Seapõrsa noaga tapmine...

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Seapõrsa noaga tapmine...

Postitus Postitas Anti »

selline lugu et olin ruusmäel jahil ja sattusin seakarja peale...koerad hoidsid sigu kuusenoorendikus ja mina vahin pealt (püssi mul pole)...
näen et koerad kisklevad ühe põrsaga...võtsin noa tupest välja ja astusin paar sammu ligemale, aga võta näpust ei julgenud minna noaga kallale, kuna pole elusees näinud kuidas siga niiviisi tappa.
Niiet kellel on selle asjaga kogemusi see võiks mingeid näpunäiteid või juhendeid anda(nt:kuidas seast kinni võtta või midagi sellist)
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kuule Anti, sinuga juhtub samuti, nagu ühe A- tähega foorumil eputajaga on juhtunud, kui sa seda muinasjutuvestmist jätkad! Et kohe ruusmäel ja nuga tupest väljas... See asi oli ikka nii, et pagesite puu otsa, kui seakari tuli!
Ja kui näpunäiteid tarvis, küsi koha peal!
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Puukoi, miks nii kurjalt siis kohe...
Üsna raske seletada seda toimingut, peab ise pealt nägema. Kui oled äkki kodusea pistmist näinud siis ega seal suurt erinevust polegi. Rohkem sebimist ainult.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

:D Ja mina mõtlesin juba, et ma ainukesena paranoiline olen :D

Eks see sea noaga torkimine üks ohtlik ettevõtmine ole. Ükskord on minu jahil olles mees noaga sea võtnud. Haavatud kesikupunn oli, laika aitas ka rapsida. Selle noasangari sinisekspekstud käsi hiljem vaadates kadus minul igasugune huvi sellise tegevuse vastu. Lihtsam-mõnusam on korralikult laskma õppida ja viisakalt ja kiirelt loomalt elu võtta kui veel teraga vehkida.

Kusjuures, mujal maailmas on ikkagi väga popp haavatud elukat revolvri või püstoliga vajadusel lõpetada. Vist oli ka energia osas mingid miinimumnõuded. Ühe sõbra juttu meenutades oli revolvri puhul minimaalseks nt kal. 357mag .(?) Krt, täpselt ei mäleta aga kuskilt mul see asi meelde tuli niiviisi. Pead ei anna, keda huvitab, uurige järgi.
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Kui koerad ilusti põrsast kinni hoiavad ja juhtub näiteks kaks meest juures olema, pole ju küll mõtet püssiga koeri sandistama hakata. Lõhki kiskumist pole karta. Mina pigem kannatan need kaks kriimu käe peal ära kui teise mehe koera maha lasen.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Rahu-rahu...

Kõigepealt tuleks hinnata, kas enda vanus, kehakaal ja - ramm on piisav põrsaga "maadlemiseks". Mina pakuks, et õpilaseohtu noorjahimehel ei ole mõtet minna noaga looma kallale, võib saada pureda nii põrsa kui koerte käest ja tagatipuks ei ole ka välistatud, et mõni suurem siga otsustab peale joosta ning võib ka enda noa otsa kukkuda, koera torgata või lõigata või jumal teab mida.

Mina isiklikult olen näinud teema algataja poolt küsitut tehtavat järgmisel moel.

Kasulik oleks, kui mõlemad käed oleks ühtviisi osavad ja tugevad, st tuleb ise otsustada, kas noaga tegeleb osavam käsi või teine. Põrsal oleks mõistlik haarata võimaluse korral turjast (aga turjaharjased võivad rebeneda, seega peab olema kiire tegutseja), seista tema kohale kaksiratsi ning hoida VÄGA TUGEVALT loomast kinni, surudes ta vajadusel ka jalgade vahele kinni, seejärel suruda kiirelt nuga ükskõik kummalt poolt (oleneb kumb käsi noaga on, eksole) esijala taha ribide vahele nii sügavale sisse kui võimalik. Seejärel ei ole mõistlik loomast lahti lasta, vaid võimaluse korral suruda ta külili noatorke vastasküljele ning hoida kinni kuni võiduka lõpuni.

Kuuldavasti ei ole esijala tagune torkekoht mitte ainuvõimalik - torgatakse ka kaela jms. See nõuab veelgi rohkem vilumust ja teadmisi eelkõige sellest, kus on see õige koht mida tabada.

Aga jah, kordan veel üle, et see tegevus on ikkagi mõistlik ainult täiskasvanud ja tugeva ning piisava kaaluga inimese puhul. Kergekaalulisemad võivad kaotada kergemini ka tasakaalu ning olles kasvõi põrsaga ühel silmade kõrgusel võib rünnak looma poolt olla lihtne tulema.

BM
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

to:puukoi
sa mõtled vast maikelit ja marttit....nemad jah ronisid puuotsa
aga mina olin eelmine nädal jahis...
ja sa ise tead et sead olid sees...
ja mul oli nuga käes...aga vot ei julgenud juurde minna...urbaniku koerad hoidsid veel siga kinni...vot nii!!!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ma ka ikka suht noor jahimees. Ühe põrsa olen lõpetanud noaga aga see küll joosta ei jõud enam. Täie vardiga minevale põrsale kusagil 60m pealt lask selgroogu tagantpoole esijalgu. Põrsas täitsa elus ei mingit sokki ega midagi aga kui raam katki siis vat jalgu alla ei saa. Algus mõtlesin ,et lasen aga see tundus siukse overkillimisena. Pannin saap kärsa peale ja lõikasin kaelaveresooned läbi. Võttis kuramus veel saapast kinni, kummikutest oleks lahti saand, saapale ei teind äda. :D
Meitel mees pundis, kes veneaeg nendes siapüügiaedades noaga käis sigu võtmas, no üppas sisse ja....
Rajaleidja ka teab seda meest. Aga eks ta ekstreem ole rohkem. Täiesti vigastamata siale noaga peale vist ei läheks.
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

No mõne sõnaga oleks see olnud nii et jalg pea või kärsa peale kui siga külili ja siis esimene jalg pihku ja nuga sisse aga muidugi oleks parem kui oled seda näind kõrvalt.Ei soovita minna ehku peale kesikut või põrsast torkima ja kui kaalu ka endal alla 100 kilo on asi küsitav ja võib tagajärg kurb olla,harjuta enne ikka kodusea peal
võimalikult suurem ports
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Antile ütleks naljatamisi -et järgmine kord võta oda kaasa ,on ohutum kui noaga minna torkima :D
BM -le vaidleks küll vastu .Esiteks räägid sa iseendale vastu -vaevalt nüüd sellised koeraD kes juba siga murravad eemale tõmbuvad ,kui inimene sinna võitlusse sekkub ja nii võib tõesti ise koertelt pureda saada! Minuarust pole seaga küll mingit mõtet rabelema hakata ,tuleb lihtsalt see abaluu taha torge, kopsu v osavamatel meestel südamesse (rohkem kaenla alla),ära teha ja eemalduda .Kui nuga on küllaldlase pikkusega ,vähemalt 15 cm ,siis peaks loom üsna ruttu lõppema.Muuseas ,kui meil eestis torgatakse kodusigu valdavalt ikka kõrisse ,siis venemaal torgataksegi jalataha seega siis kopsu v südamesse. Kõrisse torkamine nõuab juba suuremat osavust ,algajal kipub nuga minema abaluu ja ribide vahele ja suured veresooned jäävad puutumatta . Ei ole ise ühtegi elussiga metsas noaga tapnud ,kodusigu aga piisavalt :D Metsas pooldan minagi rohkem püssi,iseasi on pärast pea lasku noaga veretustamine!
Kivi kotti!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kult kirjutas:....
BM -le vaidleks küll vastu .Esiteks räägid sa iseendale vastu -vaevalt nüüd sellised koeraD kes juba siga murravad eemale tõmbuvad ,kui inimene sinna võitlusse sekkub ja nii võib tõesti ise koertelt pureda saada! ....


Ega ma ei pretendeerigi koerte poolt kinni hoitava sea noaga surmamise spetsialisti aunimetusele. See kord mida mina olen pealt näinud, oli tegemist üksiku haavatud loomaga, koeri lähedal ei olnud. Suurte, jõhkrate ja sigu maha rabavate koerte kasutamist seajahis ei poolda ma nagunii, aga see on juba teine teema.

BM
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

No, see kehakaalu teemaga ka nii, et nt seda kuidas Kakuke kobrastele kallale suheldub ;) selle üle imestan ma alati. Kobras muudkui amps-ja amps ja Kakuke uputab. Siiani on see mees veel terveks jäänud :lol: Ise eelistan neid ikka noaga võtta, siis olen kaelaarterite kallale läinud. Oluline on saada veresoontele pihta ning jätta kõri puutumata (ei mäletagi, kus seda kirjutati). Igatahes nii asi töötab. Seaga (põrsaga siis) oleks asi tibakene huvitav. Ainuüksi korraliku arteritorke koha leidmine on paras vilumus (aga kui ise sellise situatsiooni ees oleks, siis vaataks ikka enne, et kus see asuda võib). See kopsu-südame torge vast paremgi. Kopra teemal kael nii käpas, et pole mõelnud sellele, seapõrsale pole nii peale sattunud, et torkamiseks läheks. Suur siga oleks kunagi torkamist vajanud, aga nägi nii surnud välja (algajate asi), et läksin teist siga kaema, ja antud siga jäi ühe mehe valvata... 4 tundi aeti siga pärast taga.
Ja üldtorkamise teemal veel - enne läheks kesikut torkama kui kährikut. Oli hiljuti situatsioon, et oleks pidanud, aga marutaudi vaktsiin tegemata, ei julgenud (nüüd siis plaan see vaktsiini teema külmikusse soetada ja jaokaupa endale sisse torgata). Ja kui nüüd nugade teemat meenutada, siis oli samuti üks kena 80 eq-ne Mora nuga, seda julgesin pimedas isegi vista, ja kadunuks ta jäi (nali selles, et see kährik pääses tänu imele ära). Ja BM korrates, kahju oli rohkem kui selle summa eest oodata oleks osanud.

Ps. kui relvata ajaja oled, siis hangi endale selline pistoda, tääk vm terariist. Valmista enne nt põhust ja kartulikotist moodustis, mida siis õpi ründama, pistma (oluline ikka tunne, et tera kätte ei libiseks (paljudel nülgimisnugadel puudub tera ja pideme vajel kaitsev jubla), eemalduma, reitega haaret võtma (no, harjutada ikka võib). Mõtle samal ajal sellele, et üks ots pambust võib sind hammustada ning 4 jalga võivad sind ka vigastada. Head kuivtreeningut (inimeste peal võib ju ka treenida, isegi huvitavam, aga siis tuleb seda noa osa ikkagi millegi peal proovida ja treeneri olemasolu oleks ka hea.

Pps. Kui mõni nahk üle jääb, siis selle saab ka pambule kinnitada ja läbi selle kütta. Kindlus on see, mis tapmise juures väga oluline, treening annab seda natukene juurde. Ahjaa, jahile minnes, püssiga, annab kindluse tiirus käimine, tulevikus vast abiks ;)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

seapõrsa noaga tapmine

Postitus Postitas andrus1 »

olen üritanud ikka põrsal tagumised jalad kätte saada ja ta selili keerata ,kui ta on juba selili siis on aega nuga võtta .selili olles on põrsas palju rahulikum kui kodusiga ,enne muidugi püss puunajale .
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Kui Sat-tv olemas siis olemas sihuke kanal nagu Chasse & peche http://www.chasseetpechetv.fr/

Seal näitab päris tihti seajahti lõunaosariikide kombel s.t. igavene kari koeri tuiab mööda võsastikku ja kui mõni õnnetu põrsas ette jääb siis on kari koeri ümber sea ja lõugavad, siis tuleb mingi koerapoiss ja torkab sea ära. Sealt saad näha igasugust tehnikat ja võtteid, pildi järgi tundub imelihtne.

P.S. Kui lähed koerte eest eriti veeel võõraste koerte ees siga torkima siis ole ettevaatlik et mõni koer ei arvaks et sa tahad tema saaki ära võtta, see võib sulle lõppeda traumapunkti ja toredate armidega.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Juttu palju et püss oleks ikka parem relv sea laskmiseks, aga nii lihtne see pole. Ma olen ühe korra näinud kuidas üks mees kellel ei olnud nuga kaasas lasi seapõrsa maha keda koer kinni hoidis. Koer raputas pärast pool tundi pead.
Kuna endal on laikad ja seapõrsa kinni hoidmine nende jaoks pole probleem siis ei taha ma küll, et sellist trikki korra veel tehakse. Kui nuga kaasas ei ole, siis minu poolest mingu ja võtku see mees siga kukile ja oodaku seaga niikaua kui tuleb mees kellel on nuga, aga koera tervisega riskimist ei taha näha. Tihedas 2 või rohkema koera eest sea laskmine vajab väga suurt vilumust ja kui seal murdosa sekundiga mööda paned on koera tabamise oht väga suur.
Kui koerad kord juba põrsast kinni hoiavad, siis eelistan igal juhul noaga tegutsemist. Kes kuhu pistab on puhtalt maitse asi.
Kehakaalu kohalt arvan et see probleem on ülepaisutatud, kui põrsas juba külili saadud ja mees (50-150 kg) peal on siis see siga püsti küll enam ei saa ja enne täielikku lõppu pole mõtet lahti ka lasta.
Suletud