sako carbine

2005. aasta teemad
agu sihvka
Postitusi: 22
Liitunud: N Nov 10, 2005 7:53 pm

sako carbine

Postitus Postitas agu sihvka »

Tere.

Kas kellegil on kogemust sellise relvaga ? Kas tasub soetada kasutatuna ?

ette tänades
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Sako carbine all mõtled lihtsalt Sako vinti, siis tasub küll kasutatult soetada. Omal kogemus olemas, eriti kui sama viisaka saad kui mina. Aga kui tegemist on mingi kindla mudeliga, siis sogasin niisama vett, sry.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Olen ise terve pinutäie Sako-sid müünud. Ühtegi pole aga remontida õnnestunud, nendega lihtsalt ei juhtunud midagi. Soomlased olid vintide tegemise peale meistrid. Mulle meeldis see Carbine variant endale väga, selline pisut nuditud rauaga (on lühem) kena puutükiga relv. Ei saa salata, et ihaldasin sellist endalegi, paraku rahakott ei vedanud välja. Huvitav, mis hinnaga ja mis kaliibris ja mis põhjustel seda Sulle pakutakse?
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
agu sihvka
Postitusi: 22
Liitunud: N Nov 10, 2005 7:53 pm

sako carbine

Postitus Postitas agu sihvka »

Saaks osta umbes 300 lasku teinud püssi ja müüjaks on üks soomlane, kes lihtsalt oma vanuse pärast loobub jahist ja ka relvast.
Mõte, miks ma küsin on see, et teadupärast on see relva raud 507 mm ja (cal.308), kui tavaliselt 570 mm. Kuidas see laskmist mõjutab sellistel 150 m distantsidel (teadupärast Eestis tavaliselt kaugemalt ei lastagi).
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Mitte mingit pidi ei mõjuta, vähemalt Sina sellest küll aru ei saa, ole päris rahulik. Kui teoreetilised 1-2 millimeetrit 150m pealt just korda ei lähe, selle rauapikkuse juures on kõik juba ära toimunud mis toimuma peab, ka ei saa suudmerõhu suurenemisest ja sellest tulenevast tiba suuremast reküülist 308WIN juures arugi. Leiad õige moona ja kõik on okei. Kui mingi nipiga hullult odavalt saaks, ma ei mõtlekski kui korras püss on. Kui ta ka 1300 pauku oleks teinud. Tore metsaskolamise püss, kena ka pealekauba.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Seda veel, et ma mõtlen seda Carbine-t millel puuosa raua suudmeni välja läheb, Battue, või mis ta ka oli on lihtsalt lühike.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
agu sihvka
Postitusi: 22
Liitunud: N Nov 10, 2005 7:53 pm

Postitus Postitas agu sihvka »

Ikka selline millel puiduosa lõpuni on.
Küsiks veel seda, et sellisel variandil on puiduosa ja raud jäigalt ühenduses, kas see mõjutab ka järjestiku laskmist (kas viskab rauda üles peale lasku, teatavasti on tava karabiinid mitte jäigalt ühendatud)
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Raud ja kaba ei ole Carbine'l jäigal kinni poodud, vaid raud on kabast lahti. Lihtsalt see viimane "viiendik" seal suudme pool on eraldi raua küljes ja lahti muust kaba osast. Siis on sisuliselt raud ikkagi vabalt "värisev" nagu sommid ütlevad, lihtsalt raua otsa on tükk puud kinnitatud. Võid järjestikku lasta piisavalt kaua nagu iga muu karabiiniga. Ma usun, et raud peaks niipalju pealtpoolt jahtuda ikka saama, et muresid ei teki. Jahid saad vabalt peetud.
Igati ilus ja tore relv on see carbine. Nagu üks relvaärimees Tallinnast ütles, et sellise relvaga on ainult valge mära puudu... Siis oleks üks äraütlemata ontlik ratsaväelane valmis :D .
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Vaata ka: http://www.ada.ru/Guns/Sako/carbine.htm Seal selgelt näha - kaba ühes tükis. Kuigi ei ole kunagi juurelnud taolise mudeli rauakinnituse üle - arvan, selle raud on ehk piisavalt jäme ja lühike, et tekiks täpsust mõjutav vibra. Ehk on targemaid teadjaid!?

Proovi uuesti - üks täpp oli üle!
Viimati muutis puukoi, E Dets 12, 2005 10:53 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

See link ei tule lahti millegipärast?

Leidsin selle lingi otsinguga üles, mu meelest on just see otsapoolne ja keskmine klamber hoiavad seda suudmepoolset klotsi kinni. Samas see keskmine klamber peidab kahe puuklotsi vahelise prao ja asi on ilus. Muidu on raud ikkagi vaba.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Võiks muidugi kihla vedada, et see nii ei ole!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Tervisliku võistluse vastu pole mul midagi aga kuna ma olen sitt kaotaja, siis ma praegu ei riskiks... Sel aastal oli mul hetkeks võimalus hetkeks carbine'i näppida ja siis mulle selline mulje jäi. 100% peale ma kihla ei veaks. Aga ma usun, et küll me tõe ikka välja selgitame, onju :wink: .
agu sihvka
Postitusi: 22
Liitunud: N Nov 10, 2005 7:53 pm

Postitus Postitas agu sihvka »

Kui kaupa teen võin kihlveo vahendajaks jääda. : :D
Aitäh sellegipoolest !!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Ma olen ka sellist isendit käes hoidnud ja ma pean tunnistama et see esimene
jupp puuosa tõesti käib sealt klambri alt lahti. Samas olen ka näind sellist millel seda klambrit üldse ei ole ja on ühes tükis... Sako on oma eluaja jooksul ikka igast erinevaid mudeleid tootnud. Näiteks minu L579 Sako Foresterist on ka olemas vähemalt 2 kui mitte 3 pisikeste erinevustega carbine versiooni , endal mul kahjuks ei ole küll see. Pakuti müügiks küll aga koos Swarowski optikaga ja hind oli liiga krõbe...
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Sako kohta ei oska öelda, aga isiklik relv on "carabine" tüüpi ja sellel on kindlalt puitosa ühes tükis. Klamber mis Sakol on väljaspool asetseb minu relval seespool. Kui relv rihmaga seljas toetub klamber rauale kui aga kätte võtad on raud täiesti vaba.
Laskmise kohta ei ütle ühtegi halba sõna, raud on lühike ja seetõttu ise laadides väikesed mured, kuid mitte midagi ületamatut. Tiirus laskmise puhul tuleb arvestada sellega, et raua jahtumine võtab veidi rohkem aega. Samas 20-ne seeria pole veel puitosa põlema pannud.
Seda mõtet pole küll hetkekski pähe tulnud, et "oih loom nii kaugel, ja mul nii lühikese toruga relv". Pole ükski loom selle pärast laskmata jäänud.
Metsas käimiseks üli hea relv. Lühike, mugav, samuti kaitseb puitosa rauda igasuguste löökide eest.
Kellele vähegi meeldib julgen soovitada, eriti kui metsas käija mees oled.
Relva mark BSA, kaliiber 308.
Suletud