ernitsa artikkel Päevalehes

2005. aasta teemad
targutaja

ernitsa artikkel Päevalehes

Postitus Postitas targutaja »

Lugesin selle teema kommetaare netis - täitsa lahe lugemine . Tahaks teada , kas mõnda sellist tumerohelist on keegi natuuris ka kohanud või on need vennad kanged ainult anonüümsetel kommentaari külgedel .
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Pane link ka selle artikli kohte.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: ernitsa artikkel Päevalehes

Postitus Postitas kakuke »

targutaja kirjutas:Tahaks teada , kas mõnda sellist tumerohelist on keegi natuuris ka kohanud või on need vennad kanged ainult anonüümsetel kommentaari külgedel .

Kahjuks kipub olema nii, et keskmine eestlane on ikka väga rumal ja eriti veel selle koha pealt, mis puudutab jahindust. Kui mõni viitsib Sind ära kuulata, siis pika peale saab ka aru. Muidu nähakse jahimehes ikka ainult seda püssiga mõrtsukat. Arvatakse, et paljud asjad (need mis inimene tasakaalust välja viinud) lahenevad iseenesest. Mulle hakkas kangesti meeldima Lauri Laanmetsa jahilisti kiri, kus käsitleb antud probleemi väga hästi. (Kes viitsib pusida (listi vanades kirjades otsida) siis see on kirjutatud 03.12.2003 teemaks "21. sajand"). Väike märkus Ernitsa artikkel ilmus Postimehes. http://www.postimees.ee/120104/esileht/123652_1.php
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Kahjuks kipub olema nii, et keskmine eestlane on ikka väga rumal ja eriti veel selle koha pealt, mis puudutab jahindust. Kui mõni viitsib Sind ära kuulata, siis pika peale saab ka aru. Muidu nähakse jahimehes ikka ainult seda püssiga mõrtsukat.

Täpselt nii se on nagu kakuke eelnevalt kirjutas. Paljud teevad pika näo kui kuulevad sõna jahindus või jaht arvates sellest ei midagi muud kui ainult mõõdutundetut küttimist. Isegi olen mõnega jutu peale saanud ja siis seletanud et pole midagi ainult nii. Pikapeale saab isegi aru kuigi arvamus jääb tihtipeale samaks :(
Maalehes ilmus kunagi väga asjalk artikkel jahipidamisest-seal konkreetselt oli tegemist põdrajahi kirjeldusega ja seda lugedes nii mõngi muutis oma arvamust...kasvõi natukene. Aga kahjuks tuleb neid negatiivseid artikkleid ikka rohkem. Ja postimehes eriti mulle tundub. Sealt tuleb meelde ka artikkel saaremaa jahimeeste tülist sõrve piirkonna pärast. Kirjutagi vahelduseks ka midagi head :!:
Mine metsa!! ;)
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Postimehe puhul on tegemist vist hr. Peeter Ernitsa isikliku vimmaga jahimeeste suhtes. Tema sulest on seal ilmunid korduvalt selliseid halvustavaid artikleid. Sellele on reageerinud Hannes Võrno vastuskirjaga Eesti Päevalehes.
http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=249156
Siin veel paar ilus näide Peeter Ernitsa sulest:
http://www.postimees.ee/140104/lisad/arter/117234.php
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ega sellel viimati ilmunud Ernitsa artiklil väga viga polnudki. Pealkiri oli valitud ebasobiv ainult.
Viimasel ajal ilmunud tekstidest on veel "Looduses"
http://www.loodusajakiri.ee/loodus/inde ... 9&id_a=397
ja
http://www.loodusajakiri.ee/loodus/inde ... 9&id_a=397
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Saarlased kitkuvad kana

Postitus Postitas pistrik »

Tea kas see jama kord ka lõppeb???
http://www.saarlane.ee/uudised/uudis.as ... 8169&kat=1
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ega enne ei lõpegi, kui tehakse üks mõistlik ja toimiv seadus, mis paneb üheselt paika maaomaniku ja jahimehe suhted ja selliselt, et oleksid hundid söönud ja lambad terved. Väga mõistlik jutt selle kohta on jahilistist läbi jooksnud 26.04.2004 (maaomaniku pilgu läbi "Saarlases")
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

No nii, kallid jahimehed! Peeter Ernitsast on saanud Maalehe toimetaja! Et jääme siis ootama tema vihkajalikke lugusid, saame näha, kuidas ta suhtub Metsalehte. Kahju, sest seni on Maaleht olnud ikka sõbralik ja rahulik!
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

oh sa pühadevahe.... Ernitsa Peetrist ei arva ma juba tükk aega midagi head. uuh ja lugesin praegu selle põdraloo ka läbi. no nüüd võib ta ju enda üle lausa uhkust tunda, et sellise looga hakkama on saanud. ka minu mõte, et kui enne ehk mõni jahimeestest positiivselt arvas, siis nüüd enam kindlasti mitte. nõustun hr Võrnoga, et ses loos leidus tõega võikaid kohti.
imelik... tegelikult oleks päris huvitav teada, miks hr Ernits niivõrd jahti taunib? halvad kogemused? või suisa kadeduseuss??
Viimati muutis Kristi, T Aug 24, 2004 4:02 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

Anonymous kirjutas:No nii, kallid jahimehed! Peeter Ernitsast on saanud Maalehe toimetaja! Et jääme siis ootama tema vihkajalikke lugusid, saame näha, kuidas ta suhtub Metsalehte. Kahju, sest seni on Maaleht olnud ikka sõbralik ja rahulik!



no küllap hakkab jah igast ernitsalikke lugusid kirjutama. see ju siililegi selge. elame näeme. kahju on.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Mulle tundub siinolijate halast pigem piiratus kui sisukas arutelu. Ma olen kõiki Ernitsa artikleid lugenud ja pean tunnistama, et kas te ei taha või ei saa nende sisust aru, aga igaljuhul on siinsed kommentaarid väga kohatud. Ernits ei kirjuta ühtegi valet lauset, ei sea kahtluse alla jahinduse vajalikkust, vaid räägib jahinduse tumedast küljest. See on see külg, mida siinolijad eriti näha ei taha. Selle asemel, et argumenteerida Ernitsa juttu, muutute te isiklikuks ja näitate sellega ainult oma piiratust, täpselt nagu Hannes Võrno oma vastuses "Läbi optika". See, et Ernitsal putukad nõela otsas on või konnad piiritusepurgis ei ole argument, vaid näitab nende puudust. Ma arvan, et vähesed teist küündivad nii heade bioloogiateadmisteni kui Ernits.
Keegi teist ei saa vaielda, et jaht on tänapäeval teema, mis peab kannatama kriitikat, sest käed tuleb veriseks teha ja sellega on loodusest võõranduval ühiskonnal raske leppida.
Selmet kirjutada argumenteeritud jutt jahindusest, selle vajadusest, küttmise kõrvalistest eesmärkidest jne., pillute te nagu lasteaed sülge kõikidele artiklitele vastu ja ongi kogu lugu. Siin oli kuskil kirjutatud samuti jahiturismist, kõik mis te vastate, on see, et mingi roheliste näppudega vennike, võhik.... No, milles asi, kas te ei oska siis midagi vastu kirjutada? "Kes asjast ei tea, see pidagu oma suu kinni!" Tundub tõesti, et enamus ei tea, selleks ongi vaja kirjutada suur artikkel jahiturismist, hundist ja teistest suurkiskjates ja nende küttimisvajadusest, faasani- ja metssea kasvatamisest. Need teemad närivad paljudel hinge, ennekõike just teadmatusest. Paljudele näib, et kuskil on probleem (mis ka on, iseasi kui suur ja aktuaalne), aga selgust justkui ei saa kuskilt.
Seega soovitan kõikjal mitte näha asju mustvalgena (või siis pidada kõiki rohelisteks), vaid argumenteerida. Isegi jahimehed on seinast seina ja nii mõnigi Ernitsa või "rohelise" lugu on justnimelt läinud mitte just kõige eeskujulikemate jahimeeste kapsaaeda, seega ei maksaks kõike isiklikult võtta. Ka need hirmsad salakütid-tõprad on tihtipeale samad näod, keda te jahiseltsis kokkutulekul naeratamas näete, olen seda ise kogenud.
"Kõik poliitikud ja riigiametnikud on korrupeerunud"... seda lauset on hea suust välja lasta niikaua, kuniks ise ükskord sel ametikohal olete.

Kerget sulge soovides....
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Anonymous kirjutas:Mulle tundub siinolijate halast pigem piiratus kui sisukas arutelu.


Ei ütleks, et suurt halataks.Rohkem Külalised seda teevad :D Pole neid artikleid kõiki lugenud ,aga paistab ,et ikka peab .Postimehega mul oma kana kitkuda ja seda lehte eiran täiega,on teisigi lehti turul.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

Anonymous kirjutas:Ma olen kõiki Ernitsa artikleid lugenud ja pean tunnistama, et kas te ei taha või ei saa nende sisust aru, aga igaljuhul on siinsed kommentaarid väga kohatud.... Ma arvan, et vähesed teist küündivad nii heade bioloogiateadmisteni kui Ernits....



ja miks peab siis jahimeestest nii karme artikleid kirjutama. pole nagu midagi eriti helget lugeda saanudki. endal küll jahiga seoses head mälestused, mitte mingid verega mäkerdamised. ja nii mõndagi võib ajakirjanike artiklites ka nende endi fantaasia arvele kirjutada.
Viimati muutis Kristi, T Aug 24, 2004 4:01 pm, muudetud 1 kord kokku.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Suur loodusemees Ernits hiilgab ka sellise artikliga, algne variant paberil (ka online, see päeva peale siiski parandati) eksib ka maakonnaga. Ja ärge kommentaare lugemata jätke!
http://www.postimees.ee/170204/esileht/126782.php
Kõik kõmu nimel!
Suletud