Jõulurahul

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

imekspandav

Postitus Postitas Arles »

Imekspandav hoopis ootuste esitamine.
Mitte pahapärast - me kõik ootame midagi seltsilt, naiselt, töökaaslastelt jne. Aga ei küsi. Mina see loll, kes küsib. Küsige teie ka. Küsige, et milliseid ülesandeid teie klubi esindajad on seltsile püstitanud. Milliseid võimalusi selleks ette näinud. Kas te üldse kuulute seltsi alla (ehk kas on üldse sõnaõigust :))
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

honkomees kirjutas:... setumaa ning teistel eesti rahvusest õigeusklikel ??? :shock:


Setud on kavalad, nad peavad kõiki pühasid ja pidusid topelt. Ikka selle ja teise kalendri järgi ja lõbu laialt.
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Postitus Postitas rõba »

heh,
sell aal, kui setu sündis,
siis juudid olla nutnud!
:cry:
iga kord ei näkka!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jõulurahu

Postitus Postitas jorr »

Nüüd siis setudel jõulurahu ka kaks korda.Ja nagu Puukoi ütles,lõbu laialt, loomadel muidugi. :D Nii et jõulurahu suhtes vaata ikka enne usutunnistust ja ei tea kuidas moslemid teevad või budausulised.
noorus on ilus aeg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jõulurahu

Postitus Postitas jorr »

Krt võtaks seda jõulurahu.Milleks ta nii rumalasti välja kuulutati?Või ei saa rahvas eesti keelest aru? Või oli kuulutajatel roheline pärg pea ümber puudu?Tegime täna see on 17dets, seajahti ja mina olin metsa ääres külateel, iga mats kes mööda juhtus sõitma,pidas ja sõimas,et jõulurahu, mida sa teed seal.Üks naisterahvas oli isegi nii tark, et tahtis kohe trahvi tegema hakata.Mul sai villand, jätsin laskekoha ja tulin tulema aga ega sigu saadudki liikuma,koerad lõikasid pulma ja sead jäid sisse.Jahituju aga rikutud.
Kas jahimehed ilma selle jõulukärata ei tea kuna loomadele puhkust tuleb anda.Sööta saab niigi kogu aeg metsa viidud ja on nüüd seda jõulukisa siia otsa väga vaja.
noorus on ilus aeg
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Ise olen ka täna ligi 5 inimest juba ühte kohta saatnud, selle jõulurahu jutu peale. Ühele sai vist isegi öeldud, et ma olen ateist ja see minu kohta ei käi. :lol:
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

väga tõsine segadus on inimestel, selle jõulurahu asjaga. inimestele, kes seadusloomega kursis on saab öelda, et lihtsalt asi on eetikas, mitte seaduslikus pooles. jõulurahu ei ole ju mingi seadus, see on ju soovitus eetiline kaalutlus. inimesed, kes ei tea jahist midagi ei saa ka selle põhimõttest aru ja ka ei oleks minu arusaamada järgi mittejahimeestel õigust võtta sõna metsa jõulurahu koha pealt.
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Eks ole see lehemeeste praak kui kirjutavad et metsas on jõulurahu siis võiks ju ikka kirja panna millal algab ja kaua kestab,põlva lehes ka et jõulurahu metsas aga kõik pole jahimehed et teavad kuupäevi millal ta on.
võimalikult suurem ports
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Siin on ainult üks retsept, et edaspidi võetakse vaevaks ja kuulutatakse Jõulurahu välja 23. detsembri keskpäeval selgelt öeldes, et rahu kestab kuni....
Siis ei võimendu ka selline äärmiselt kahetsusväärne õnnetus Jõulurahu rikkumisena, nagu täna Pärnumaal juhtus.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Õnnetus juhtus eile!
metsas käi tasa tasa.....
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See asi natuke valesti formuleeritud.Inimesteni oleks pidanud jõudma sõnum,et Jõulude ajal valitseb metsades jõulurahu ja see otsus võeti tseremoniaalselt vastu 16. dets. Koerus.Rõhuasetus oleks pidanud viitama ajale,mil asi tegelikult jõustub.Olen enam kui kindel,et järgmine aasta selle reha otsa enam ei astuta.
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Truker kirjutas :
"....Rõhuasetus oleks pidanud viitama ajale,mil asi tegelikult jõustub.Olen enam kui kindel,et järgmine aasta selle reha otsa enam ei astuta. "

Mina küll nii opimist ei ole, ausalt...
Jõulurahu nüüd juba hea mitu aastat välja kuulutatud ja...igal aastal sama seis. Sai eelmine aasta ja ka sellel aastal isegi jahimeestele endile selgitatud millal siis ikkagi see jõulurahu konkreetselt kehtib. Ja nii see vist jääbki olema, midagi pole teha...vist.

Isiklikult arvan, et see tseremoniaalne jõulurahu kuulutamine koos usumeeste õnnistuse ja muuga on üks paras tsirkus, ei muud midagi.
Ma mäletan, et ka sügaval Vene ajal sai Jõulude ajal jahiga paar päeva vahet peetud. Vähemalt meie jahtkonnas on se nii olnud kogu aeg - ilma mingi tseremooniata.
Mul üks mittejahimehest tuttav möödunud aastal kommenteeris, et : .." te jahimehed ikka toredad küll, kuulutatae välja jõulurahu ja siis telekast näidatakse, kuidas ise koos naiste laste ja ämmadega suure kisa ja käraga lähete porgandeid metsa viima. Et mis rahu see loomadele on ! "
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Meilgi tulid paar hullu aktivisti kallale, tegid pilti ja kriiskasid kõvasti, lubati kõigile ajakirjandus väljaannetele teada anda. Ja asi toimus päris metsade vahel ( tegemis riigimetsaga) ummikteel. Hiljem alles torkas pähe et oleks pidanud hakkama uurima et mis need kuused ka linnas maksavad, et kas odavam on varastada :D rohelised ****. Üks mees ütles et on neid ennemgi näinud koera jooksutamas metsas, siis on vist vaesed kitsekesed väga õnnelikud :evil:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

täna hommikul kolleegid uurisid mult jõulurahu kohta Pärnumaal toimunud õnnetuse valguses. ja isegi jahivõõrad muuseumitöötajad leidsid, et jõulurahu oskamatu serveerimisega on jahimeeste mainele järjekordne põnts pandud... :twisted:
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Seda suures sõjas ka ette tulnud, et rahu väljakuulutatud aga lahingud käivad edasi kuna teade rahust pole veel kohale jõudnud.Eks see vale PR ole.Koduski pidi püss peaegu ahju minema, et rahu ja kus sa selle püssiga lähed . Hea oli , et teine sai varakult räästa peidetud.
Samas ega Dianale vist see jõuluaegne paugutamine ei meeldi. Lasin kuldist mööda ja seda ainult 50 m pealt.
Egas elevant pole siga!
Suletud