Foorumi reeglid

2005. aasta teemad
Suletud
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Foorumi reeglid

Postitus Postitas baddmann »

Avaliku postitusena teen foorumi haldajale ettepaneku panna üles foorumikasutajatele mõeldud reeglid või kasutaja meelespea postituste saatmiseks, arvamuse avaldamiseks ja muuks foorumis võimaldatuks. Otsingu abil ma seda siit ei leinud, kui peaks siiski juba olemas olema, siis raputan tuhka pähe ja süüdistan otsingumootorit...

Mis on mu ettepaneku ajendiks ?

Tänapäeval on mitmesugused veebifoorumid (mida vähemalt tavakasutaja käitab tavalise veebilehitseja kaudu) muutunud kättesaadavamaks hoopis laiemale ringile. Varasemalt rohkem levinud newsgroupid eeldavad väheke suuremaid (mitte kolossaalseid küll,aga siiski) teadmisi arvutiasjandusest ning seega nendes osalejad on reeglina juba niigi kursis "netiketiga" ehk sellega, millal ja mida on kohane või paslik netis välja öelda ja mida mitte.

Veebi (html) foorumid aga, olleks üheks lihtsamaks suhtlusvormiks ning olles lisaks veel peaaegu reaalajas toimivad ning reeglina küllaltki raskesti modereeritavad, on paraku tihtipeale sattunud küllaltki madala kasutuskultuuri ja "vähese reegliteadlikkusega" kasutajate huviorbiiti. See ei pruugi loomulikult tähendada, et need kasutajad (üldiselt võiks neid nimetada ameerikapärase värdlaensõnaga "dumbuserid") kohe midagi halba soovivad - tihtipeale lähevad nad lihtsalt oma arvamust avaldades või millelegi tuliselt vastu vaieldes liialt hoogu. Kuid teistel kasutajatel on paraku siiski küllaltki ebameeldiv nende tegelaste sagedasi postitusi lugeda - need on vähesisukad, tihti suunatud personaalselt ning ei pruugi seetõttu laiemale kasutajaskonnale huvi pakkuda. Tihtipeale on nende kasutajate tiheda postitustegevuse taga ka lihtsalt nende vähene vanus, elukogemus või mis iganes veel. Seega tuleks esmajärjekorras loota, et nende õigele teele suunamiseks piisab tähelepanu juhtimisest ning reeglite üldisest avalikuks tegemiseks.

Näpuga näitama ei hakka, kuna visaku esimene kivi see, kes võib kindel olla, et ta ise täielikult süüta on. Kes viimasel ajal foorumit jälginud on, saab aru, millises teemas maandunud postitused mu arvamusavalduse ajendiks on olnud.

Jõudu haldajatele!

BM
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Ära vaeva oma pead tühja-tähjaga ;)
Hundist toakoera ei saa.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Minu meelest suhtluskultuur, olgugi et interneti-oma, ei ole teps mitte päris tühi-tähi. Kuidas kellelegi muidugi ...

BM
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Kui meeldib tuuleveskitega võidelda siis lase käia härra Baddmann :)
Ei saa ju kõigilt oodata eriti taktitundelist ja üliviisakat suhtlemist.
Inimesed on erinevad ja nad väljendavad ennast erinevalt.
Austame erisusi.
Hundist toakoera ei saa.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Väiksed reeglid ei teeks paha, arvan. Teinekord endalgi hea mälu värskendada, et mida ja kuidas.
A kui see foorum tundub et ei ole korrektne siis vaadake mõnd autufoorumit. Peale seda kohe hea tundega loed jäägerfoorumit, tunned nagu ühtekuuluvustunnetki ja rõõmu et sellisesse viisakasse(loe ka: intelligentsesse) seltskonda sattunud.
Jõudu tegijatele.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Jah, on olemas asju mida ei ole sünnis teha ja sellest rääkida. On asju, mille tegemine on südametunnistuse asi,aga ometi selle kõigile kuulutamine ei kõlba kuhugi. On asju, mida üldkehtivate normide järgi tehakse, aga millest siiski rääkima peaks sõnu valides. Nende vahel vahe tegemine paistab olevat üsna raske. Midagi pole teha, sellised me oleme.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Ega Badman tuuleveskiga ei võitlegi. See ettepanek on minu arvates ka õige. Iseasi kuidas sellele reageerivad need nn. hälvikud või enda väljaelajad. Mingit õiguste piiramist mina küll ei näe. Lihtsalt suhtlemisvaegust ja teiste peal väljaelamist võiks mujal teha.
ikka lõbusalt
Suletud