Dogo Argentino!?

2005. aasta teemad
Külaline

Dogo Argentino!?

Postitus Postitas Külaline »

On olemas selline koer,Dogo Argentino.Huvitav oleks teada mida ta endast kujutab ja kas temaga ka meie kliimas jahti pidada saab.Kirjanduse järgi peetakse temaga jahti metsseale,põdrale ja suurematele kiskjatele(huvitav,kas ka hundile).Kui keegi juhtub sellist koera omama,ole hea mees ja jaga kogemusi.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Endal sellist koera pole , aga vaatasin natuke netis ringi tulemus on siin

http://www.hot.ee/uhaa/dogoa.html

Hirmsatest murdjatest kokku segatud koer,kuidas ta aga talvel metsas vastu peab , seda ei tea.

Oleks tõesti huvitav kellegi kogemusi kuulata.
koll

Postitus Postitas koll »

:D See ikka üks julm murdja, aga kardan et -20 kraadise pakasega ei tule tal sea ajamisest midagi välja. Ära külmub vaeseke.
Suvel paraku ei ole jälle midagi peale kuldi ajada ja kes viitsibki, õngitsed hoopis kuskil ja ilus Dogo Argentino magab autos päikse varjus.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ma ainult aiman aga hinda isegi pakkuda ei julge.
Olen kolliga nõus et ilma kombenesoonita talvel seda koera metsa võtta ei saa, kuid uues jahiseaduses on ju kirjas et ka koerad peavad ajujahis kandma punast :oops: vesti. Miks mitte siis panna talle selga vest(punane).
Isiklikult arvan et Eesti tingimustesse sobib Laika kõige paremini.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Saaks ometi kellegi siia,kes ka selle argentiina dogi kohta täpsemalt oskaks midagi lausuda.Siin läks jutt laika peale.On teada,et laikad hoiavad siga kinni ja kütile jääb juurde hiilimise vaev ning ongi asi kotis,kuid minu arvates on see jutt puht teoreetiline, mina pole veel sellist laikat näind , kes siga paigal hoiaks.Või oleneb see tõust, mine võta kinni.
ester

Postitus Postitas ester »

arvata on, et siia teile vastuseid jagama just eriti palju argentiinlaste omanikke ei satu (pole neid eestis just eriti palju ja enamus omanikest veel mitte-eestlased pealekauba).
copy siis minu vastusest truckerile bokseripesas:

on tõesti eestis dogo argentinosid. loodetavasti sügisepoole ka üks pesakond tulemas.
pole küll senini kuulnud, et eestis keegi nendega jahil käiks, ilmselt enamus omanikke pole ka väga jahilkäijad inimesed. aga tööd teha need koerad armastavad ning kõik eeldused temast hea teenistuskoera kasvatamiseks on tal olemas.

kuid kindlasti peab inimene, kes omale argentiinlast plaanib, arvestama asjaoluga, et tegu on siiski ajalooliselt võitluskoeraga ning lisaks on tal ka paras annus mastifitele omast jäärapäisust. kuid kõik argentiinlased, kellega senini olen kohtunud, on mulle senini küll sümpaatse ja toreda mulje jätnud. nii et sel koeral on sündides olemas kõik eeldused toredaks kaaslaseks kasvamiseks, edasine sõltub juba omanikust.

aga kui võitja-näituse ajal Tallinnasse satud, siis saab ka seal neid näha ja täpsemalt omanike-kasvatajatega rääkida.
ester

Postitus Postitas ester »

ja veel Triinu vastus samast kohast (loodetavasti ta ei pahanda):

Trucker, kui inglise keelt mõikad, siis vaata neid linke:

http://members3.boardhost.com/DOGOMAN/msg/19088.html
http://www.dogoman.net/

See kennel kasvatab tõelisi töö/jahikoeri. Üks nende kasvandik elab ka Soomes (käis veebruaris Tallinnaski näitusel), ja jahti peab ta ka nagu tõelisele dogole kombeks Argentina mägedes, kus külm võib olla pea sama krõbe nagu meil talvel, elavad need koerad ööpäev läbi väljas ja saavad suurepäraselt hakkama.

Triin
ester

Postitus Postitas ester »

jahist ma küll suurt ei jaga, kuid ehk sain kasuks olla teadmistega neist koertest......
aga tore oleks näha küll kui keegi siin suudaks argentiinlase jahti pidama õpetada.... :)
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Oskab keegi äkki orienteeruvatki hinda öelda ???
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Suured tänud Esterile ja teistelegi bokseripesast!
vaata: bokseripesa foorumit
Lugesin osutatud lehekülgi ja pilt koerast hakkab looma.Nagu arvata oli on ta ikka üks hea jahikoer,mulle hakkas rohkem meeldima ,kui laika.Juba üldmulje on võimas.Ainult selle külmakindluse kohta ei saanud justkui kinnitust või jäi kahe silma vahele,aga eks me uuri järgi. Peab veel uurima ,kas jahikoerana aksepteeritakse, kuigi iga koer ,kes jahil ,peab omama jahikoera passi ja olema läbinud vastavad katsed,aga seda uurin Kapi käest,tema ju suur jahikoerte kohtunik.

Pilt

No vaata seda pilti,kas pole ilus,mis? 70 cm turjakõrgust ja üle 50 kg lihseid,uhh!
Viimati muutis Mart, T Veebr 03, 2004 1:11 am, muudetud 1 kord kokku.
ester

Postitus Postitas ester »

trucker kirjutas:Suured tänud Esterile ja teistelegi bokseripesast!
vaata: bokseripesa foorumit


palun-palun! mul ainult hea meel selle üle kui keegi ka argentiinlasi eestis nende ajaloolistel eesmärkidel kasutab.
aga kui keegi tõesti argentiinlast hakkab siin jahikoerana kasutama, siis on suur palve ka mastifite tõuühingut sellega kursis hoida!

hinnast.....see nüüd puhtalt ostja ja müüa vaheline asi. raske vastata.

et ma siia just väga tihti ei satu, siis kellel tõsine huvi argentiinlase omanikuks saada, kirjutage mastifid@hot.ee (mastifite tõuühing). sügisepoole loodetavasti peaks eestis üks pesakond argentiinlasi sündima.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Lugesin veel natuke.See on ikka üks tõsine koer, vaata kindlasti ülaltoodud linke, kui otsid koera ,kes metssiga ikka korralikult kinni hoiab,siis argentiina dogi oleks valik number üks.
Kui nüüd tähelepanelikult jahifotosid vaadata,siis torkab silma,et mehed jahil ilma relvadeta.Nimelt käis see jaht seal koera ja noaga!?Hämmastav!!
Meie jahimehed poleks vist võimelised sellist jahti pidama, ainuüksi mõte, et pead kuldile paljalt noaga vastu astuma , ajab judinad peale.Ära oleme hellitatud karabiinidega,ürgne looduse ja tema elanikega silmitsi seismine ammu ununend.
Pilt
See metssiga on kütitud koerte ja noaga.
Viimati muutis Mart, T Veebr 03, 2004 1:16 am, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Jaa võta või omalegi koer.
Müün püssi ära ja ostan pikka noa.
Püssiga ei või metsas joobnuna kakerdada aga kes ütles et nuga vööl ja koer nööriotsas ei või. :lol:
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

juhtub ka nii nendega:
Pilt

aga see kodu lukk:
Pilt

ma parem ei ütle et koer ja peremees ühte nägu on:
Pilt
Viimati muutis Eik, E Okt 02, 2006 9:40 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

zakslane kirjutas:Oskab keegi äkki orienteeruvatki hinda öelda ???


Vastuseks zakslasele niipalju,et saatsin Argentiinasse maili ja küsisin järgi.Kutsikad on täiesti saadaval ,
kasvanduse kvaliteediga kutsikas maksab 2 500 USD + saatekulud.Kui kiire on ,siis 25. juulil ilmale tulevas pesakonnas on veel vabu kutsikaid.
Rääkisin inimestega http://www.dogoman.net,täpsemalt marcelo.fernandez@prudential.com
Suletud