otsing: meister - osavnäpp

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

otsing: meister - osavnäpp

Postitus Postitas sammal.habe »

olen esimesi päevi õnnelik vindiomanik (esimene vintrelv, kui KL konet mitte lugeda)
vindiks 1913 (!) aastal toodetud Carl Gustav 6.5x55
kuna tal ei ole iial optikat peal olnud, siis uuriks, kes peale vendade Nurkade (neil pidi aasta lõpuni tööjärg ees olema, öeldi Rapla poest) veel säherdustele püssidele optikajalgu/optikaid peale panevad? vinnastushoob vajab ka muidugi painutamist. iseäranis tore oleks, kui säärane meister Tartu kandis leiduks.

ning - on midagi, mida peaks CG-le optikajalgade soetamisel silmas pidama? toru saab ilmselt olema Leupold 3-9x50, Meerikamaal õppiv sõber toob mõne aja pärast kaasa... kas tellida sealt ka jalad või ehitavad siinsed meistrid-osavnäpud ise midagi?

kõik muud CG asjus meeldetulevad nõuanded ja näpunäited on samuti teretulnud.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Tartu kandis Aleksejev Volli treib ja keevitab, aga ma ei tea kas ta sulle päris uued jalad meisterdab.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Tormas elab tore mees, kes relvadest suht kõike teab ja ise optikaid paigaldab ja müüb ja paari pauguga su püssi täiesti sisse ka laseb! üks meie grupi jahimees soetas ka endale paar aastat tagasi carl gustavi ja tema pani optika peale! hetkel pole kontaktandmeid käe-jala juures, kuid kui huvi on siis ps!
tuleb jaht või jaa?
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Re: otsing: meister - osavnäpp

Postitus Postitas bighornet »

sammal.habe kirjutas:olen esimesi päevi õnnelik vindiomanik (esimene vintrelv, kui KL konet mitte lugeda)
vindiks 1913 (!) aastal toodetud Carl Gustav 6.5x55
kuna tal ei ole iial optikat peal olnud, siis uuriks, kes peale vendade Nurkade (neil pidi aasta lõpuni tööjärg ees olema, öeldi Rapla poest) veel säherdustele püssidele optikajalgu/optikaid peale panevad? vinnastushoob vajab ka muidugi painutamist.

kõik muud CG asjus meeldetulevad nõuanded ja näpunäited on samuti teretulnud.


Kuidas seda painutada? Et vastu optikat ei käiks, siis alla. Aga kui nii, siis ju kudas ta kaba sisse mahub peale vinnastamist. Ta niigi lühike jupats , et seda 5 mm tehtavat jonksu kompenseerida. Kui optika keskelt 1 toll on. Ja hakkabki ots turritama?!
Mu meelest ainuõige oleks need 5 mm maha freesida.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

poest mulle nii räägiti. et painutatakse alla ja kabale tehakse vastavasse kohta õnarus. aga ju saab ka teisiti.
Mõnus Mäger
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 18, 2005 2:08 pm

Postitus Postitas Mõnus Mäger »

Tere Habe-Sammal :wink: , kui väga sladus pole palju see "hernekepp" ka maksis. Pärnumaal pakkus üks koos optikaga 3tuh. Küll vene optikaga aga paigas ta oli.
Tahad lihtsalt tappa, tapa kärbseid.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Räägi (Tartus) Volli Aleksejeviga, ta saab selle tööga kergesti hakkama. Kontaktid saad Tartu klubist.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

kõik muud CG asjus meeldetulevad nõuanded ja näpunäited on samuti teretulnud.

Minu "hernekepil" on raud lühemaks tehtud (vastav soon raual olemas, kuskohast teha vaja), sest siis on metsas mugavam tassida. Muidugi kaba on täielikult uus enda kere mõõtude järgi. Samuti padrunite salvest väljavõtmiseks on ka hingedel klapp tehtud. Muidu tüütu ülevalt välja urgitseda. Minu isikliku arvamuse järgi hea raske ja stabiilne relv, täpsus samuti hea. Ise olen temaga rahul. Ainuke puudus on päästiku liiga suur tõmbetugevus (kahjuks reguleerimisvõimalus puudub).
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

lisan siia veel ühe hea saidi, mis "rootsi mausrite" omanikele kindlasti abiks on:

http://www.surplusrifle.com/mauserswedish/index.asp

ning vaadatagu ka paremas veerus olevaid linke.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kui tellid Leupoldi optika, siis Leupoldil peaksid ka CG jalakinnitused saadaval olema, eriti odavad vist ei olnud, peale tuleb nagunii ise panna, lukukojale keermestatud augud teha jms. Enda omale panin ise, tegin ka kinnitused kõik ise. Lukk tuleb molekulideks võtta, painutamiseks tuleb 2/3 õigest kohast läbi saagida, siis kuumalt ära painutada ja nurk täis keevitada, siis saab sellele ükskõik mis kuju anda, kantis, ümar, vastavalt soovile.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

mul KG juba ammu, kuskil 95-96 a. vist.Ostsin Browning 30-06 poolautomaadi kõrvale, et "peenem" raud, aga ikka saab ka suuremat looma lasta. Mõlematega üliväga rahul. Lasin mõlematele optikad peale panna Nurkadel. Erisooviks oli, et ka optika alt tavasihikuga lasta saaks. Asi õigustab ennast vähemalt minu jaoks igati, eriti kiiremas olukorras ja distantsil kuni 60m. Nüüd KG-st:
-toru lühendatud ca 12 cm
-padruneid saab alt välja võtta
-täiendav kaitseriiv parema pöidlaga liigutatav hääletult
-uus pähklipuust püstolkäepidemega kaba vastavalt mehele (192 cm, 140 kg, suur pea)
-kergemaks reguleeritud päästik;
Meeldis püssi juures just paksuseinaline raud, hea kaliiber ja täpne jooks.
Tol ajal ostsin peale mingi Buschnell optika 3-20 x 42(numbreid täpselt ei mäleta, püssid kodus, ise väljas), töötaB siiani. Püss 1913 a., oli vabrikumäärdes. Lukuhooba ei saetud vaid painutati ja paindekoha pealtpoolt natuke freesiti, et optikast mööda käiks.
Perfekt töö!
Suletud