300 win mag

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: 300 Win

Postitus Postitas hendrik »

[quote="Kaupo Kindsigo"]Algajale liiga tugevajõuline, lasta on suhteliselt ebamugav. Kasvõi teha 10 lasku analoogilisest relvast, oleks hea selgitus asjale. Paberi peal on hea kiirusi ja energiat vaadata, tegelikkus on karm kärgatus ja intensiivne tagasilöök. Äkki peaks vaatama 270 WSM võ 7 mm Rem Mag Eesti oludesse või kui Aafrikasse minek on, juba 375 H&H Mag kui kindel valik.[/quote]

:lol: Mul üks tuttav oli jahil ja üritas minki lasta 375-ga, mink jõudis ära joosta. Pole vaja Aafrikasse minnagi... Ei tea kas mingi oleks pärast pauku üles ka leidnud? :lol:
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Hendrikule vaidleks vastu, et 300Win Mag nii kindel võtja on. Käis meil ka üks isand sellega seajahil. Kari tuli umbes 100-120m pealt välja, 4-5 jõletumat lärakat ja üks siga õnnestus isegi pärast 1-1,5 km jälitamist haavatuna üle lasta. See oli ka kogu tulemus hirmsast tulevärgist. Nii et jalavaeva ei vähenda see kal. minu meelest küll sugugi.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

ehk oli viga hoopis laskjas?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

rajaleidja kirjutas:ehk oli viga hoopis laskjas?


Kes teab, mehel oli muidu kaalu ja juttu selle kal. jaoks enam kui küll.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

rajaleidja kirjutas:ehk oli viga hoopis laskjas?

No eks teile ju püütaksegi selgeks teha ,et karm tagasilöök nullib selle püssi kasutamis täpsust.Mõistusega võid küll arvata ,et ei karda ,aga kehal on omad kaitserefleksid :wink:
Kivi kotti!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

jahituristile soovitaks soojalt,muidu mitte :wink:
243win
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

[quote="puukoi"]Hendrikule vaidleks vastu, et 300Win Mag nii kindel võtja on. Käis meil ka üks isand sellega seajahil. Kari tuli umbes 100-120m pealt välja, 4-5 jõletumat lärakat ja üks siga õnnestus isegi pärast 1-1,5 km jälitamist haavatuna üle lasta. See oli ka kogu tulemus hirmsast tulevärgist. Nii et jalavaeva ei vähenda see kal. minu meelest küll sugugi.[/quote]

Ja kuhu see isand seda siga siis tabas ka? Selge see, et lase või 48 liinilise mortiiriga aga kui sa muud ei tee, kui aint saba riivad, siis tolku vähe :wink: . Sellesse ma usun küll siiralt, et 300winmag laskmiseks pikematelt distantsidelt ( 200-300m) on hea relv ja energiat jagub tal 300 pealt ka piisavalt, et normaalse tabamuse korral pole vaja metsas kilomeetreid välja mõõta.

Vahet pole, millise kaliibriga mööda lased... Kui juba pihta läheb, on (vahetevahel) vahe ikka vahel :D mis kaliibriga tulistati... Ja siinjuures ärme üldse kuulivalikut puudutagi onju. Nii kõrvalteemaks, siis ma ise olen endas esimese hooga sellisele selgusele jõudnud (kah 300 winmagi mõtteid mõlgutanud), et hoolimata sellest, et mul on juba sako ja 308, siis ka teise püssina näeksin täitsa vabalt sakot 308-na. Lihtsalt varmintina, hea tiirus käia ja ka varitsusjahil. Moon on mõistliku hinnaga ja laia valikuga jne.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vahet pole tõesti millise kaliibriga mööda lased ,ainult mina väiedan -need mitte eriti kogenud "kahuri " mehed lasevad palju ebakindlamalt.Elus väike näide .Mehed tiirus ,relv 30-06 ,isa ja nooruke poeg.Harjutuseks oli 100m VSS Peale esimest seerijat senijor enam lasta ei soovinud ,tulemus mingi mittearvestatav.Alles jäänud moon loovutati pojale ,kes lasi kolm seerijat ,vaatamatta soovitusele seda mitte teha .Oli näha kuidas relv mehe nii ära põrutas,et mingist laskmisest ei saanud juttugi olla.(isa soovitus muidugi oli -las noormees harjutab)Kui esimese seerijaga sai noormes mingid 50-60 silma ,siis viimane seerija lõppes 4-5 silmaga :wink: Vean kihla ,et nõrgema relvaga oleks tulemus kindlalt parem saanud.Aga see vaid muinu isiklik arvamus.Siin üldse laskmises kõvasid tegijaid ,tahaks teada kus need jahipidamises üle 300 m laskmised toimuvad ,kui muidugi valdavalt autokatust abivahendina ei kasutata :wink:
Kivi kotti!
Ps. elu on muidugi näidanud ,et teiste vigadest ei taheta õppida! Kui ikka mees on endale midagi välja valinud siis ta ka selle ära toob,saagu v sitem :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nägin isegi seda lugu pealt millest kult räägib. Püssiks mitte polnud tavaline poltlukuga vintrelv vaid browningu poolautomaat, mis peaks tagasilööki omajagu seedima. Võin nüüd küll väga puusse panna ja palun mitte eriti kõvasti tappa teha, kui see nii pole, aga minu mäletamist mööda rääkis kunagi Arlese isa jahilistis, et mingil omal pojal oli paugukartuse tiirus ära kaotanud sedapsi, et lasi poisil karbi sileda moona kiirelt ära prõmmida. Olen isegi seda kunagi teinud ja aitab küll (siis kui algul klappe ei kasutanud tiirus). Palun ärge lööge kõvasti. :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Kuldiga väga nõus. Kui ikka mingi asi väga meeldib, ja laskmine mitte uus kogemus pole (sain aru, et vaid jahilaskmine on antud huvilisele uudne), siis võib oma otsusele kindlaks jääda (mis vist niikuinii sünnib). Plusspoolele võiks lugeda asjaolu, et kui kasutades selgub, et natuke palju head asja sai võetud, on siin foorumlaste seas küllaga neid, kes hirmsa tulenuia õiglase hinnaga ära ostavad. Vahest siiski 7mm Rem Mag...?
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Isiklikult oman 338 Win. Magi .Sai kunagi suure vindivaluga soetatud.Taganjärgi õige otsus. Sobib kõikidele Eesti jahiloomadele.Kasutan peamiselt kahte kuuli 13,9 g ja 16,2 g. Millest 13,9 on ilmselgelt parem ,kuna raskemal ka suurem tagasilöök.Ainuke miinus kallis padrun.Ja olematu kuulivalik.Aga nagu ma olen ka varem ütelnud jahti saab edukalt ka ühe kuuliga pidada,kõik muu on kaupmehe äri.
300 Win Mag muidugi oliliselt suurema kuulivalikuga nii, et ka see pole probleem.Nii, et soovitan.
Muidugist tiirus harjutamiseks võiks teine veel olla.Aga kuna sa nagunii laskmisega palju kokku puutud siis pole ka ilmtingimata vajalik.
Samas olen näinud ka pilti kus d 200 seisab sokk. Kütil korralik relv Blazer 300 Win Mag , Svarovski optika ja hea alus aga lasku ei toimunud sest kütt pidas distantsi paljuks.
Moraal ega püss veel mehest head laskjat tee.
Egas elevant pole siga!
kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

Halvasti saab alati lasta aga olen olnud kõrval kui lasti sokku 300 win mag ja sokust jäi järgi ainult kael ja üks esijalg.
Kas meil ikka on loomi nii palju et nendega põldusid väätam hakata.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma olen ka 308 W-ga kitse sodiks lasknud, aga enamasti seda ei juhtu. Kas see 300 Mag siis nii palju lõhub? Kui võrrelda näiteks 8,2X57-ga , siis kumb lõhub rohkem ja kummal tugevam pidurdav jõud ja kumma pauk peksab õlga rohkem? Siis oskan ehk võrrelda. 300Mag peaks kuuli lennujoon laugem olema, aga kuidas on selle purustuse ja pidurdusega?
P.S Oma esimest suurt vinti ostes tahtsin ise ka taodelda universaalsust, ostsin 308W. Aga kui sellega minna karule kallale, kas vähevõitu pole, mida arvavad need, kes seda selle kaliibriga proovinud on?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kaavik kirjutas:Halvasti saab alati lasta aga olen olnud kõrval kui lasti sokku 300 win mag ja sokust jäi järgi ainult kael ja üks esijalg.
Kas meil ikka on loomi nii palju et nendega põldusid väätam hakata.

Kuhu see lask siis tabas?. See oleks siis pidanud olema umbes nii, et lasti tagakintsu, kuul jooksis teise kintsu ja kondi rikošetist viskas kuuli ribidesse. Ja peale seda veel ühte esi jalga ka veel? :shock: :shock:
kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

Kuul tabas ette õlanurka ja arvatavasti jooksis piki looma.
Peale looma juurde jõudmist küsis laskja kas sõõte ka seda mida lasete :shock:
Suletud