Kas ühe- või kaheraudne?

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
J.Lagle^
Postitusi: 31
Liitunud: P Sept 18, 2005 5:53 pm

Kas ühe- või kaheraudne?

Postitus Postitas J.Lagle^ »

Et siis kummaga oleks noorel jahimehel parem õppida?
Ise ei suuda otsustada, sest olen kõrva taha pannud häid omadusi mõlema kohta.
kaheraudse poole pealt näiteks võib olla see et sul on suurem võimalus ulukit tabada, sest sul on ikkagi 2 rauda.
Samas õpid sa üheraudsega oma ühte lasku hindama ja lähedki siis alati kindla peale välja, mitte ei lase huupi.
Mina ja Mets.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

ma väga loodan, et sa lähed alati kindla peale välja. :roll: vaatamata sellele, kas sul on üheraudne, kaheraudne või poolautomaatne jahirelv. ja kui plaanid ka pidada linnujahti, siis vast kaheraudne ikka parem
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kui mõtled klassikalist üheraudset siis kaheraudse eest on tema eeliseks vaid hind.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tegelikult on tema eeliseks veel ka kergem kaal. Ma ise olen seda "kõige esimese jahirelvana" kasutanud (siledaraudset üheraudset pean ikka silmas) mõnda aega ning eks ta sellise.....ee...veidi Nahksuka juttude tunde muidugi tekitab. Pigem on raudade/laskude arv ikkagi sisetunde küsimus ja teema algatajale soovitakski sisetunnet järgida. Muidugi, ühisjahis võid sattuda kerge pilke objektiks teinekord üheraudsega ;), aga ka selle elab üle.

BM
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Üheraudne ka linnujahis väga hea "tööriist"! Ühel tuttaval on üheraudne ja ta on paljude meestega vaidlema hakanud, et tema jõuab ennem püssist 3 pauku välja lasta, kui teine mees kaheraudsega! Ja vaidlus on tavaliselt lõppenud sellega, et läheb katsetamiseks! Ja nii ongi...
Üheraudne kuidagi aukartust äratav asi, nii et tasub ära kindlasti.... ja hea viis hallist massist erineda :wink:
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Väga lihtne- loe oma püssiostuks mõeldud raha üle ja vaata, mis selle eest. Kui Sust jahimees saab, siis paratamatult tuleb nii teine kui kolmas ja kuidas kellel mitmes püss lisaks.
Suletud