, siis hiljem, leidmise korral, ei hakata Sinult enam küsima, et miks sa alles nüüd teatad, et vargus toime pandud, ah ? :P Ja pätt ei saa siis ka väga ajada tagasi, et tema leidis hulkuvana jms.
BM
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

BM-il õige jutt. Avaldus tee kindlasti, see tükki ära ei võta(kahjuks alati ka koera tagasi ei too :( ). Aga pole avaldust pole kuritegu pole pätti.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Muidugi kui see varas tahab teda kasutama hakata, siis tal vaja ju jahikoera passi aga selle saab ainult näitusekirjeldusega, nii, et hoija näitustel ka silma peal. Oli tal ka kiip või tätokas ka peal ?
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

zakslane kirjutas:Muidugi kui see varas tahab teda kasutama hakata, siis tal vaja ju jahikoera passi aga selle saab ainult näitusekirjeldusega, nii, et hoija näitustel ka silma peal. Oli tal ka kiip või tätokas ka peal ?


Ega paber ei aja, koer ajab. Ma usun et üle eesti on sadu koeri mida kasutatakse jahis ilma et neil oleks mingisuguseid pabereid. Olen kuulnud nii mitmegi mehe käest kiitvaid hinnanguid ristandite suhtes. Tuleta meelde kasvõi faasanijahti, ma küll ei usu et sellel kutsal seal jahikoerapass oli :lol: :lol:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Suletud