Sokusarved müügis

2005. aasta teemad
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Sokusarved müügis

Postitus Postitas jorr »

Milleks on vaja veel sarvede pärast sokku lasta kui sarvede müük on turupealt foorumisse jõudnud?Ainult raha ja riputa ilusad sarved koos korraliku alusega seinale.Pole sul enam vaja kõhuli pori sees roomata, ära jääb vesiniku otsimisvaev ja ilusa aluslaua mure.Ei tea, kas leidub jahimehi kes ostetud sarved seina paneb?
noorus on ilus aeg
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Ma ei saa päris hästi aru, et mis sind nüüd jälle häirib?! Mis sul sellest, mida keegi müüb või ostab?! Kui sulle need sarved ei meeldi, siis keegi ei sunni sind neid ju ostma ja oma kodu seinale panema! See aga, mis kellelegi teisele meeldib või sobib osta ning oma seinale panna on selle teise isiklik asi. Sama kehtib ka müüja kohta. Ega kõik ei ole jahimehed, kes hindavad uluki liha maitset või ihkavad rebasenahkset kasukat või kopranahast vesti kanda või ilusaid sarvi või nahkasid oma kodu seina ehtima. Ja mis puutub trofee müüki, siis ei ole ka selles ju midagi halba, müüb neid siis jahimees ise või jahimehe pärijad või kes iganes. Põhjuseid selleks võib olla mitmeid ja erinevaid.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Mind häirib samuti idee, et keegi müügiks sarvi laseb. Varsti on sokud sama suures ohus kui India elevandid? Kus raha taga seal kaob eetiline piir ja igasugune mõõdutunne. Ühinen jorr'i arvamusega, et ei tohiks olla lubatud selline müük ja ost. Kuna nüüd au riigiametis töötada, proovin teha ka keskkonnaministrile ettepaneku sellise määruse välja andmiseks, mis selle keelab. (lootma jäädes sis, et seda keelata saab)

Edu jahimeestele. Kommerts jäägu mujale.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Vau, vau millised sõnavõtud! Huvitav mille poolest erineb mitte jahimehe kodu seinal sokusarv tema naise seljas olevast karusnahksest kasukast? Sarv võib ju olla samuti mingiks sisustuselemendiks jumal teab kellele. Varsti kirjutame ette, et naise seljas võid ka nädalas vaid korra käia? :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Mina ei paneks üldse mingeid loomatükke omale koju seina külge rippuma.

Feng-Shui spessalist on rääkinud ;)
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Mõttetu teema nagu jälle üles kistud. Mida peab siis üks lesk oma mehest jäänud trofeedega tegema, prügikasti viskama vä? See kas osta või mitte osta on igaühe enda asi, pole nagu kellegi asi kobiseda.

Karupoeg:
[i]Mind häirib samuti idee, et keegi müügiks sarvi laseb. Varsti on sokud sama suures ohus kui India elevandid? Kus raha taga seal kaob eetiline piir ja igasugune mõõdutunne. Ühinen jorr'i arvamusega, et ei tohiks olla lubatud selline müük ja ost. Kuna nüüd au riigiametis töötada, proovin teha ka keskkonnaministrile ettepaneku sellise määruse välja andmiseks, mis selle keelab. (lootma jäädes sis, et seda keelata saab)

Edu jahimeestele. Kommerts jäägu mujale.[/i]

Kas jahitrofeede ostmisele ( mitte küttimisele trofee saamiseks) on siis järsku niivõrd suur turg tekkinud, et hakkab igasugu eetilist piiri ja mõõdutunnet riivama?? Ja veel metskitsede arvukust lausa ohustama?? VAU!!! :shock: Ja palju õnne inimesele, saati siis veel riigi esindajale, kes tõsimeeli kavatseb mingisugusele ajuvabale mõttevälgatusele ministri määrust külge pookida. Ärka üles äkki... :evil:
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Rebase pea on ju ka trofee, või mis. Minul küll mingit eetilist tõrget ei teki kui ma veterinaarkeskusele neid lausa tasuta annan. :lol:
Häbi muidugi sellele, kes omale sarved ostab. Aga samas mis seal vahet on, kas leitud heitsarv või sümboolse tasu eest ostetud trofee jäägri leselt. Üks mantlinagi kõik.
Nugise naha võid ju samamoodi trofeeks lugeda, mida ta ka vaieldamatult on. Samas kurdame, et selle nn. trofee eest nii nadilt makstakse, et ei tasu neid taga ajada.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

to KARUPOEG tee parem keskkonna ministrile ettepanek,et kevadel metskurvitsa jaht oleks lubatud,oled kohe enamuse jahimeeste silmis tehtud mees :wink:
243win
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Sokusarv müügis

Postitus Postitas jorr »

Usun,et kõik ei saanud kirja mõttest aru.Mind ei häiri sugugi kui keegi sarvi müüb või ostab, see igaühe enda asi, mind häiris hoopis see, et seda jahimeestele pakutakse.Turupeal neid kogu aeg müüdud ju.Aga kui jahimehed hakkavad sarvi ostma, kaob nagu trohvee väärtus ära.Ostan turupealt sarved ja lõikan näitustel auindu, kas nii püüab keegi jahimees kuulsust lõigata.Rõhk on eetikal.
noorus on ilus aeg
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

A võibolla ongi foorum just see õige koht kuulutamiseks! Kui mõni mitte-jahimees tahab omale/kingituseks vms midagi naturaalset ja looduselähedast osta, siis ehk just jahimeeste foorumisse vaadata torkabki esimesena pähe!? Olgu selle müüjaks siis mõni jahimees, lesk või hoopis toonekurg!
Mõni jahimees nüüd vaevalt neid sarvi ostma hakkab!
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Võib ka jahimees osta, kasvõi kingiks või niisama seinale panna ( vahel ka ajalooline väärtus asjadel), lihtsalt inetu oleks nt väita ostetud sarvi enda saavutuseks. Ja see kui neid jahimeeste foorumis pakutakse, on ju iseenesest täiesti loogiline - keegi, kes osta tahab, otsiks ju ka siit. Nääd oli noorel neiul ka karuküüsi vaja, sai siit . Mina ei leidnud sellest küll midagi taunitavat. Müüge terviseks. Ilmas nüüakse palju asju, isegi inimese ihu renditakse tunnikaupa jms. Ega see tähenda, et ma ostma peaks. Valik on ikkagi ostjal, mitte müüjal.

Rõhk on mõistuspärasuses, mitte tehislikus eetikas!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

jahemees kirjutas:to KARUPOEG tee parem keskkonna ministrile ettepanek,et kevadel metskurvitsa jaht oleks lubatud,oled kohe enamuse jahimeeste silmis tehtud mees :wink:


Proovida võib.


Heakene küll, ärge nüüd siis sellist kisa ka tehke. Eks vist liialt sai üle pingutatud võibolla, aga paraku selline ma olen, ei salli sellist kommertsi asja. Ehks siis tehku igaüks oma trofeega mis heaks arvab ja müügu ostku kui tahab. Siin sõnavõttudest välja võib lugeda, et nii paljud selle poolt on. Ei hakka mina ka kätt ette panema. Üldine arvamus maksab.

PS mulle jääks küll hapu maitse suhu, kui kellegi teise trofeega ennast kaunistaks. ehk ostaks müüks.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

[quote="karupoeg"][quote="jahemees"]to KARUPOEG tee parem keskkonna ministrile ettepanek,et kevadel metskurvitsa jaht oleks lubatud,oled kohe enamuse jahimeeste silmis tehtud mees :wink:[/quote]

Proovida võib.


Heakene küll, ärge nüüd siis sellist kisa ka tehke. Eks vist liialt sai üle pingutatud võibolla, aga paraku selline ma olen, ei salli sellist kommertsi asja. Ehks siis tehku igaüks oma trofeega mis heaks arvab ja müügu ostku kui tahab. Siin sõnavõttudest välja võib lugeda, et nii paljud selle poolt on. Ei hakka mina ka kätt ette panema. Üldine arvamus maksab.

PS mulle jääks küll hapu maitse suhu, kui kellegi teise trofeega ennast kaunistaks. ehk ostaks müüks.[/quote]

Kuda sa, Karupoeg, nüüd kindlameelse riigiametnikuna nüüd paari-kolme (ok, 4-5) möliseva külamehe pärast siis nüüd kohe oma kindlameelsest otsusest taganed?? Nii ei lähe ka ju mitte kui iga riigiametnik oma öeldud sõnu mõne mehe vastuseisu pärast sööma hakkab...
Kas me sellist eestit siis tahtsimegi??? :D :D :D
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

ma leian, et neil on õigus ja ma reageerisin üle. sellist eestit ei ole ka mõtet tahta, kus ametnik esimese hooga kohe otsuse teeb ja selle ka ellu viib. pärast võib ju kahetseda, et vale otsus oli. eks külamehed teavad millest nad räägivad. Õnneks või kahjuks mina keskonnaministeeriumiga nii plaju seotud ei ole, et saaks päris sellise mahuga otsuseid teha, aga soovitada saan küll.

Mees annab sõna mees võtab sõna kui tal ei ole õigus. Ja nii peabki.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

[quote="karupoeg"]ma leian, et neil on õigus ja ma reageerisin üle. sellist eestit ei ole ka mõtet tahta, kus ametnik esimese hooga kohe otsuse teeb ja selle ka ellu viib. pärast võib ju kahetseda, et vale otsus oli. eks külamehed teavad millest nad räägivad.

Mees annab sõna mees võtab sõna kui tal ei ole õigus.

TO hendrik: mis ise sellest teemast arvad, kas on hea osta ja müüa vabalt trofeesid?[/quote]

Mul muidugi arvamus, et üks ontlik riigiametnik peab enne otsuse tegemist korralikult kaaluma, et see vale otsus poleks. Ja enne otsuse tegemist pole ilus sõnu lennutada.

Mina arvan, et kui looduskaitselistel põhjustel pole konkreetse jahitrofeega seotud toimingud piiratud ( CITES, EL, kohalikud seadused), siis on järelikult võimalik nendega ka kaubitseda. See, müüa või mitte, on müüja otsustada. Ja see kas osta või mitte, on ostja otsustada, mitte teiste asi halvustada. Kas ja milleks see hea on, ka see on osapoolte otsustada.
Suletud