jälle jama

2005. aasta teemad
redfox
Postitusi: 13
Liitunud: T Okt 11, 2005 9:01 am

jälle jama

Postitus Postitas redfox »

Lugesin hommiku Delfist , meie riigikogulane kellegi pukist vigaseks lasnud.Poiss ikka elulõpuni sant.Nüüd arvatakse jälle,et jahimehed verehimulised mõrtsukad.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Minu arust ei olnud pukast,vaid varitsusest.Mina sain sellest uudisest niimodi aru,et hr Varek nägi ajust välja tulemas mingit musta kogu,ja tulistas sinna.Samas ma ei saa siiamaani aru kuidas vanad jahimehed lasevad mingisuguse musta kuju peale!Niisuguste meeste koht ei olegi metsas!Kahju muidugi ajumehest.Head paranemist!
metsas käi tasa tasa.....
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Eilse AK-s oli sellest juttu. Tehti ajujahti, Hr Vareki eest tulid läbi 2 siga, laskis, ei saanud pihta. Samast kohast, kust sead tulid kostis krõbinat ja sinna suunas siis teise paugu lasi. Need olevat esialgsed ütlused. Väga inetu lugu igal juhul.
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

Delfi räägib asjast nii:

Endine põllumajandusminister Andres Varik tulistas laupäeva hommikul metsseajahti pidades oma jahikaaslase jala vigaseks.

Õnnetus juhtus Pärnumaal Paikuse vallas, kui kogemata jahikaaslast tulistanud endine põllumajandusminister, praegune kalurite liidu juhatuse esimees Andres Varik tulistas 27-aastast jahikaaslast mõlemasse jalga. Eriti rängalt sai viga parem jalg, kirjutab Postimees.
Pärnu haigla ortopeedi Ferd Veberi kinnitusel on pihtasaanu parem jalg väga raskelt vigastatud. Kuul on kolmandiku sääreluust ära pühkinud ja säärelihasest pole midagi järel. Paranemine võtab poolteist kuni kaks aastat ning teha tuleb palju operatsioone.

Andres Varik rääkis prokurörile, et ta oli varitsuses, kui nägi välja jooksmas kaht metssiga. Ta tulistas, kuid ei tabanud. Hiljem kuulis ta samast suunast krabinat, nägi tumedat kogu ja tulistas uuesti. Kuulis seejärel karjatust ning jooksis õnnetuspaika.

Varik ütles, et on juhtunust šokis ega taha seda kommenteerida. Ta lisas, et vabandab kõikide ees, kuigi teab, et see ei tee juhtunut olematuks.
Kannatanule muidugi kiiret paranemist!
Teoorias tugev ;)
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Seda lugu õnnetuseks nimetada oleks küll kurjast. See ju lausa tahtlik teiste elu ohtu seadmine, kui mees tulistab krabina peale tumedat kogu. Kuigi prominent, jääb loota et vastavad organid tegelevad juhtumiga täie tõsidusega ja karistus tuleb vastav. Ise küll sellise tegelasega koos metsa ie riskiks minna...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Link siis ka siia
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/1 ... d=11829017
"tume kogu", kas siis veste ei kantagi seajahis ?
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

oh jah kui kulunud on kommentaarid juba sellistele juhtumitele ... et ikka kuidas nii saab jne!
Aga neid juhtumeid ikka muudkui tuleb ja tuleb ja ...

Aga kuidagi muudmoodi neid kommenteerida ei saagi ja vägagi taunitavat juhtumised on need igal juhul!
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Muidugi juhtub, kui hasart sees ja palju mehi koos.
Kuul pidi olema hea täismantel, mis pool sääreluust ja saarelihasest minema pühib.
Noorest mehest on kahju küll.
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Estlander-kuul ikka poolmantel,kui täismantel oleks olnud oleks poiss juba kodusel ravil.
Zakslase märkus õige - kas veste siis ei kantagi.
Ja kas siis nii pime oli,et ainult mingi kogu näha oli,inimene ja siga erinevad ka kogult kardinaalselt.Ühesõnaga see jutt on mingi legend.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Kommentaarid küll on küll väga verised.Täitsa huvitav oleks teda,kes need kommijad on.Tänaval ringi käid paistavad kõik enamvähem normaalsed inimesed olema aga kust küll sihuke suuvärk.
Inimene läheb ikka julgeks küll kui nime pole vaja alla panna.Niimoodi neid kahepalgelisi inimesi toodetakse.
Egas elevant pole siga!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Olgu ta minister v riigikogulane ,metsas peaksid kõik võrdsed olema !
Kas ikka maksab kohe materdama hakata ,iga õnnetus on ainulaadne.Kas keegi julgeb tõesti väita ,et mees lasi teise tahtlikult sandiks :M .Ei õigusta ,ega mõista hukka ,sest ise pole kohal olnud. Kujutlege vaid kui see laskja oleks olnud "mina ise",mis tunne siis oleks?! Ärge nüüd hakkake -ei mina küll..... :!: Olukordi on ettearvamatuid!
Kivi kotti!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mina ka ei usu, et tahtlikult lasi. Ajakirjandusest suht igast jama võib lugeda. Aga ühisjahil liikumise ja hääle peale lasta on küll viimane asi mida teha ja üldse igasuguses jahis. Olen elus korra viljapõllus ikka väga pimedas siga last ja see oli raske südamega vastu võetud otsus. Jahiolukorrad on kordumatud ja ühisjahil ka tihti tegelt ohtlikud. See nädalavhetus siajahti tegime. Viljandimaal lund niipalju, et muidu OK siht on lume raskuse all kooldunud puudest niipalju umbes et kohati aint 1,5m vaba ruumi. Koer aukus sia piale nii 5m kaugusel sihist ja ma ei näe ega ka kuule liikumist aint koera hääle järgi saad loomade liikumisest aru. Lumine mets nii hästi häält summutab, et teised kütit arvasid 30-06 paugu piale, et keegi kaikaid kokku toksib!!! :D Nii saigi 2 siast mööda põrutatud(ahjaa vahepeal optikast lund välja urgitsesin :D ). Aga ma ei põe möödalasu pärast eriti, olukord oli tõeliselt ürgne jahisituatsioon. Pärast tuli välja, et koeramees oligi mitte rohkem kui 10m loomadest, lask ikka piki sihti, kui siga üle pani, mitte ajumehe võimalikus suunas.

Õhta mõtlesin, et minule vist ikka on täna siga ette nähtud ja varitsusest ma ta ära ka võtsin. Väike rehabilitatsioon ka meeste ees. :D :D
Ettevaatust kaasvõitlejad. Meil on ilus kutsumus mis mõtlevale inimesele sobib. Hoiame siis seda järjest imelikumaks kiskuvas maailmas.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kuldi jutt väga õige. niikaua võtame teiste kallal kuni endaga midagi sellist juhtub. loodetavasti muidugi ei juhtu selliseid asju enam
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Joosep Käba kirjutas:...Koer aukus sia piale nii 5m kaugusel sihist ja ma ei näe ega ka kuule liikumist aint koera hääle järgi saad loomade liikumisest aru. Lumine mets nii hästi häält summutab, et teised kütit arvasid 30-06 paugu piale, et keegi kaikaid kokku toksib!!! :D Nii saigi 2 siast mööda põrutatud(ahjaa vahepeal optikast lund välja urgitsesin :D ). Aga ma ei põe möödalasu pärast eriti, olukord oli tõeliselt ürgne jahisituatsioon. Pärast tuli välja, et koeramees oligi mitte rohkem kui 10m loomadest, lask ikka piki sihti, kui siga üle pani, mitte ajumehe võimalikus suunas.
.

see oli minu koer kes haukus :lol: lund oli palju jah ja summutas hääled päris ära. kui sa joosep juba lahkunud olid ja ma veel selle kuldi järgi läksin ja tihnikus roomasin, siis lasin paugu õhku(oli karta, et mehed olid kütiliinilt ära läinud) et meeste tähelepanu äratada. aga pauku ei olnud kuulda ka paarisaja meetri kaugusele.

aga see selleks. mul kogemus eelmise aasta seajahist, kui üks mees otsustas ka liikuvat tumedat kogu lasta. tookord oli tegemist kitsega, keda jahimees pidas siis seaks. olgu mainitud, et kits pääses puhta nahaga. aga kui oleks mina sealt välja roninud parasjagu :?: oleks see mees minu suunas lasknud, siis oleks küll vist püssi toru talle ***** toppinud. vabandan väljendi eest. joosep nüüd kindlasti mõtleb, kes see mees küll oli. no nii palju võin öelda, et nimetähed on tal H. S. õnneks see mees enam meie ühisjahtidest just tihti osa ei võta
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kahjuks on iga asja juures kisa rohkem, kui asi väärt on siis kui tegemist mõne prominendiga. Eks see endine minister ole samasugune jahimees nagu me isegi. Küll aeg ja kohus asjale hinnangu annavad. Loomulikult hääle suunas lasta on vale, kuid kahjuks olematuks seda fakti teha enam ei saa. Egas siingi võib olla nii mönigi mees kes nii käitub- on käitunud. Sellepärastg ühinen kuldi arvamusega ja kedagi ennem süüdi mõistma ei hakka, kui asjast täielikku pilti olemas ei ole. Ajakirjandust aga uskudes tehakse ka valge mustaks või vastupidi, kuidas parasjagu vaja on.
Saagu tõbine kõigepealt terveks. See on esmatähtis. Ülejäänu on juba "köki-mõki".
ikka lõbusalt
Suletud