kas pärnumaal ka kährikuid on .

2005. aasta teemad
Suletud
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

kas pärnumaal ka kährikuid on .

Postitus Postitas jahimees123 »

pole mina teisi paar aastat näinud
kus neid rohkem liigub millist metsa nad eelistavad
ja kuda neid püüda kui koera pole
püss selga
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ei usu mina, et neid seal pole, kuigi pole pärnakas. Kui koera pole siis paar võimalust selleks ongi. Kas kastlõksuga või püssiga seasööda pealt. On jäänud endale mulje, et armastavad roostiku. Praegu vaevalt et sellise ilmaga liiguvad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

On ikka, Mul käib Võistes teist aastat õunu söömas. Ronib mööda treppi sauna teise korruse rõdule ja sööb sinna kukkunud õunad ära, situb kah sinna samasse. Jäljed lumel ütlevad ,et kährik.
MartinE
Postitusi: 15
Liitunud: T Dets 27, 2005 5:18 pm

On küll

Postitus Postitas MartinE »

pärnumaal on küll kährikuid. ise asun Koonga vallas ja siin on kährikuid küll. Põdra ja seajahi ajal koerad neid ikka püüavad. Ja metsas jalutades olen neid kohanud ka. :)
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas jahimees123 »

kas on võimalik kuskilt netist vaadata milline on kähriku jälg
püss selga
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kas Pärnumaal on kährikuid?

Postitus Postitas jorr »

Kährikujälg on põhiliselt sama mis rebasel, ainult liikumisjälg on teine.Rebane liigub rahukikus olekus nii, et jäljerida kulgeb sirelt jälg jäljes aga kährik patserdab, jättes lumele kolm- neli käpajälge kõrvuti.
noorus on ilus aeg
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Kährikujälg on ümaram kui repsil ja sarnaneb kassi omaga
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kas pärnumaal kährikuid......

Postitus Postitas jorr »

Kassijäljest on ta suurem kuid liikumispilt kassimoodi küll aga lumes seda ümarust sa naljalt ei näe, kui just kinnisõkutud lumi pole.
noorus on ilus aeg
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: kas pärnumaal ka kährikuid on .

Postitus Postitas Ahto Kattai »

jahimees123 kirjutas:pole mina teisi paar aastat näinud
kus neid rohkem liigub millist metsa nad eelistavad
ja kuda neid püüda kui koera pole

Ei mina usu ,et pärnumaal neid on :D ,noo kuulge poisid...... :M
Olen teisi küllalt ka ilma koerata püüdnud! Asi lihtne ,on vaja piisavalt lund,et jälgi ajada ja sula ilma.Leiad jäljed siis pole muud kui neid arutama.Kõnnid mööda jälgi kuni loomad leiad ,edasine juba oleneb sinust ja kohast kus nad magavad.Tavaliselt on nad paaris! Magavad nad enamasti väga lihtsas kohas,kännu-,oksahunniku-,mahalangend puuladva-v lihtsalt kuskil puu all.On muidugi võimalus ,et poevad kuskile kännuvalli v urusüsteemi ja sel juhul pole ilma koerata midagi teha.Teistel juhtudel saab hakkama kirve ,kaika ja püssiga.Minul pole valdavalt püssi vaja läinud! Kirvega raiutakse kännu alla läinud loomad sealt välja(tehakse auk kuhu vaja),kaikaga kännu all sorides tehakse looma asukoht kindlaks ja surutakse loom paika.Kõigepealt muidugi tuleb selgeks teha millised on kähriku jäljed. Hundil ja rebasel on kõnnil jäljerida sirge ,kährik ja koer panevad jälje üksteisest veidi kõrvale. Kähriku jäljerida on vägagi sarnane suure kassi omaga,ainult kährikul paistavad selgelt küünised ,kassil neid näha pole.Kõige parema pildi saad ehk taksi jälgi võrreldes.Rebasest on jälg pisem,ümaram (küüned laiali) ja sammu vahe märgatavalt lühem ,kuskil 15-20 cm.Enamasti tasub ajada ainult värskeid (ühe öö jälgi) ,kahe öö jälgedega juba keerulisem.Oleneb kus kohast jälgedele sattutakse.On juhuseid ,kui leiad loomad 100-200 m jälgi ajades,kuid on võimalus matkata ka mitu kilomeetrit.Mida paksem lumi seda sügavamale vajuvad loomad sisse ja öine liikumine on väga lühike.Päris külmaga loomad tavaliselt ei liigu üldse. Kõige parem aeg neid otsida on pärast külma saabuv sula. Sellest võik veel edasi heietada,aga....
Kivi kotti!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kährikud pärnumaal

Postitus Postitas jorr »

See oli küll hästi ja täpselt räägitud, siia pole enam midagi lisada.
noorus on ilus aeg
Suletud