300 win mag

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

300 win mag

Postitus Postitas einstein »

Head profid
Kas algaja on hulluks läinud, kui esimese jahivindina 300 win magi piilub. Muidu ikka palju pauku teinud igatsugu torudest ja pauguhirmu ei tohiks karta. Olen siin lugenud kaliibri kohta üht teist, aga päris otsustusjulgust kirjutised ei lisa.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kui lisaerialana on ka okulisti amet, see tähendab, et kolmandate silmade tegemine, siis soovitan soojalt. Sellega kannatab kolmas silm teha ka poole kilomeetri pealt, enamgi veel. Samas rahvas kiidab seda REM Mag-i ka taevani, pidi sama hea olema.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Postitus Postitas -Imre- »

seda ikka meie tingimustes palju,aga kui tahad minna kuskile suuri loomi laskma siis küll. :roll:
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

kolmas silm

Postitus Postitas einstein »

hea Indian, äkki selgitsaksid seda kolmanda silma jutti pikemalt-olen vist pika taibuga.
Tegu selles et relv saadaval ja kihk osta suur. kas siis järgnevate kirjutajate jutust peaks järeldama, et kaliiber eesti oludele pisut käredavõitu????
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Postitus Postitas -Imre- »

tiba nagu oleks.

parimat pistrik.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

milline

Postitus Postitas Arles »

Milline 300 sind siis huvitab? Ja milliste kompensaatoritega ja mille jaoks. Tahad rebaseid poolitada? Üle 200 m suuri loomi lasta? Laskmist õppida?
Sõnaga, esimeseks jahirelvaks ei tundu üldse mõistlik otsus.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

Arlesele

Postitus Postitas einstein »

Tahan omale esimest vinti arvestusega et käiksin igal pool jahil. Ei taha kedagi poolitada vaid head jahirelva millega saab ka hästi märki lasta.
Viimati muutis einstein, T Dets 27, 2005 2:15 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Postitus Postitas -Imre- »

jääb igaühe otsustada aga mina valiks 308 win.
pauk norm hinnaga ja arvan ,et üksgi loom laskmata ei jää.
aga see on minu arvamus,äkki keegi targem oskab midagi rohkemat lisada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

No mis siis ikka. Käi ja tee proovipaugud esmalt ära ja jaga seda kogemust ka teistega, kui kindlus sees nii suur. Minu puhul tähendaks see kaliiber raudselt sandistumist e. eelistaks sama mida Pistrik.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Kui esimeseks relvaks juba win magnum algajale. :shock: Mis soovid siis 5 aasta pärast võivad tekkida? Palju sul kaalu üldse on, et haubitsat piilud?
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Hommikust härrased
Ma saan aru, et loo autor "algaja" laskmises nii väga algaja ei olegi, aga kui on soov selline müristaja osta soovitan siiski midagi peenemat ja pehmemat kõrvale osta. Näit 222 treenimiseks. Mis puutub 300 mag pauku, tagasilööki jne siis sellest on siin foorumis eelnevalt juttu olnud. Ise olen kah 300 mag omanik ja võin öelda, et pole hullu miskit. Kuigi kaalu peaks mehel natsa olema selle kaliibri tarvis. Endal nii 90 kg kanti. Ja kui mõni arvab, et sellise relvaga põrsast või kitsest lastes miskit alles ei jää, tulgu minuga jahile kaasa korraldan näitliku eksperimendi, et nii see ei ole. Looma võib sodiks lasta iga kaliibriga.Olen 300 mag lasknud alates põrsast kuni karuni ja ütleks, et tipp topp. Aga otsustama millist relva soetada peab siiski mees ise. Võta 300 ne mine tiiru, tee mõned paugud ja eks siis ole näha kas tahad või mitte. :wink:
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Maitse asi muidugi, aga kui endal kaalu ikka üle saja kilo ja pealegi võlub see üle mitme valla kostuv kolmekordse kajaga lärakas, mis seals ikka!
Anna minna! Ja muidugi peab seda va kõlisevat kukrus lahedalt olema!
Aga kui nüüd ikka kainelt mõelda, siis Eesti oludesse on see minu meelest liig, mis liig!
Ehk selle kaliibri omanikud toovad välja need veenvad põhjused, miks sellist kal. meie oludes tarvis!? Iseasi, kui aktiivselt Aafrikas safaril käia.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Ega siis alati pea ostma asju, mida täpselt tarvis. Vahel võib ju osta ka asju, mis meeldivad. Endal küll 308win ( ja kõik tööd saavad tehtud) aga on ka mõtted käinud 300winmagi ümber. Ma arvan, et üheks oluliseks plussiks selle kaliibr juures on ikkagi seesama paljujahutud täpsus ka pikematel distantsidel. Kuni teatud maani ei ole vaja teha tülikaid rehkendusi kauguste, kuuli langemiste, tuule jne peale. Pealegi on selle kaliibri kasutamine hea variant meestele, kes ei oma verejälge ajavat koera või lihtsalt ei viitsi kuskilt metsast pikalt looma välja vedada. Pole ju vajadust, kui loom kindlalt maas. Eks nt priit oskab seda asja kindlasti paremini kommenteerida. Maitse asi, mitte liig, mis liig.
Näiteks, olude sunnil olen lasknud ühe talle kaliibrit 9,3x62 ja kuuli kaaluga 16,5gr kasutades. Vahemaa oli kõva 15m. Tulemus, tall maas, auk ribide vahel. Minul polnud häda midagi, ei saand isegi aru, et pauk kõvem oleks olnud vms. Tulemus täpselt sama nagu 308-ga. Lihtsalt sellel maal oli selle püssi omanik just sellise kaliibri valinud. Sest talle meeldis ja ta sai kõik oma suurulukijahid meeldivalt ja kindlalt peetud. Lihtne, kas pole?
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Kommentaar

Postitus Postitas Arles »

Minu kommentaar enam talle kohta ei käinud :) Kirjutasin rebasest.
300 on hea kaliiber aga teatud mööndustega - püssiga harjumiseks ja treenimiseks ei ole tegemist odava kaliibriga, tagasilöögi poolest ei ole tegemist mugava kaliibriga (noh, et laseks mitukümmend lasku). Kui algaja küsimus oli esimesest jahirelvast, siis on jahinduses mõistlik alustada ikkagi lühemast distantsist ja vastava alaga treenides. Inimese ja märklaua süda on ühtemoodi, loomal teistmoodi sihtimiskohas. Mitte paha pärast - 300 või 7 mm on head kaliibrid aga enam mitte nii universaalsed. Saab küll talle maha ja ei poolita, koprajahile sellega vast ei lähe. Kui priit nüüd hästi järgi mõtleb - mis tingimustel oleksid just esimeseks relvaks selle valinud (ok sinu raualisata variandina)? Hirved-põdrad-kitsed-sead eesmärgiks vaid?
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

300 Win

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Algajale liiga tugevajõuline, lasta on suhteliselt ebamugav. Kasvõi teha 10 lasku analoogilisest relvast, oleks hea selgitus asjale. Paberi peal on hea kiirusi ja energiat vaadata, tegelikkus on karm kärgatus ja intensiivne tagasilöök. Äkki peaks vaatama 270 WSM võ 7 mm Rem Mag Eesti oludesse või kui Aafrikasse minek on, juba 375 H&H Mag kui kindel valik.
Suletud